Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Понеділок, 17 лютого, 17:56:45

Природний газ в Чернігівській області відповідає стандартам якості

12.05.2015   13:02Агенцiя

За результатами проведених аналізів природного газу, який постачався споживачам Чернігівщини у 2015 році, його калорійність становила від 8 190 ккал/м3 до 8 820 ккал/м3, що свідчить про відповідність вимогам стандартів якості.

В Україні якість природного газу визначається вимогами держстандарту. Зокрема, якість блакитного палива, яке постачається споживачам, регламентується ГОСТом 5542-87 «Газы горючие природные для промышленного и коммунально-бытового назначения». Документом передбачено, що калорійність газу, тобто, його теплотворна здатність повинна бути не менше 7 600 ккал/м3.

ПАТ «Чернігівгаз» приймає природний газ з магістральних газопроводів від 89 газорозподільних станцій (ГРС), які належать газотранспортним (нафтогазовидобувним) підприємствам, і постачає енергоресурс споживачам Чернігівської області газорозподільними мережами. Згідно протоколів узгодження місць відбору проб, пунктів контролю, видів аналізу, періодичності відбору проб, контролю та передачі якісних показів природного газу мережами газопостачання ПАТ «Чернігівгаз» та газотранспортних (нафтогазовидобувних) підприємств таких як ПАТ «Укртрансгаз» та ПАТ «Укрнафта», визначення фізико-хімічних показників газу проводять представники цих підприємств.

Проби, на основі яких визначається якість газу, відбираються на газорозподільних станціях. Представники ПАТ «Чернігівгаз» здійснюють контроль та є присутніми при проведенні відповідних аналізів.

Газотранспортні підприємства щодекади надають ПАТ «Чернігівгаз» в електронному вигляді протокол якості газу за всіма погодженими місцями відбору проб. На основі цих даних формується паспорт фізико-хімічних параметрів за місяць, який затверджується підписами та печатками газотранспортних (нафтогазовидобувних) підприємств. Облгаз систематизує отриману інформацію для оприлюднення у ЗМІ, а у разі надходження запиту від споживача, компанія надає завірені копії цих паспортів.

Дізнатися інформацію щодо параметрів якості газу, який транспортувався газорозподільними мережами можна на офіційному сайті ПАТ «Чернігівгаз» у розділі «Інформація для клієнтів» Якість газу. Також паспорти фізико-хімічних показників природного газу щомісяця публікуються в обласній газеті «Деснянка».

Водночас, щоб у споживачів не виникало сумнівів щодо якості природного газу, необхідно привести систему його постачання до європейських стандартів. Тобто, коли споживач оплачує не за використані кубометри газу, а за калорії. В такому випадку питання щодо якості газу більше виникати не будуть, адже споживач сплачуватиме не за обсяг енергоресурсу, а за якість отриманого товару.

Останні новини Чернігівщини

Чекали 29, натомість весільний марш пролунав для 41 пари - День закоханих на Чернігівщині

Чекали 29, натомість весільний марш пролунав для 41 пари - День закоханих на Чернігівщині 17:28

Третій рік поспіль завдяки ініціативі Міністерства юстиції «Кохання поза часом» щасливі закохані можуть забарвити день 14 лютого справжніми емоціями і особливою пам’ятною подією, поєднавши долю зі своєю половинкою з ранку до опівночі.

"Сонце слова на двох" зійшло у бібліотеці ім. М. Коцюбинського 17:07

Вечір поезії від Тетяни Шептицької та Сергія Пантюка пройшов у бібліотеці ім. М. Коцюбинського в рамках реалізації проекту «Безкоштовні курси української мови».

Менська громада працює над створенням антикорупційної еко-системи

Менська громада працює над створенням антикорупційної еко-системи 16:53

Що таке Антикорупційна програма та які переваги її прийняття – такі питання жваво обговорювались з представниками місцевої влади Менської ОТГ на інформаційній зустрічі, яка пройшла 17 лютого.

На вихідних посилені поліцейські патрулі відпрацьовували Чернігів

На вихідних посилені поліцейські патрулі відпрацьовували Чернігів 16:42

В обласному центрі з 14 лютого до 16 лютого поліція провела перше в цьому році оперативно-профілактичне відпрацювання. Такі заходи відбуватимуться циклічно в різних мікрорайонах міста.

За вихідні патрульні розшукали двох чоловіків, які переховувалися від поліції

За вихідні патрульні розшукали двох чоловіків, які переховувалися від поліції 16:32

Під час патрулювання на вулиці Савчука у дворі будинків інспектори помітили підозрілого чоловіка, який мав ознаки алкогольного сп’яніння.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини