Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Вівторок, 31 березня, 06:09:32

Збережемо водні ресурси рідного краю

24.03.2015   15:12Агенцiя

В Департаменті екології та природних ресурсів облдержадміністрації відбулось засідання за круглим столом на тему: «Збереження водних ресурсів у Чернігівській області», присвячене Всесвітньому дню водних ресурсів.

У засіданні взяли участь представники Деснянського басейнового управління водних ресурсів, Державної екологічної інспекції у Чернігівській області та Чернігівського обласного центру з гідрометеорології.

Під час засідання обговорено, що основними проблемами для населення області і розвитку економіки є охорона, збереження, відродження об’єктів водного фонду, попередження та усунення наслідків шкідливої дії вод, що гарантуватиме екологічну безпеку життєдіяльності населення і досягнення збалансованого рівня шкідливого впливу на водні об’єкти та їх спроможність до відновлення і підтримання сприятливого гідрологічного режиму і санітарного стану.

Основною проблемою щодо охорони та раціонального використання водних ресурсів області протягом останніх років залишається питання забруднення поверхневих водних об’єктів недостатньо очищеними стічними водами. У 2014 році 12 підприємств допустили скид недостатньо очищених стічних вод у водойми області у обсязі 18,98 млн.м3, що більше, ніж у 2013 році на 2,04 млн.м3 (12%).

Зазначено, що екологічний стан досліджених водних об’єктів області, у порівнянні з останніми роками, не набув суттєвих змін.

Аналіз моніторингових даних показує, що водойми області в більшості знаходяться в задовільному стані, вода більшості річок оцінюється як «чиста» або «досить чиста».

Представники Деснянського басейнового управління водних ресурсів доповіли, що в 2015 році на виконання заходів Загальнодержавної цільової програми розвитку водного господарства та екологічного оздоровлення басейну річки Дніпро на період до 2021 року та Регіональної цільової програми розвитку водного господарства Чернігівської області були залучені кошти державного, місцевих бюджетів, в тому числі природоохоронного фонду, а також підприємств, організацій, громадян в сумі 25,4 мільйона гривень.

Одним з напрямків місцевих Програм розвитку водного господарства є відродження джерел та витоків річок. Всього завдяки спільним діям водогосподарників та громадськості на території області облаштовано та відроджено 115 природних водних джерел.

Під час обговорення підкреслено, що одними із основних спрямувань водоохоронної роботи Департаменту є питання оформлення дозволів на спеціальне водокористування, встановлення нормативів гранично допустимого скиду забруднюючих речовин у водні об’єкти, погодження поточних індивідуальних технологічних нормативів використання питної води, лімітів споживання питної води для промислових потреб з комунальних і відомчих господарсько-питних водопроводів, що значно зменшує негативний антропогенний вплив на стан поверхневих водойм та попереджує забруднення підземних водоносних горизонтів.

На сьогодні в області налічується 1154 об’єктів-водокористувачів, з яких 582 відносяться до сфери промисловості і 572 до сфери агропромислового комплексу, з них мають дозволи на спеціальне водокористування 668 суб’єктів господарювання. В середньому за рік Департаментом видається близько 200 дозволів на спеціальне водокористування та встановлюється близько 30 нормативів гранично допустимого скиду забруднюючих речовин у водні об’єкти.

В результаті зустрічі наголошено на тому, що проведення заходів з екологічного оздоровлення поверхневих вод, відновлення природних джерел та витоків річок є запорукою збереження і примноження водних ресурсів рідного краю.

Останні новини Чернігівщини

Упродовж минулого тижня надзвичайники врятували 3 особи та 299 разів залучались до ліквідації пожеж, надзвичайних подій

Упродовж минулого тижня надзвичайники врятували 3 особи та 299 разів залучались до ліквідації пожеж, надзвичайних подій 15:40

Упродовж минулого тижня з 23 по 30 березня щоденно в підрозділах Управління ДСНС України у Чернігівській області перебувало на цілодобовому чергуванні 192 чоловіки особового складу та 59 одиниць спеціальної техніки.

ДБР повідомило про підозру у службовій недбалості командиру взводу поліції і його екс-підлеглому

ДБР повідомило про підозру у службовій недбалості командиру взводу поліції і його екс-підлеглому 14:46

Слідчі територіального управління Державного бюро розслідувань повідомили про підозру командиру взводу роти патрульної служби поліції особливого призначення "Чернігів" і екс-поліцейському цього взводу, яких підозрюють у службовій недбалості, в результаті якої постраждали 8 правоохоронців, повідомили в прес-службі ДБР.

Задоволено два позови про виплату державної допомоги дітям-сиротам із числа випускників

Задоволено два позови про виплату державної допомоги дітям-сиротам із числа випускників 14:01

Відтак, двоє випускників отримають відповідні виплати.

Поліція разом з військовою службою правопорядку патрулюють вулиці

Поліція разом з військовою службою правопорядку патрулюють вулиці 13:57

Спільні наряди несуть службу не тільки в Чернігові, а й у місцях дислокації військових гарнізонів на території області.

Владислав Атрошенко придбав апарат ШВЛ для міської лікарні, яка прийматиме хворих з коронавірусом

Владислав Атрошенко придбав апарат ШВЛ для міської лікарні, яка прийматиме хворих з коронавірусом 12:11

Протягом останніх днів для міської лікарні № 2, яка першою прийматиме можливих хворих на коронавірус, закупили п’ять нових апаратів штучної вентиляції легень.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини