Кримінал за пошкодження стін і приписи за порушення благоустрою
Чернігів почав готуватися до Великодніх свят – старував місячник із благоустрою. Інспектори комунального підприємства «Дільниця з контролю за благоустроєм міста» Чернігівської міськради за п’ять днів склали 19 приписів із вимогою усунути порушення благоустрою зупиночних комплексів для пасажирського транспорту.
Невідомі залишили на них написи аерозольною фарбою з балончиків. Тільки їм зрозумілі шрифти і написи. Очевидно, в місті діють кілька груп підлітків, які обписують як кіоски на зупинках, так і стіни будинків у схожому стилі.
За словами головного інженера «Дільниці з контролю за благоустроєм міста» Павла Большакова, інспектори можуть впливати лише на наслідки – контролювати відновлення благоустрою. А ось правоохоронці, тобто міліція, можуть затримувати. Каратиме порушників адмінкомісія, а декого й суд.
За словами помічника начальника міліції Чернігова по зв’язках з засобами масової інформації Наталії Човпило, в ніч із 6 на 7 березня невідомі обписали приміщення басейнового управління водних ресурсів на проспекті Перемоги, 39.
Міський відділ УМВС розпочав кримінальне провадження за частиною 1 статті 194 (умисне знищення або пошкодження майна), що може закінчитися судимістю. Таке діяння карається штрафом до 50 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або виправними роботами на строк до 2 років, або позбавленням волі на строк до 3 років.
Речник міліції Чернігова додала, що в 2014 році було 10 затримань подібних «художників». Так, у районі Рокоссовського міліція затримала 22-річного молодого чоловіка, який наносив написи аерозольною фарбою.
З початку цього року вже затримані четверо. За словами Наталії Човпило, затримана, зокрема, 16-річна дівчина, яка робила написи у під’їзді будинку по вулиці Коцюбинського, 83. За неї відповідають батьки за статтею 184 Адміністративного кодексу (за дії підлітків від 14-до16 років).
Ще троє, старші, будуть покарані за статтею 152. А це штраф 20-80 неоподаткованих мінімумів, що становить від 340 до 1360 гривень.
У будь-якому випадку такого краще не допустити. І тут якраз батьки мають знайти потрібні слова та переконати дітей, що такі дії нікому не вигідні. Краще не псувати благоустрій, бо це завдає шкоди Чернігову, економіці міста, відчутно б’є по сімейному бюджету.
Останні новини Чернігівщини
Зимові канікули в школах Чернігова продовжено до 16 січня 13:02
У закладах загальної середньої освіти Чернігова зимові канікули продовжено до 16 січня 2026 року включно.
Грант до 1 млн грн для креативних індустрій 11:33
Таку можливість українцям надає програма «Власна справа» урядового проєкту «єРобота».
Голова Чернігівської ОВА зустрівся з Послом Китаю в Україні 11:15
Начальник Чернігівської ОВА В’ячеслав Чаус провів зустріч із Надзвичайним і Повноважним Послом Китайської Народної Республіки в Україні Ма Шенкунем.
В області за понад шістьма тисячами заяв нараховано більш ніж 2,5 мільярда гривень компенсацій за пошкоджене та знищене житло 10:36
Жителі Чернігівщини за період реалізації державної програми «єВідновлення» з надання компенсацій за пошкоджене та зруйноване житло подали більш ніж 8,5 тисячі заяв. З них за понад шістьма тисячами нараховано компенсацій на загальну суму понад 2,5 мільярда гривень.
Надзвичайні ситуації в області за минулу добу 10:33
Протягом минулої доби зареєстровано 1 небезпечну подію, а саме: 1 дорожньо-транспортну пригоду. Внаслідок цієї події 2 особи постраждало.