Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Середа, 3 червня, 11:54:22

Міліція на травневі свята патрулює акваторію біля Чернігова

05.05.2015   08:11Агенцiя

На період травневих свят працівники лінійного відділу міліції в річковому порту «Чернігів» запровадили цілодобове патрулювання акваторії поблизу обласного центру.

Підвищення інтенсивності рейдових заходів обумовлене рядом причин. По-перше, багато святкових та вихідних днів поспіль завжди позначаються на зростанні кількості відпочивальників біля води. По-друге, саме до такого дозвілля громадян спонукає встановлення теплої і здебільшого сонячної погоди.

Правоохоронці виходять на воду спеціально обладнаним патрульним моторним катером. До складу кожного наряду, окрім працівників міліції, входить представник органів держрибоохорони. Наряд несе службу впродовж 12 годин, після чого передає зміну наступникам.

В ході патрулювання рейдова бригада стежить за дотриманням відразу декількох вимог законодавства. Правоохоронці контролюють, аби громадяни не виходили на воду на плавзасобах, включно із надувними гумовими човнами без двигуна, у місцях нересту риби. Це обумовлено заходами щорічної весняно-літньої заборони на риболовлю. Вона триватиме на Десні до 20 травня, а на ряді інших річок і озерах — до початку червня.

Також представники владних органів в ході цих рейдів уважно стежать за недопущенням спроб браконьєрського вилову риби та інших водних живих ресурсів. Вони не тільки звертають пильну увагу на дії громадян у прибережній смузі, а й оглядають поверхню води на предмет виявлення поплавків-сигналізаторів від рибальських сіток чи іншого подібного браконьєрського знаряддя. В разі виявлення такого безгосподарного приладдя воно вилучається з води та в подальшому знищується.

Крім того, працівники міліції та рибоохорони застерігають громадян від риболовлі поза територіями, визначеними на період сезонної заборони. Зокрема, у Чернігові й нині можна ловити рибу, але з суттєвими обмеженнями: тільки на правому березі Десни в межах міста, й лише на одну вудку з одним гачком на кожного рибалку.

Вихід за встановлені межі або перевищення кількісних чи технічних параметрів застосованого рибалкою знаряддя кваліфікується як правопорушення із складанням відповідних адміністративних матеріалів. Подібний приклад зафіксовано 1 травня на південному краю дозволеного відрізку акваторії. Рейдова бригада виявила громадянина, що ловив рибу за допомогою донної вудки («резинки») з кількома гачками. До того ж він встиг виловити чимало особин риби цінних порід, і завданий природі збиток оцінено у три тисячі гривень. На рибалку складено відповідні матеріали, йому доведеться сплатити штраф та компенсувати всю суму збитків природі.

Посилене патрулювання деснянської акваторії працівниками міліції триватиме до завершення серії травневих свят.

Останні новини Чернігівщини

Заробітна плата в області. ДОВІДКА

Заробітна плата в області. ДОВІДКА 11:32

На підприємствах, в установах та організаціях Чернігівської області у квітні 2020 року було зайнято майже 173 тис. штатних працівників. На оплату їхньої праці спрямовано 1503 млн.грн. Номінальна заробітна плата в розрахунку на одного штатного працівника становила 8697 грн (в Україні – 10430 грн), що на 5,8% більше, ніж у квітні 2019 року.

Школярам – про філармонійний центр

Школярам – про філармонійний центр 11:27

Група школярів чернігівської школи «МудрАнгелики» - це вже хор? Виявляється, хор, якщо є буквально п’ять хвилин часу і досвідчений педагог.

Що таке ГІС? І яке відношення ця абревіатура має до роботи органів державної виконавчої влади?

Що таке ГІС? І яке відношення ця абревіатура має до роботи органів державної виконавчої влади? 11:01

Про ці та інші питання йшлося під час дистанційного навчання «Застосування геоінформаційних систем в роботі органів державної влади».

Прилуки: відбулося засідання виконавчого комітету

Прилуки: відбулося засідання виконавчого комітету 10:44

2 червня у сесійній залі міської ради відбулося чергове засідання виконавчого комітету Прилуцької міської ради під головуванням міського голови Ольги Попенко.

Керівницство ОДА відвідало Смолинський торфобрикетний завод

Керівницство ОДА відвідало Смолинський торфобрикетний завод 10:35

2 червня голова Чернігівської обласної державної адміністрації Андрій Прокопенко спільно із профільним заступником голови ОДА Олександром Савченком ознайомились з роботою Смолинського торфозаводу.