Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Четвер, 24 вересня, 21:50:09

Прокуратурою області вживаються заходи для приведення об'єктів цивільного захисту у належний стан

14.03.2015   11:12Агенцiя

Ведення АТО на сході держави, загроза військової агресії та негайна потреба у вирішенні питань захисту населення стали поштовхом для прийняття Кабінетом Міністрів України Розпорядження № 47-р від 26.01.2015, яким на всій території України введено режим підвищеної готовності.

Разом з цим, об’єкти цивільного захисту, які могли б слугувати належними укриттями для мирного населення, на території області тривалий час утримувалися в неналежному стані, піддавалися руйнуванню та незаконному відчуженню.

Прокуратурою виявлено непоодинокі факти бездіяльності органів місцевої влади, які самоусунулися від виконання покладених на них обов’язків щодо поповнення фонду захисних споруд та контролю за їх утриманням. Для зобов’язання виправити таке становище прокурорами заявлено 6 позовів, які наразі перебувають у провадженні судів.

Установлено і факти використання об’єктів цивільного захисту, які знаходяться в підвалах житлових будинків та інших споруд, не за цільовим призначенням. З метою усунення виявлених порушень заявлено 5 позовів з вимогами до органів місцевого самоврядування, за якими останні повинні будуть привести об’єкти цивільного захисту в належний стан.

У зв'язку з самоусуненням від здійснення контролю за станом об'єктів цивільного захисту органів місцевої влади допускалися випадки безпідставного відчуження цих об’єктів у приватну власність акціонерних товариств. У подальшому ці власники ухиляються від виконання обов’язків по належному утриманню бомбосховищ. У таких випадках прокуратура через суд змушує акціонерні товариства до укладення з регіональним фондом держмайна договорів збереження споруд цивільного захисту.

Всього органами прокуратури Чернігівської області до суду заявлено 15 позовів для негайного виправлення становища з утриманням об’єктів цивільного захисту. Як наслідок, реальне приведення таких об’єктів у належний стан на Чернігівщині активізовано.

Останні новини Чернігівщини

Рятувальники за минулу добу ліквідували 11 пожеж

Рятувальники за минулу добу ліквідували 11 пожеж 16:40

Упродовж минулої доби вогнеборці Чернігівщини ліквідували 11 пожеж, 5 з них виникли у житловому секторі громадян, 6 у природних екосистемах.

Держпродспоживслужба попереджає: сире молоко може бути шкідливим для людського організму

Держпродспоживслужба попереджає: сире молоко може бути шкідливим для людського організму 16:27

Молоко - це найперша їжа, яку починає вживати людина у своєму житті. Воно зустрічається скрізь: у соусах, цукерках, печиві, морозиві, ковбасах. Це такий продукт, який має на своїй кухні кожна господиня у будь-якому куточку земної кулі. Втім іноді коров’яче молоко може стати дуже небезпечним.

У Чернігівській області виявлено 114 нових випадків COVID-19

У Чернігівській області виявлено 114 нових випадків COVID-19 16:20

За даними Управління охорони здоров’я Чернігівської ОДА станом на 24 вересня в області зафіксовано 114 нових випадків COVID-19.

Дошкілля Чернігівщини. ДОВІДКА

Дошкілля Чернігівщини. ДОВІДКА 14:49

Дошкільна освіта Чернігівщини – це 223 дитячі садочки, 146 ясел-садків та63 інші заклади майже на 27 тис. місць,в яких на кінець 2019 року виховувалися 29 тис. маленьких мешканців області (дівчаток на 5% менше, ніж хлопчиків). Ще 485 дітей охоплено соціально-педагогічним патронатом.

Підсумки цьогорічного купального сезону в Чернігові

Підсумки цьогорічного купального сезону в Чернігові 14:44

Офіційний купальний сезон цього року в Чернігові розпочався, відповідно до розпорядження міського голови від 25.05.20 №71-р «Про підготовку та відкриття купального сезону 2020 року», з 15 червня і тривав до 15 вересня.