Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Неділя, 5 лютого, 15:40:24

У Ніжині працює пересувний флюорограф

19.03.2015   13:32Агенцiя

Про необхідність у наш час проходити флюорографічне обстеження – годі й говорити, повідомляє НЕЖАТИН.

Нещодавно ніжинці  зіткнулися з проблемою відсутності флюороплівки, а отже – і із закриттям рентген-кабінету. Тоді при розмові з журналістами заступник головного лікаря по медичній частині Ніжинської міської лікарні імені М. Галицького Григорій Віротченко повідомив, що незабаром наше місто у тимчасове користування може отримати пересувний флюорограф із обласного тубдиспансеру.

І такий на днях у Ніжині з’явився: із 11 березня біля рентген-кабінету міської поліклініки почала працювати  пересувна лабораторія, і всі жителі міста, які потребують обстеження, відтепер мають змогу скористатися її послугами. Григорій Віротченко зазначив: «Скільки часу лабораторія буде працювати у м. Ніжині залежить від того, яке буде навантаження: якщо за добу її послугами скористаються близько 100 чоловік за добу, то попрацює».

Крім того, 10 березня у НЦМЛ відбувся тендер по закупівлі рентген-плівки, а 11 березня було визначено переможця: ним стало МТВП «Оніко» (м. Київ). За словами головного лікаря по медичній частині, це товариство їм незнайоме і в тендерних торгах в м. Ніжині брало участь вперше. На запитання, чи можна завірити ніжинців, що відтепер проблем із флюороплівкою не буде, Григорій Миколайович зауважив: «Поки що сказати не можу. Договір із переможцями тендеру можна буде заключити у 20-х числах березня, от тоді вже можна бути говорити про доставку плівки».

Додамо, що на черговому засіданні виконавчого комітету від 12 березня 2015 року підіймалося питання щодо потреби м. Ніжина у придбанні сучасного електронного обладнання для проведення флюорографії. Таке обладнання  надасть змогу роздивитися знімок більш детально, а це напряму пов’язано із якісною діагностикою захворювання. Вартість такого обладнання – за мільйон.

Тож поки що маємо те, що маємо: пересувний флюорограф краще, ніж нічого. Залишається сподіватися, що переможець конкурсних торгів буде доставляти в наше місту якісну та недорогу плівку.
 

Останні новини Чернігівщини

Надзвичайні ситуації та основні небезпечні події, які зареєстровані в області за минулу добу

Надзвичайні ситуації та основні небезпечні події, які зареєстровані в області за минулу добу 14:06

Протягом минулої доби зареєстровано 4 небезпечні події, а саме: 1 аварійну ситуацію на мережах життєзабезпечення та 3 пожежі.

 Є злочин, є вирок, а чи буде покарання?

Є злочин, є вирок, а чи буде покарання? 13:57

«Злочин-вирок-покарання» – узагальнена послідовність кримінального провадження. Змінити цей алгоритм може лише вичерпний перелік винятків, визначений чинним законодавством.

Прокуратурою вжито заходи у сфері культурної спадщини

Прокуратурою вжито заходи у сфері культурної спадщини 13:53

Прилуцькою окружною прокуратурою встановлено факт протиправної бездіяльності відділу освіти, культури та спорту Парафіївської селищної ради Прилуцького району, що полягає у неподанні до органу охорони культурної спадщини вищого рівня пропозиції про занесення об'єкта культурної спадщини до Державного реєстру нерухомих пам'яток України щодо об’єкта культурної спадщини – поселення «Петрушівка - 1» 1 тис. до н.е. (охоронний № 7266-Чр), який занесений до переліку щойно виявлених об’єктів культурної спадщини Чернігівської області.

Лосі, козулі, дикі кабани: як чернігівець Олександр Михайлов ловить диких тварин на фотопастку 10:28

Лосі, козулі, дикі кабани, бобер та різні птахи потрапляють до фотопасток чернігівця Олександра Михайлова. Він — засновник клубу екстремального відпочинку та два роки займається таким хобі як фотополювання. Чи безпечне таке заняття та як зробити фото диких тварин у лісі – читайте далі.

Атрошенко назвав виконувача обов'язків міського голови та розповів як працюватиме міська влада Чернігова 10:23

1 лютого міського голову Чернігова Владислава Атрошенка відсторонили від відповідної посади строком на один рік. Таке рішення 1 лютого ухвалив Львівський апеляційний суд під час розгляду апеляції на рішення Яворівського районного суду, який 7 грудня 2022 року на рік заборонив міському голові Чернігова Владиславу Атрошенку обіймати свою посаду.