Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Середа, 1 квітня, 11:30:17

Прокуратура виявляє факти недодержання законності при адміністративному затриманні та виконанні стягнень, що обмежують особисту свободу громадян

20.05.2015   09:18Агенцiя

Прокуратурою Чернігівської області при здійсненні нагляду постійно вживаються заходи для приведення практики адміністративних санкцій у відповідність до вимог законодавства.

Проведеними упродовж поточного року перевірками встановлені факти порушення прав громадян посадовими особами органів, які уповноваженні здійснювати адміністративне затримання.

Зокрема, встановлено факти безпідставного затримання осіб, порушення строків тримання, не поміщення затриманих до спеціальних приміщень, внаслідок чого вони можуть утримуватися в неналежних умовах: без забезпечення місцями для сну, для задоволення елементарних фізіологічних потреб, гарячим харчуванням тощо.

Виявлено й факти порушень при відбуванні стягнень у виді адміністративного арешту. Так, встановлено випадки несвоєчасного виконання органами внутрішніх справ рішень суду про накладення цього виду стягнень.

З метою усунення виявлених порушень та недопущення їх у подальшому міськміжрайпрокурорами та апаратом прокуратури області вжито заходи реагування. Як результат, реально виконано понад 100 постанов суду минулих років про адміністративний арешт.

Прокурорами виявлені також порушення законодавства при організації виконання за рішенням суду громадських та виправних робіт.

Зокрема, ряд органів місцевого самоврядування області не визначили на своїй території перелік і види суспільно-корисних робіт для громадян, на яких накладено стягнення у виді громадських робіт.

У ряді випадків підприємства, на яких правопорушники відбувають це стягнення, несвоєчасно повідомляли органи кримінально-виконавчої інспекції про ухилення правопорушника від громадських робіт.

У той же час, з боку посадових осіб кримінально-виконавчої інспекції допускаються факти несвоєчасної постановки на облік осіб, яким судом призначено стягнення у виді громадських робіт, та інші порушення.

Зокрема, встановлено факти несвоєчасного вжиття заходів для заміни стягнення у виді громадських робіт на інше у зв’язку з неможливістю його виконання, що дозволяє особі взагалі ухилитись від виконання стягнення.

Загалом у поточному році на захист прав громадян та інтересів держави при виконанні стягнень у виді адміністративного арешту, громадських та виправних робіт прокурорами внесено понад 50 документів реагування, до відповідальності притягнуто понад 30 посадових осіб правоохоронних органів.

Перевірки тривають.

Останні новини Чернігівщини

Рівень заробітної плати в області: статистичні дані

Рівень заробітної плати в області: статистичні дані 11:14

Середньомісячна заробітна плата в області за січень-лютий цього року склала 8509 гривен. Темп зростання до аналогічного періоду попереднього року – 17,6%. Всеукраїнський показник – 10787 гривень із зростанням на 15,7%.

Ніжин: позачергове засідання виконавчого комітету

Ніжин: позачергове засідання виконавчого комітету 11:00

31 березня, під головуванням міського голови Анатолія Лінника відбулося позачергове засідання виконавчого комітету Ніжинської міської ради.

Чернігівський міський голова провів зустріч з лікарями міської лікарні №3

Чернігівський міський голова провів зустріч з лікарями міської лікарні №3 10:50

31 березня чернігівський міський голова Владислав Атрошенко разом з керівником міського управління охорони здоров'я Владиславом Кухарем провели зустріч з лікарями міської лікарні №3 для обговорення питань їх роботи з хворими на коронавірус у разі другої хвилі епідемії.

Військова прокуратура завершила досудове розслідування за фактом недбалості офіцера, що спричинила загибель співслужбовця

Військова прокуратура завершила досудове розслідування за фактом недбалості офіцера, що спричинила загибель співслужбовця 10:13

Військовою прокуратурою Чернігівського гарнізону Центрального регіону України завершено досудове розслідування у кримінальному провадженні за обвинуваченням лейтенанта ЗСУ у вчинені злочину, передбаченого ст. 415 ч. 1 КК України.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини