Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Неділя, 12 липня, 23:39:14

Прокуратура довела в суді, що має право представляти інтереси бійців АТО для захисту їх порушених прав

16.02.2015   07:58

За позовом прокурора Апеляційний суд Чернігівської області 13 лютого прийняв рішення, яким закріпив висновок: громадяни, які призвані на військову службу і проходять її в зоні АТО, мають повне право на захист у суді їх порушених прав або оспорюваних кимось законних інтересів представниками держави в особі органів прокуратури.

Цим рішенням суд також підтримав позицію прокуратури області у справі за позовом прокурора Городнянського району в інтересах мобілізованого до збройних сил України працівника «Городнярайагролісгоспу». А саме, скасував ухвалу місцевого суду про залишення без розгляду позовних вимог з підстав відсутності у прокурора повноважень на ведення справи в суді.


Обставини справи:

Як визначено законом, за працівниками, призваними на військову службу під час мобілізації, зберігаються місце роботи, посада, і також їм компенсується з бюджету середній заробіток на тому підприємстві, в установі, організації, у яких вони працювали на час призову, незалежно від підпорядкування та форми власності.

На захист порушених прав працівників лісгоспу органами прокуратури області пред’явлено до суду 3 позови про зобов’язання роботодавця у відповідності до вимог Конституції України, КЗпП України та Законів України «Про військовий обов'язок і військову службу» нарахувати та виплатити їм середній заробіток за час проходження військової служби.

Однак місцевий суд, у порушення норм матеріального та процесуального права, обрав позицію відповідача, зазначивши в ухвалі, що особа, яка захищає територіальну цілісність та недоторканість держави, спроможна самостійно захисти свої порушені трудові права у суді, у зв’язку з чим захисту з боку органів прокуратури не потребує.

За апеляційною скаргою прокурора ухвалу суду першої інстанції скасовано, а справу повернуто до місцевого до суду для розгляду по суті заявлених вимог.

Останні новини Чернігівщини

Смачні рецепти вихідного дня: тріо шоколадних тортів

Смачні рецепти вихідного дня: тріо шоколадних тортів 16:56

Шоколадні торти - це насолода, це шоколадний смак, неперевершений аромат і ... бажання куштувати ще і ще. Отже, для всіх поціновувачів шоколадного мистецтва пропонуємо тріо смачних десертів - торт "Їжа диявола", Брауні та Захер.

5 кавових коктейлів для спекотного літа 16:38

Жоден пристойний кавоман не зможе обійтися без улюбленого напою навіть у найспекотніші дні літа. Але варити звичайну кави необов’язково — можна зробити кавовий коктейль!

Солодке життя - знамениті шоколадні торти й тістечка 16:33

Нумо зізнаймось собі у тому, що старий добрий шоколадний торт допомагає людям жити; мені він точно допомагає" Одрі Хепберн

25 цікавих фактів про зуби 15:49

Наши зубы помогают нам наслаждаться вкусной едой. Но что мы знаем о зубах, кроме того, что их нужно чистить?

Гороскоп на наступний тиждень 13-19 липня 2020 року

Гороскоп на наступний тиждень 13-19 липня 2020 року 15:42

13 липня Меркурій зупинився, ця планета характеризує – мислення і комунікації. Меркурій готується перейти в фазу прямолінійного руху, після періоду ретроградності. Якості і характеристики цієї планети спрямовуються винятково на реалізацію індивідуальності. Протягом цього тижня люди не схильні відволікатися і розпорошуватися на сторонні моменти. Більшості легше сконцентруватися на справі і досягти швидких результатів, що позитивно впливає на ділову сферу, здатність до комунікації, вирішення питань купівлі-продажу.