Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Середа, 17 серпня, 06:42:51

Органи прокуратури змушують комерційні структури відповідати перед законом за безоплатне викачування підземних вод

08.05.2015   10:56Агенцiя

Органами прокуратури Чернігівської області розпочато 7 кримінальних проваджень за ст. 240 Кримінального кодексу України (порушення правил охорони або використання надр) щодо фактів незаконного та безоплатного викачування підземних вод для комерційного використання.

Мова йде про добування комерційними структурами питної води з артезіанських свердловин без будь-яких дозволів, з перевищенням встановлених лімітів та з порушенням санітарних та протиепідемічних норм. Безоплатно отримані підземні води використовувалися як для власних виробничих потреб, так і для продажу фізичним і юридичним особам через укладення договорів про водопостачання.
 
Внаслідок таких незаконних дій бюджетами різних рівнів недоотримано понад 3 млн грн.
 
Про це повідомила начальник управління представництва, захисту інтересів громадян та держави в суді прокуратури Чернігівської області Лілія Федорченко.
 
― Введення Урядом мораторію на проведення органами державного контролю перевірок суб’єктів господарювання окремі недобросовісні комерційні структури розцінили як можливість безкарного порушення вимог законодавства, ― наголосила вона. ― У випадку з безконтрольним видобутком підземних вод бюджети втрачали реальні надходження, а ці структури отримували надприбутки. Наразі органи прокуратури завадили таким діям.
 
Санкція статті кримінального кодексу в розпочатих провадженнях передбачає відповідальність аж до обмеження волі на строк до двох років або позбавлення волі на той самий строк.
 
За результатами досудового розслідування та встановлення винних осіб органами прокуратури буде вирішено питання про стягнення заподіяних державі збитків у судовому порядку.

Останні новини Чернігівщини

«Ворога ми переможемо, бо ми сильніші духом», - каже захисник Чернігова, який пережив поранення, полон та ампутацію стопи

«Ворога ми переможемо, бо ми сильніші духом», - каже захисник Чернігова, який пережив поранення, полон та ампутацію стопи 14:57

Федір уже захищав Україну у складі її Збройних Сил у 2016 році за мобілізацією. З початком повномасштабного вторгнення росії прийняв рішення знову повернутися до військ та стати на захист країни.

Продовжуються роботи із модернізації системи оповіщення на Чернігівщині

Продовжуються роботи із модернізації системи оповіщення на Чернігівщині 14:48

У Чернігівській області продовжуються роботи із модернізації та створення місцевих систем оповіщення.

Міська рада підписала Меморандум із чеською гуманітарною організацією, яка допомагатиме ремонтувати квартири чернігівців

Міська рада підписала Меморандум із чеською гуманітарною організацією, яка допомагатиме ремонтувати квартири чернігівців 14:43

Меморандум про співпрацю, яким передбачена, в тому числі, допомога постраждалим чернігівцям у питанні відновлення житла.

Бажану роботу допомогла знайти служба зайнятості

Бажану роботу допомогла знайти служба зайнятості 14:40

Андрій Бучак звернувся до Борзнянської районної філії Чернігівського обласного центру зайнятості наприкінці минулого року.

Захисники Чернігова: Привітав донечку із днем народження і пішов захищати місто

Захисники Чернігова: Привітав донечку із днем народження і пішов захищати місто 09:58

- Найперше про, що я думав коли почалась війна - це звичайно діти. Я хотів вберегти їх від цього жаху, - згадує Дмитро про перші дні військового вторгнення.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини