Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Субота, 27 листопада, 19:12:31

Замість провалу – смітник. ФОТОфакт

16.04.2015   09:14

На території «Комсомольського парку», що знаходиться в місті Чернігові між вулицями Пухова та Кільцева, під впливом ерозійних процесів утворився провал глибиною біля 5 метрів і довжиною біля 20 метрів, який несе загрозу руйнування як самого парку так і здоров’ю відпочиваючих мешканців.

Чернігівською міською радою у березні місяці поточного року було прийнято рішення щодо проведення робіт по ліквідації провалу ґрунту з метою запобігання його подальшого збільшення. З цією метою заступником міського голови Миргородським М.М. досягнуто домовленостей з комерційними структурами щодо безоплатної технічної допомоги для врегулювання питання.

Як відомо із засобів масової інформації було заплановано засипати провал залишками бетонних конструкцій, які утворились в результаті проведення робіт з реконструкції будинку по вулиці 50 років ВЛКСМ у місті Чернігові, та піщано-ґрунтовою сумішшю. Проте, документи щодо порядку виконання інженерно-будівельних робіт не розроблялись та не затверджувались в установленому законом порядку.

Однак, добра справа, розпочата міськими керманичами, геть зіпсована її недбалим виконанням. Як виявилося, засипання провалу проводиться не тільки залишками бетону та ґрунту, а й будівельним сміттям та просто побутовими відходами, зверху це все прикрито пнями викорчуваних дерев. Наслідками таких дій є псування і забруднення земель та негативний вплив на підземні водоносні горизонти, наслідки якого на даному етапі оцінити не можливо. Зазначеними діями порушено вимоги ст. 33 Закону України «Про відходи» та ст. 46 Закону України «Про охорону земель».

Тому постає питання – чому роботи по ліквідації провалу та рекультивації схилу «Комсомольського парку» перетворилися на просте засипання його різного виду відходами? Наскільки прийняті рішення будуть ефективними в інженерно-технічному плані та безпечними для навколишнього природного середовища?
Чи може, будівельники просто знайшли місце, куди можна «прилаштувати» своє сміття при мовчазній згоді Чернігівської міської ради?


Начальник інспекції Л.Г. Бурковський

Останні новини Чернігівщини

Талалаївська селищна громада отримала шкільний автобус чернігівського виробництва

Талалаївська селищна громада отримала шкільний автобус чернігівського виробництва 09:34

Транспорт придбаний за рахунок зекономлених коштів державної субвенції та співфінансування з місцевих бюджетів.

У бібліотеці ім.М.Коцюбинського розповіли про збірку документів

У бібліотеці ім.М.Коцюбинського розповіли про збірку документів "Чорні дошки України. Чернігівська область" 09:23

У бібліотеці ім. М. Коцюбинського представили унікальну збірку документів та матеріалів, які проливають світло на ще одну сторінку в дослідженнях Голодомору-геноциду 1932 – 1933 років в Україні.

Чернігівська область: сапери ДСНС знищили  протитанкову міну ТМ-43

Чернігівська область: сапери ДСНС знищили протитанкову міну ТМ-43 09:16

26 листопада об 11:50 саперами групи піротехнічних робіт та підводного розмінування Аварійно-рятувального загону спецпризначення ГУ ДСНС України у Чернігівській області знищено протитанкову міну ТМ-43 часів Другої світової війни.

Під міськрадою Чернігова протестували проти продажу землі парку «Ялівщина»

Під міськрадою Чернігова протестували проти продажу землі парку «Ялівщина» 09:07

У Чернігові 25 листопада перед сесією міської ради більше сотні активістів протестували проти можливого продажу будівлі Центру туристсько-оздоровчої та виховної роботи з дітьми і молоддю та 3,5 га прилеглої території регіонального ландшафтного парку "Ялівщина".

Центри масової вакцинації в Чернігові наступного тижня змінять графік роботи

Центри масової вакцинації в Чернігові наступного тижня змінять графік роботи 09:02

Центри масової вакцинації проти COVID-19 у Чернігові наступного тижня частково змінять свій графік роботи.