Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Субота, 23 жовтня, 07:59:15

Близько 100 звернень від громадян надійшло на адресу Служби автодоріг області за минулий рік

18.02.2015   11:09Агенцiя

Протягом 2014 року до Служби автомобільних доріг у Чернігівській області надійшло 96 письмових звернення від органів місцевої влади, депутатів всіх рівнів, керівників підприємств, організацій та мешканців Чернігівської області. Всі звернення, що надійшли на адресу Служби було уважно розглянуто та опрацьовано, викладені в них факти ретельно перевірені фахівцями дорожньої організації та в передбачені терміни були надані відповіді.

Аналіз стану роботи зі зверненнями показав, що питання, з якими найчастіше зверталися громадяни письмово протягом 2014 року, стосувались експлуатаційного утримання автодоріг Чернігівської області та незадовільного стану дорожнього покриття, особливо це стосується автошляхів місцевого значення.

Так, за останній рік збільшилась кількість звернень від невдоволених громадян ускладненням руху через незадовільний стан дорожнього покриття. Важкі для країни часи змусили людей рахувати кожну копієчку. І мова йде не лише про власні сімейні бюджети, українці намагаються слідкувати і за тим, як витрачаються державні кошти.

Не секрет, стан українських шляхів залишає бажати кращого і про нього не говорить хіба що лінивий. Але, чи має сенс звинувачувати у всьому дорожників? Може варто було б розібратися в причинах – чому ж ми змушені їздити по понівечених дорогах і з кого за це питати. Громадськість обурена, а крайні, як завжди, дорожні служби.

Та враховуючи сьогоднішнє фінансове положення галузі, що там галузі всіє країни, дорожні підприємства регіону намагаються зробити все можливе в межах доведеного фінансування.

Так історично склалося, що в дорожньому господарстві, як нашої області, так і країни в цілому, основні будівельні роботи із зведення мостів і автодоріг проводились у повоєнні роки. Тому їх вік більш ніж солідний. За час свого існування більшість доріг, а тим більше мостів капітально не ремонтували жодного разу, крім того вони розраховувалися під навантаження в десятки разів нижче, а ніж зараз. За підрахунками спеціалістів, близько 80% великовагового та великогабаритного транспорту, що курсує українськими магістралями порушують ці норми. Зрозуміло, що сьогодні, щоб "полікувати глибокі рани", необхідні значні капіталовкладення.

Зокрема, дорожнє господарство Чернігівської області налічує 7 717,8 км доріг загального користування, із яких 3 051,8 км – це дороги державного значення, місцевого значення 4 666 км. Для проведення ремонтних робіт згідно вимог нормативних документів щорічно на мережі доріг області необхідно ремонтувати капітальні і поточним-середнім ремонтом близько 2 793,1 км !!! Вартість поточно-середнього ремонту 1км дороги становить від 3 млн гривень, в залежності від категорії автомобільної дороги. До уваги: на експлуатаційне утримання всієї мережі доріг області в 2014 році було виділено трохи менше 105 млн грн. Виділеного фінансування ледве вистачило на основні роботи з експлуатаційного утримання автодоріг: проведення ямкового ремонту, організацію безпеки руху, підготовку до зими.

Тож стає зрозуміло, що про проведення капітального ремонту не може бути і мови. На сьогодні, у Держбюджеті немає коштів на проведення капремонту, навіть на найбільш проблемних ділянках автодоріг.

Дорожники просять розуміння і пояснюють, що через постійний брак фінансування єдиний спосіб зберегти основну частину доріг - регулярний ямковий ремонт, який тимчасово захищає покриття від руйнувань і дозволяє підтримувати дорожній одяг в задовільному (проїзному) стані.

Так, Службою автодоріг у Чернігівській області докладено чимало зусиль щодо позитивного вирішення піднятих у зверненнях питань. Серед опрацьованих звернень, траплялись і такі, що в 2014 році, були виконані не в повному обсязі, у зв'язку з відсутністю коштів.

Треба додати, що пріоритет при проведенні ремонтних робіт за зверненнями, шляховиками області було надано дорогам державного та місцевого значення за маршрутами пасажирських перевезень.

Друге місце за актуальністю, у зверненнях посідали питання щодо забезпечення безпечного проїзду автодорогами області під час несприятливих погодних умов у осінньо-зимовий період. Крім письмових запитів, під час ускладнення руху через погіршення погодних умов, до диспетчерської служби надходили дзвінки від громадян, які за несприятливих погодних умов потрапили у надзвичайну ситуацію. Дорожники терміново реагували на такі повідомлення та приймали відповідні заходи щодо найскорішого вирішення вищезазначених проблем.

Так, Службою автомобільних доріг у Чернігівській області, у передбачені терміни було надано відповіді та опрацьовані всі звернення які належать до компетенції Служби автомобільних доріг області. На листи, у яких велась мова про об’єкти, що не знаходяться на балансі Служби, працівниками було відправлено зворотні відповіді з поясненнями та пропозиціями звернутись за допомогою в ті організації, до яких належать зазначені у письмі автошляхи чи споруди на них.
Служба автомобільних доріг у Чернігівській області є державною організацією, регіональним представництвом Державного агенства автомобільних доріг України (Укравтодор). Виконує функції управління автомобільними дорогами загального користування Чернігівської області (мережа доріг, що знаходиться в загальнодержавній власності) і є замовником робіт на них за бюджетні кошти.

Основним предметом діяльності Служби є підготовка й організація виконання державних програм з питань забезпечення надійного й безпечного руху по автомобільних дорогах загального користування на регіональному рівні, технічний нагляд за станом автомобільних доріг і мостів на них, виконання функцій замовника по всьому комплексу дорожніх робіт і організація будівництва, ремонтів і утримання автомобільних доріг. Для цього Служба виконуе акумулювання коштів для фінансування дорожніх робіт, відповідно до законодавства, організацію й проведення тендерів, розміщення замовлень на виконання дорожніх робіт, внутрішній контроль за цільовим і ефективним використанням бюджетних коштів, аналіз на регіональному рівні інформації про стан автодоріг загального користування й рівня безпеки руху, організацію проведення діагностики й оцінки транспортно-експлуатаційної якості доріг, взаємодію з органами місцевого самоврядування у вирішенні питань, пов‘язаних з розвитком і функціонуванням автодоріг загального користування в області.

Останні новини Чернігівщини

За минулу добу в Чернігівській області виявлено 1033 нових випадки COVID-19

За минулу добу в Чернігівській області виявлено 1033 нових випадки COVID-19 19:48

За даними Управління охорони здоров’я Чернігівської ОДА, станом на 22 жовтня в області зафіксовано 1033 нових випадки COVID-19.

Особи з інвалідністю з числа учасників АТО/ООС запрошуються до участі у соціальних проєктах «Професія для життя» та «Повернувся з АТО – повернись до життя» 14:34

З метою професійної орієнтації та набуття необхідних знань, соціалізації й адаптації до суспільства учасників АТО/ООС з інвалідністю, поліпшення фізичного та психологічного стану осіб з інвалідністю шляхом професійного навчання 04 листопада 2021 року заплановано початок реалізації двох всеукраїнських проєктів, спрямованих на підвищення рівня адаптації та соціалізації осіб з інвалідністю.

У Чернігівській області 26 жовтня відбудеться комплексна перевірка системи оповіщення

У Чернігівській області 26 жовтня відбудеться комплексна перевірка системи оповіщення 14:32

26 жовтня Департаментом з питань цивільного захисту та оборонної роботи Чернігівської облдержадміністрації буде проводитись комплексна технічна перевірка територіальної автоматизованої системи централізованого оповіщення Чернігівської області з передачею всіх команд та учбових повідомлень цивільного захисту до керівного складу районів та міст обласного значення.

По вулиці Пушкіна завершують заміну ділянки магістрального водопроводу

По вулиці Пушкіна завершують заміну ділянки магістрального водопроводу 14:23

Заміна ділянки магістрального водопроводу діаметром 500 мм по вулиці Пушкіна від перехрестя з вулицею Гетьмана Полуботка до вулиці Коцюбинського виконується за планом і добігає кінця. Роботи виконуються силами КП «Чернігівводоканал».

Бригади екстреної медичної допомоги працюють 24/7 - без свят і без вихідних

Бригади екстреної медичної допомоги працюють 24/7 - без свят і без вихідних 14:14

Через погіршення епідемічної ситуації, а саме збільшення рівня захворюваності на COVID-19 та випадків госпіталізації кількість звернень до швидкої допомоги зростає з кожним днем. Їх кількість доходить до тисячі на добу.