Засудили работоргівців
Суд відправив за грати на 8 та 4 років двох осіб, які відправили в трудове рабство до Російської Федерації близько сотні українців. Майже два роки четверо іноземців та одна громадянка України відправляли до Росії наших співвітчизників на заробітки. Заманювали зарплатою від 300 до 600 доларів США за збір та переробку сільськогосподарської продукції.
Суд встановив, що на обіцянки доброго заробітку, харчування та проживання за рахунок роботодавця загалом повелося близько 100 українців.
Заробітчан групами переправляли через кордон в Сумській області. На території РФ з українцями розігрувалася стандартна схема. Їх вивозили до сільської місцевості, де відбирали документи, а потім погрозами чи навіть побоями змушували працювати по 14-18 годин. Проживати доводилося в покинутих та занедбаних господарських будівлях, а у найбільш кричущому випадку - в целофановому наметі просто в полі. Їжу роботодавець привозив лише раз на добу, тому харчуватися доводилося з того, що вдавалося знайти та приготувати самотужки.
Будь-які розмови заробітчан про отримання заслуженої винагороди чи прохання повернути їм документи, щоб повернутися на Батьківщину, роботодавцями жорстоко подавлялися.
Відпрацювавши в рабських умовах три місяці, група трудових рабів наважилася на втечу та повернення додому навіть без документів. За ніч вони дісталися до залізничної станції, звідки в товарному вагоні доїхали до одного з райцентрів. Продавши свої мобільні телефони та підзаробивши ще грошей на розвантаженні вагонів, заробітчани автобусом доїхали до Бєлгорода. На автовокзалі втікачі випадково зустріли ще кількох громадян України, які також потрапили до трудового рабства та втекли від своїх господарів.
Вночі ці громадяни поза пунктом пропуску перетнули державний кордон з Україною та електропоїздами роз'їхалися по домівках.
Під час відпрацювання оперативної інформації співробітники відділу боротьби з торгівлею людьми УМВС України в Чернігівській області затримали двох з п'яти фігурантів - громадянку України та громадянина Молдови. Троє інших зловмисників (теж іноземних громадян) оголошені в міжнародний розшук.
За ознаками частини 3 статті 149 Кримінального кодексу України (торгівля людьми або інша незаконна угода щодо людини), громадянка України засуджена до чотирьох років позбавлення волі. Громадянин Молдови, який також безпосередньо брав участь в побитті заробітчан, засуджений за тією ж статтею до 8 років позбавлення волі.
Міліція звертається до громадян, які мають інформацію про подібні факти чи самі стали жертвами трудового рабства, обов'язково звертатися до органів внутрішніх справ. Також правоохоронці закликають бути уважними та прискіпливими під час вибору роботи за кордоном.
Останні новини Чернігівщини
Чернігівські поліцейські затримали наркоторговця 15:58
Оперативники Чернігівського районного управління поліції викрили 49-річного чоловіка, який займався незаконними операціями з наркотичними засобами та психотропними речовинами, в тому числі їх незаконним збутом. Зловмисника затримано, йому загрожує до 10 років позбавлення волі.
На Чернігівщині визначили 12 закладів освіти, які отримають кошти на системи резервного електроживлення 15:28
В ОВА затвердили перелік із 12 закладів освіти, які зможуть встановити системи електроживлення за кошти державної субвенції.
Міську стипендію за високі досягнення у навчанні призначили ще двом учням 14:36
Виконавчий комітет Чернігівської міської ради на засіданні 23 липня ухвалив рішення про встановлення міської стипендії за високі досягнення у навчанні у розмірі 2 100 грн ще двом учням закладів загальної середньої освіти.
Конкурсний комітет визначив перевізника на автобусний маршрут №29С 14:24
24 липня у Чернігівській міській раді під головуванням заступника міського голови Віктора Геращенка відбулося засідання тимчасового міського конкурсного комітету з визначення автомобільних перевізників на міських автобусних маршрутах загального користування.
В’ячеслав Чаус зустрівся з прикордонниками, які працюють на Семенівському напрямку 13:33
Очільник Чернігівської обласної військової адміністрації В'ячеслав Чаус працював на північних рубежах області, де разом із начальником 105 прикордонного загону імені князя Володимира Великого Олександром Павликом перевірив готовність підрозділів, які виконують завдання на Семенівському напрямку.