На Чернігівщині виявляють шахраїв звичайних і "віртуальних"
Управління карного розшуку УМВС в Чернігівській області та відділ боротьби з кіберзлочинністю викрили групу шахраїв, серед яких і жінка. Зловживаючи довірою, зловмисниця видурила у потерпілих понад 150 тисяч гривень.

Так, з початку року міліція встановила особи 62 шахраїв. Найбільш поширеними видами шахрайств на Придесенні стали телефонні дзвінки громадянам від імені псевдоміліціонерів з вимогою надання грошей для уникнення відповідальності їх рідних за вчинення правопорушень, які насправді ними не вчинялися.
Також дані злочини вчиняються під приводом придбання товарів або інших послуг через мережу Інтернет.
Розповсюдженим видом злочинів є шахрайство, коли потерпілому телефонують зловмисники, представляючись працівниками банку, входять в довіру, дізнаються номери карток та знімають кошти. В більшості випадків зняття грошей з банківських карток шахраями відбувається в інших областях України.
Правоохоронці протидіють злочинам і правопорушенням, механізм підготовки, вчинення або приховування яких, передбачає використання електронно-обчислювальних машин, комп'ютерних мереж і мереж електрозв'язку.
Правоохоронці вже викрили чотирьох досвідчених інтернет-шахраїв. Так, двоє чернігівців через спеціалізовані інтернет-сайти та інтернет-аукціони виставляли на продаж неіснуючі товари, а отримавши передплату, товар замовнику не постачали.
Від дій зловмисників постраждали жителі Львівської, Донецької, Сумскої, Вінницької та Дніпропетровської областей.
Шахраям повідомлено про підозру по п'яти кримінальних правопорушеннях за частиною 3 статті 190 Кримінального кодексу України (шахрайство, вчинене шляхом незаконних операцій з використанням електронно-обчислювальної техніки) - карається позбавленням волі на строк від трьох до восьми років.
В Бахмачі працівники відділу боротьби з кіберзлочинністю спільно з працівниками Бахмацького райвідділу внутрішніх справ викрилу місцеву жительку, яка створила обліковий запис в соцмережі «ВКонтакте», виставляла для продажу неіснуючі речі. Зловживаючи довірою, зловмисниця шахрайським шляхом заволоділа грошима громадян на загальну суму понад 150 тисяч гривень.
Ошукані особи мешкають практично у всіх областях держави. Відносно шахрайки відкрито кримінальне провадження.
Щоб не стати жертвою шахрайства в мережі Інтернет, скористайтеся наступними порадами:
- використовуйте тільки відомі Інтернет-магазини й Інтернет-аукціони, які мають певну репутацію та ті, якими користувалися ваші знайомі, родичі;
- користуйтесь тільки тими Інтернет-ресурсами, які використовують платіжні картки, а не електронні гаманці. Особу набагато важче ідентифікувати за розрахунковим рахунком платіжної картки, ніж за номером електронного гаманця;
- користуйтеся антивірусними засобами, фаєрволами (мережевими сканерами);
- не реагуйте на сумнівні поштові повідомлення;
- перевіряйте носії інформації на наявність шкідливого програмного забезпечення;
- не розголошуйте відомості, які використовуються для роботи системи «Клієнт-банк» (паролі, інформацію про клієнта).
Останні новини Чернігівщини
Керівництво поліції Чернігівщини ініціювало службове розслідування за фактом інциденту в Чернігові під час заходів оповіщення 17:23
14 липня під час здійснення заходів оповіщення, передбачених чинним законодавством, військовослужбовці ТЦК та СП Чернігова у супроводі поліцейських підійшли до двох громадян, аби перевірити військово-облікові документи.
У Чернігові відзначили День Української Державності 16:41
Біля Меморіального знаку на честь Героїв, які загинули в російсько-українській війні, зібралася громадськість, представники влади і духовенства, аби вшанувати памʼять про всіх борців за українську державність.
За матеріалами СБУ заочну підозру отримали троє воєнних злочинців, які командували обстрілом Чернігова і вбили 20 мирних жителів 16:07
Служба безпеки зібрала беззаперечні докази воєнного злочину на командувачів російських військ, які причетні до ракетного обстрілу цивільної інфраструктури, масового вбивства та каліцтва громадян України у місті Чернігів 16 березня 2022 року.
Презентація історичного роману Василя Краса "Потреба під Конотопом" 15:35
13 липня у великому читальному залі Чернігівської ОУНБ імені Софії та Олександра Русових відбулася презентація історичного роману українського письменника Василя Краса "Потреба під Конотопом".
Енергонезалежність знімає бар’єри: школи області оснащують сонячними панелями 15:11
Безбар’єрність в освіті — це, зокрема, коли школярі можуть повноцінно навчатися очно пліч-о-пліч з однолітками — незалежно від енергетичної ситуації в регіоні.