Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Четвер, 25 квітня, 00:39:01

Міліція на травневі свята патрулює акваторію біля Чернігова

05.05.2015   08:11Агенцiя

На період травневих свят працівники лінійного відділу міліції в річковому порту «Чернігів» запровадили цілодобове патрулювання акваторії поблизу обласного центру.

Підвищення інтенсивності рейдових заходів обумовлене рядом причин. По-перше, багато святкових та вихідних днів поспіль завжди позначаються на зростанні кількості відпочивальників біля води. По-друге, саме до такого дозвілля громадян спонукає встановлення теплої і здебільшого сонячної погоди.

Правоохоронці виходять на воду спеціально обладнаним патрульним моторним катером. До складу кожного наряду, окрім працівників міліції, входить представник органів держрибоохорони. Наряд несе службу впродовж 12 годин, після чого передає зміну наступникам.

В ході патрулювання рейдова бригада стежить за дотриманням відразу декількох вимог законодавства. Правоохоронці контролюють, аби громадяни не виходили на воду на плавзасобах, включно із надувними гумовими човнами без двигуна, у місцях нересту риби. Це обумовлено заходами щорічної весняно-літньої заборони на риболовлю. Вона триватиме на Десні до 20 травня, а на ряді інших річок і озерах — до початку червня.

Також представники владних органів в ході цих рейдів уважно стежать за недопущенням спроб браконьєрського вилову риби та інших водних живих ресурсів. Вони не тільки звертають пильну увагу на дії громадян у прибережній смузі, а й оглядають поверхню води на предмет виявлення поплавків-сигналізаторів від рибальських сіток чи іншого подібного браконьєрського знаряддя. В разі виявлення такого безгосподарного приладдя воно вилучається з води та в подальшому знищується.

Крім того, працівники міліції та рибоохорони застерігають громадян від риболовлі поза територіями, визначеними на період сезонної заборони. Зокрема, у Чернігові й нині можна ловити рибу, але з суттєвими обмеженнями: тільки на правому березі Десни в межах міста, й лише на одну вудку з одним гачком на кожного рибалку.

Вихід за встановлені межі або перевищення кількісних чи технічних параметрів застосованого рибалкою знаряддя кваліфікується як правопорушення із складанням відповідних адміністративних матеріалів. Подібний приклад зафіксовано 1 травня на південному краю дозволеного відрізку акваторії. Рейдова бригада виявила громадянина, що ловив рибу за допомогою донної вудки («резинки») з кількома гачками. До того ж він встиг виловити чимало особин риби цінних порід, і завданий природі збиток оцінено у три тисячі гривень. На рибалку складено відповідні матеріали, йому доведеться сплатити штраф та компенсувати всю суму збитків природі.

Посилене патрулювання деснянської акваторії працівниками міліції триватиме до завершення серії травневих свят.

Останні новини Чернігівщини

365 пожеж в природній екосистемі Чернігівщини з початку року: чому виникають та як запобігти 18:11

«До речі, це майже в два рази більше, ніж за аналогічний період минулого року (186 надзвичайних ситуацій), – повідомив на брифінгу в офіційному медіацентрі ОВА Олександр Бобро, заступник начальника Головного управління із запобігання надзвичайним ситуаціям ГУ ДСНС України в області. – 356 із них – суха трава та сміття на відкритих територіях, а 9 пожеж – це лісові масиви та насадження».

Бізнес, який постраждав під час ракетних ударів 17 квітня, може отримати грант на відновлення від МОМ 18:08

Міжнародна організація з міграції (МОМ) в рамках проєкту «Життєздатність+ Економічна інтеграція внутрішньо переміщених осіб та постраждалих від війни», що фінансується Федеральним міністерством економічного співробітництва та розвитку Німеччини (BMZ) через Банк розвитку KfW, допоможе чернігівським підприємцям.

На Чернігівщині до 11 років позбавлення волі засуджено двох російських військових, які катували та жорстоко поводились з цивільним 18:03

Поліція завершила досудове розслідування та скерували до суду провадження, щодо двох російських військовослужбовців, які 6 березня 2022 року затримали цивільного місцевого мешканця у селі Слобода Чернігівського району. Чоловіка тяжко побили та погрожували спалити живцем.

Майстер–клас для спортивної спільноти Чернігівщини від володаря першої олімпійської медалі на Чернігівщині Олександра Батюка 18:01

Цьогоріч виповнюється сорок років з часу проведення XIV Зимових Олімпійських ігор у місті Сараєво (на той час Соціалістична Федеративна Республіка Югославія). Тоді у далекому 1984 році на цих престижних міжнародних змаганнях наш земляк, відомий український лижник Олександр Батюк виборов срібло у складі команди з лижної естафети 4х10 км.

На Чернігівщині запрацювали одразу дев’ять поліцейських станцій 11:39

Сьогодні в Остерській ТГ та ще у восьми громадах області розпочали роботу нові поліцейські станції. Допомагати, дбати про безпеку і захищати місцевих мешканців відтепер будуть дев’ять поліцейських офіцерів громад.