Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Субота, 2 липня, 00:01:57

Прокуратура змушує орендарів великих земельних масивів сплачувати за землю до бюджету відповідно до вимог закону

22.04.2015   09:39Агенцiя

Органами прокуратури Чернігівської області заявлено до суду ряд позовів до орендарів великих земельних масивів, які ухиляються від приведення договорів оренди землі у відповідність до вимог законодавства в частині розміру орендної плати.

Про це повідомив в. о. прокурора Чернігівської області старший радник юстиції Іван Кайло.

У зв’язку з тим,  що договори укладені багато років тому, до прийняття відповідних законодавчих змін, орендна плата там передбачена подекуди і в 10 разів менша за встановлену вимогами закону сьогодні (має бути на рік не менше 3% нормативно-грошової вартості землі).

Зокрема, орендар 55 га землі в Бахмацькому районі області сплачував 2 тис грн замість 15 тис грн, орендар 96 га землі в Менському районі ― 22 тис грн замість 65 тис, орендар 131 га на Ічнянщині ― 17 тис грн замість 60 тис, орендар 160 га в цьому ж районі області ― 17 тис грн замість 93 тис грн.
Аби не платити більше, орендарі ігнорували пропозиції відповідного державного органу про внесення змін до своїх угод.

В. о. прокурора області наголосив на тому, що вимоги прокурорів про внесення змін до таких договорів оренди ґрунтуються виключно на нормах закону. Розуміючи це, після пред’явлення прокуратурою в інтересах держави таких позовів до суду відповідачі нерідко виконують позовні вимоги, не чекаючи судових рішень. Наприклад, у Бахмацькому районі Чернігівської області за таких обставин орендар, який використовує більше 1000 га землі, зобов’язався сплачувати за її оренду не 0,28% від її вартості, як раніше, а 4%. Завдяки цьому до місцевих бюджетів від нього надходитиме вже не 20 тис грн, а 626 тис грн.

У випадках незгоди з позовними вимогами відповідачам теж доведеться платити за землю згідно закону, але вже за рішенням суду. У таких випадках на них покладаються ще й судові витрати.

Останні новини Чернігівщини

Наводять лад у всіх укриттях Чернігова, а також забезпечать їх генераторами та ємностями для води. Виконавчий комітет погодив відповідну програму

Наводять лад у всіх укриттях Чернігова, а також забезпечать їх генераторами та ємностями для води. Виконавчий комітет погодив відповідну програму 17:08

Усі укриття у Чернігові вже приводять до ладу. Виконавчий комітет Чернігівської міської ради погодив Програму удосконалення мережі найпростіших укриттів на 2022-2023 роки.

Допомога продовжує надходити до Чернігівщини

Допомога продовжує надходити до Чернігівщини 17:07

Військова агресія російської федерації завдала шкоду не тільки життю і здоров’ю людей, а й інфраструктурі населених пунктів.

Модульні будинки у громадах. Як забезпечити житлом тих хто його втратив через війну?

Модульні будинки у громадах. Як забезпечити житлом тих хто його втратив через війну? 17:03

Тисячі житлових будинків знищили росіяни за час нового вторгнення. Мільйони українців покинули свої домівки й сьогодні не мають також житла. Як забезпечити таку кількість людей житлом?

Рятівна місія зі щасливим фіналом: на Ічнянщину повернули 11-річного хлопчика із Донецька

Рятівна місія зі щасливим фіналом: на Ічнянщину повернули 11-річного хлопчика із Донецька 10:52

До бабусі на Ічнянщину з тимчасово окупованого Донецька вдалося повернути 11-річного Олександра.

Майже сотня дітей з Чернігівщини оздоровлюється на Закарпатті

Майже сотня дітей з Чернігівщини оздоровлюється на Закарпатті 10:48

Тиждень тому 94 вихованці п’яти закладів освіти інтернатного типу з Чернігівщини поїхали оздоровлюватися до Закарпаття.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини