Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Субота, 11 липня, 07:13:32

Особливості прийому громадян прокуратурою м. Чернігова

16.02.2015   14:17

З початку 2015 року до приймальні прокуратури міста письмово та в усній формі звернулось більше сотні громадян з різних питань.

Звертаю увагу на те, що 14.10.2014 частково вступив у дію новий Закон України “Про прокуратуру”, а саме скасовано функцію нагляду за додержанням і застосуванням законів. Згідно вказаного Закону, прокуратура не має права втручатись у діяльність підприємств, установ, організацій будь-якої форми власності.

Водночас, слід зауважити, що відповідно до Закону України “Про прокуратуру” від 05.11.1991 ст.ст. 19, 21 прокуратура не підміняє органи відомчого управління та контролю і не втручається у господарську діяльність, якщо така діяльність не суперечить чинному законодавству. Перевірки за зверненнями, крім заяв та повідомлень про кримінальне правопорушення, проводяться лише у разі їх попереднього розгляду компетентними органами виконавчої влади, органами місцевого самоврядування, їх посадовими чи службовими особами або неприйняття ними у встановлені строки рішень з цих питань.

Відповідно до ст. 36-1 цього ж Закону підставою представництва в суді інтересів громадянина є його неспроможність через фізичний стан, недосягнення повноліття, похилий вік, недієздатність або обмежену дієздатність самостійно захистити свої порушені чи оспорювані права або реалізувати процесуальні повноваження.

Тож, громадяни або їх близькі родичі, які відносяться хоча б до однієї з перелічених категорій можуть звертатись до прокуратури з метою захисту своїх законних прав та інтересів.

Для інформації: прокуратурою міста Чернігова здійснюється щоденний прийом громадян з 9.00 до 18.00 години, як керівництвом прокуратури, так і оперативними працівниками згідно графіку. У вихідні дні прийом здійснюється черговим прокурором.

Останні новини Чернігівщини

Колегія Департаменту сім’ї, молоді та спорту облдержадміністрації провела засідання

Колегія Департаменту сім’ї, молоді та спорту облдержадміністрації провела засідання 14:59

9 липня на засіданні Колегії Департаменту сім’ї, молоді та спорту облдержадміністрації говорили про проведену роботу у першому півріччі 2020 року, зокрема про результативність співпраці з громадськими організаціями.

Здійснено повторний моніторинговий візит до гауптвахти Чернігівського зонального відділу Військової служби правопорядку

Здійснено повторний моніторинговий візит до гауптвахти Чернігівського зонального відділу Військової служби правопорядку 13:20

Моніторинговою групою у складі працівників Департаменту національного превентивного механізму Секретаріату Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини Олександра Малого, Максима Побережнюка та громадського монітора Лариси Шумної здійснено повторний моніторинговий візит до гауптвахти Чернігівського зонального відділу Військової служби правопорядку.

За реагування військової прокуратури Чернігівського гарнізону до бюджету повернуто понад 1 мільйон гривень

За реагування військової прокуратури Чернігівського гарнізону до бюджету повернуто понад 1 мільйон гривень 12:44

У 2019-2020 роках Квартирно-експлуатаційним відділом м. Чернігова та одним з приватних підприємств, зареєстрованим у м. Київ, укладено договори про відшкодування вартості теплової та електричної енергії, спожитої в процесі надання послуг з харчування військовослужбовців.

АНОНСИ ПОДІЙ