Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Середа, 3 грудня, 21:26:23

Прокуратура розпочала кримінальне провадження за фактом звільнення з роботи мобілізованого

10.03.2015   08:19

Ніжинською міжрайонною прокуратурою розпочато кримінальне провадження за фактом грубого порушення законодавства про працю відносно мобілізованого.

Встановлено, що цей мешканець Ніжина близько року працював на одному з місцевих підприємств за робітничою спеціальністю. Згідно Указу Президента України був призваний до лав збройних Сил України за оголошеною частковою мобілізацією в лютому поточного року.

Вже після призову на домашню адресу мобілізованого надійшов лист з підприємства, де він працював, у якому повідомлялось про його звільнення за прогул без поважних причин.

Таке повідомлення викликало подив та обурення у родичів бійця, оскільки, за їх словами, він до останнього часу перед призовом виходив на роботу, працював разом з іншими робітниками підприємства, про звільнення його ніхто не повідомляв та не попереджав. Тому, на їх думку, звільнення відбулось «заднім» числом з метою уникнення виконання підприємством свого обов’язку передбаченого ч.2, ч.3 ст.39 Закону України «Про військовий обов’язок і військову службу».

Згідно цієї норми закону, за громадянами України, які призвані на військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період, до закінчення особливого періоду або до оголошення рішення про демобілізацію, але не більше одного року, зберігаються місце роботи (посада) та середній заробіток на підприємстві, в установі, організації незалежно від підпорядкування та форми власності.

Вказані факти тепер будуть перевірятися слідчими в межах кримінального провадження. У разі підтвердження незаконного звільнення мобілізованого громадянина винні особи підприємства будуть притягнуті до кримінальної відповідальності за ст.172 ч.1 Кримінального кодексу України (грубе порушення законодавства про працю). Їм загрожуватиме покарання аж до виправних робіт на строк до двох років.

Останні новини Чернігівщини

 «3000 км Україною» – програма стартувала у тестовому режимі для прифронтових регіонів

«3000 км Україною» – програма стартувала у тестовому режимі для прифронтових регіонів 11:34

Уряд ухвалив низку рішень, що забезпечать додаткову підтримку жителів прифронтових територій та започаткують системне державне фінансування пасажирських залізничних перевезень.

Стартували безоплатні освітні заходи з розвитку професійних навичок жінок

Стартували безоплатні освітні заходи з розвитку професійних навичок жінок 10:56

25 листопада відбувся перший онлайн-тренінг «Лідерство і соціальна відповідальність у бізнесі. Мистецтво партнерств» у межах програми «Підтримка розширення економічних прав жінок в Україні».

Директор підприємства підозрюється у заволодінні бюджетними коштами на ремонті лікарні

Директор підприємства підозрюється у заволодінні бюджетними коштами на ремонті лікарні 10:49

За процесуального керівництва Козелецької окружної прокуратури повідомлено про підозру директору підприємства у заволодінні чужим майном шляхом зловживання службовим становищем, вчиненому в умовах воєнного стану та у видачі завідомо неправдивих офіційних документів службовою особою (ч. 4 ст. 191, ч. 1 ст. 366 КК України).

«Спас Чернігівський: Собор як місце єднання»: у Софії Київській презентували спецвипуск журналу про чернігівську пам’ятку 10:13

Вчора у Національному заповіднику «Софія Київська» провели презентацію спецвипуску журналу «Антиквар», присвяченого чернігівському Спасо-Преображенському собору.

Городнянські поліцейські відсторонили від керування нетверезого водія, вміст алкоголю в крові якого перевищував допустиму норму більш ніж у 14 разів

Городнянські поліцейські відсторонили від керування нетверезого водія, вміст алкоголю в крові якого перевищував допустиму норму більш ніж у 14 разів 09:35

Поліцейські сектору реагування патрульної поліції ВП №3 (м. Городня) Чернігівського райуправління поліції викрили 53-річного водія автомобіля ВАЗ, який керував транспортом у стані алкогольного сп’яніння. На правопорушника складено адміністративні матеріали.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини