Міліція затримала двох злісних браконьерів
Під час рейду водними об'єктами Чернігівщини працівники лінійного відділення в річпорту «Чернігів» в рамках операції «Нерест-2015» затримали двох браконьєрів, які завдали збитків рибному господарству України на 10 тисяч гривень.
Як розповів начальник відділення майор міліції Сергій Сахно, близько 4-ї ранку, коли міліціонери патрулювали річку Сож в Ріпкинському районі, вони помітили чоловіка, який витягував на берег сітку з рибою. Порушником сезонної заборони на риболовлю виявися житель села Олешня 1985 року народження.
Під час затримання у браконьєра вилучили три сітки загальною довжиною близько 200 метрів та 15 кілограмів риби. Лящі, плоскирки, плітки та в'язі - всього понад три десятки рибин, за які браконьєру доведеться викласти понад 3,5 тисяч гривень.
На порушника було складено всі відповідні матеріали, інформацію про подію внесено до Єдиного реєстру досудових розслідувань та відкрито кримінальне провадження за частиною 1 статті 249 Кримінального кодексу України (незаконне зайняття рибним, звіриним або іншим водним добувним промислом), що передбачає штраф від ста до двохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або обмеження волі на строк до трьох років, з конфіскацією знарядь і засобів промислу та всього добутого.
Того ж дня за 100 кілометрів нижче за течією поблизу Косачівки Козелецького району співробітниками лінійного відділення в річпорту «Чернігів» було виявлено ще одного браконьєра. Цей правопорушник за допомогою трьох зяберних сіток виловив близько 35 кілограмів риби, серед яких були і такі цінні породи, як сазан та сом. Збитки рибному господарству України становлять близько 5 тисяч гривень.
В ході складання матеріалів з'ясувалося, що займатися браконьєрством на Чернігівщину приїхав 46-річний киянин, який вже і раніше мав проблеми із законом.
За фактом незаконної риболовлі відкрите кримінальне провадження за частиною 1 статті 249 Кримінального кодексу України (незаконне зайняття рибним, звіриним або іншим водним добувним промислом).
Згідно з чинним законодавством підозрюваному загрожує або штраф в розмірі до двохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, або обмеження волі на строк до трьох років з конфіскацією знарядь і засобів промислу та всього добутого.
За обома кримінальними провадженнями проводяться досудові розслідування.
Останні новини Чернігівщини
Бібліотеки Чернігівщини розвивають цифрову грамотність: відбулися онлайн-тренінги для координаторів Хабів цифрової освіти 11:13
У Чернігівській області триває системна робота з розвитку цифрової грамотності населення. Протягом двох тижнів відбулися два п’ятиденні онлайн-тренінги для координаторів Хабів цифрової освіти – бібліотекарів, які щодня допомагають мешканцям громад опановувати цифрові навички, користуватися сервісами та впевненіше почуватися в інформаційному суспільстві.
Троє вчителів із Чернігівщини потрапили до короткого списку національної премії «Вчитель року 2025» 11:11
Троє педагогів із Чернігівщини стали фіналістами національної премії Goncharenko Centre’s Teachers Award, за результатами якої буде обрано «Вчителя року 2025». До короткого списку увійшли Світлана Петренко із Чернігова, Оксана Махлай із села Шатура, Ніжинського району та Яна Сташенко із Ніжина.
Народовладдя в дії: громади мають затвердити Статути до кінця 2026 року – підсумки вебінару від “Спілки Ініціатив Чернігівщини” 11:07
13 листопада відбувся вебінар "Статути територіальних громад: впровадження форм участі в контексті законодавства про народовладдя", організований об'єднання «Спілка Ініціатив Чернігівщини» спільно з Чернігівською ОВА.
Чернігівські поліцейські затримали двох підозрюваних у наркоторгівлі з партією «закладок» 11:04
Оперативники Чернігівського районного управління поліції затримали двох 33-річних місцевих мешканок, які підозрюються у розповсюдженні особливо небезпечних психотропних речовин шляхом «закладок».
На Чернігівщині внаслідок російських атак загинули дві жінки: поліція документує злочин росії 10:49
Сьогодні вночі російська армія завдала низку ударів безпілотниками по місту Городня Чернігівського району.