Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Середа, 5 серпня, 14:19:31

Збережемо водні ресурси рідного краю

24.03.2015   15:12Агенцiя

В Департаменті екології та природних ресурсів облдержадміністрації відбулось засідання за круглим столом на тему: «Збереження водних ресурсів у Чернігівській області», присвячене Всесвітньому дню водних ресурсів.

У засіданні взяли участь представники Деснянського басейнового управління водних ресурсів, Державної екологічної інспекції у Чернігівській області та Чернігівського обласного центру з гідрометеорології.

Під час засідання обговорено, що основними проблемами для населення області і розвитку економіки є охорона, збереження, відродження об’єктів водного фонду, попередження та усунення наслідків шкідливої дії вод, що гарантуватиме екологічну безпеку життєдіяльності населення і досягнення збалансованого рівня шкідливого впливу на водні об’єкти та їх спроможність до відновлення і підтримання сприятливого гідрологічного режиму і санітарного стану.

Основною проблемою щодо охорони та раціонального використання водних ресурсів області протягом останніх років залишається питання забруднення поверхневих водних об’єктів недостатньо очищеними стічними водами. У 2014 році 12 підприємств допустили скид недостатньо очищених стічних вод у водойми області у обсязі 18,98 млн.м3, що більше, ніж у 2013 році на 2,04 млн.м3 (12%).

Зазначено, що екологічний стан досліджених водних об’єктів області, у порівнянні з останніми роками, не набув суттєвих змін.

Аналіз моніторингових даних показує, що водойми області в більшості знаходяться в задовільному стані, вода більшості річок оцінюється як «чиста» або «досить чиста».

Представники Деснянського басейнового управління водних ресурсів доповіли, що в 2015 році на виконання заходів Загальнодержавної цільової програми розвитку водного господарства та екологічного оздоровлення басейну річки Дніпро на період до 2021 року та Регіональної цільової програми розвитку водного господарства Чернігівської області були залучені кошти державного, місцевих бюджетів, в тому числі природоохоронного фонду, а також підприємств, організацій, громадян в сумі 25,4 мільйона гривень.

Одним з напрямків місцевих Програм розвитку водного господарства є відродження джерел та витоків річок. Всього завдяки спільним діям водогосподарників та громадськості на території області облаштовано та відроджено 115 природних водних джерел.

Під час обговорення підкреслено, що одними із основних спрямувань водоохоронної роботи Департаменту є питання оформлення дозволів на спеціальне водокористування, встановлення нормативів гранично допустимого скиду забруднюючих речовин у водні об’єкти, погодження поточних індивідуальних технологічних нормативів використання питної води, лімітів споживання питної води для промислових потреб з комунальних і відомчих господарсько-питних водопроводів, що значно зменшує негативний антропогенний вплив на стан поверхневих водойм та попереджує забруднення підземних водоносних горизонтів.

На сьогодні в області налічується 1154 об’єктів-водокористувачів, з яких 582 відносяться до сфери промисловості і 572 до сфери агропромислового комплексу, з них мають дозволи на спеціальне водокористування 668 суб’єктів господарювання. В середньому за рік Департаментом видається близько 200 дозволів на спеціальне водокористування та встановлюється близько 30 нормативів гранично допустимого скиду забруднюючих речовин у водні об’єкти.

В результаті зустрічі наголошено на тому, що проведення заходів з екологічного оздоровлення поверхневих вод, відновлення природних джерел та витоків річок є запорукою збереження і примноження водних ресурсів рідного краю.

Останні новини Чернігівщини

Всеукраїнський моніторинг доступності виборчих дільниць стартував і в Чернігівській області

Всеукраїнський моніторинг доступності виборчих дільниць стартував і в Чернігівській області 12:57

По всій території України громадські омбудсмени з захисту виборчих прав громадян ВГО ГМ Опора проводять моніторинг доступності виборчих дільниць.

Проєкт “Разом Ми – Сила або як стати блогером” набрав оберти

Проєкт “Разом Ми – Сила або як стати блогером” набрав оберти 12:24

Незважаючи на канікули, відпустки та літню спеку, правозахисна програма для молодих лідерів“Разом Ми – Сила або як стати блогером” уввійшла у дуже активну фазу.

Оплата населенням області житлово-комунальних послуг. ДОВІДКА

Оплата населенням області житлово-комунальних послуг. ДОВІДКА 12:17

У червні 2020 року жителями Чернігівської області сплачено за житлово-комунальні послуги 237,0 млн.грн. Це становить 123,7% нарахованих за цей період сум (з урахуванням погашення боргів попередніх періодів).

Притягнуто рибних браконьєрів до відповідальності

Притягнуто рибних браконьєрів до відповідальності 10:52

Чернігівським районним судом протягом липня 2020 року винесено ряд рішень про визнання винними мешканців Чернігівщини у скоєнні адміністративних правопорушень за ч. 4 ст. 85 КУпАП (грубе порушення Правил рибальства).

Обстановка на кордоні. Офіційно

Обстановка на кордоні. Офіційно 10:19

Протягом минулої доби змін в обстановці на державному кордоні України в межах Чернігівщини не відбулося, вона залишалася стабільною та контрольованою.