Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Неділя, 5 квітня, 13:58:31

Чому підлітки все частіше стають злочинцями?

14.02.2015   10:48

У 2014 році у місті Чернігові збільшився рівень підліткової злочинності на 37,8%. Так, упродовж вказаного періоду підлітками вчинено 62 кримінальних порушення (проти 45 у 2013 році). Протягом 2014 року обліковано 3 факти вбивств та 9 розбоїв. Із 20 у 2013 році до 33 у 2014 році зросла кількість крадіжок.

Причин такої поведінки дітей безліч, зокрема: недостатні заходи щодо забезпечення зайнятості підлітків, які не мають постійних доходів і джерел для існування, організації їх дозвілля і відпочинку, працевлаштування у вільний від навчання час і під час канікул; неналежне запобігання негативним проявам серед неповнолітніх, у тому числі, пияцтва, наркоманії, дитячій бездоглядності і безпритульності.

На жаль, часто і самі батьки не створюють необхідні умови для проживання та виховання дітей у сім'ї.

Прокуратурою міста здійснюються заходи щодо протидії підлітковій злочинності та оперативного завершення досудового розслідування кримінальних правопорушень, вчинених неповнолітніми.
Особливо вразив чернігівців факт умисного вбивства вчительки, вчиненого неповнолітнім із корисливих мотивів 31.03.2014 в м. Чернігові по вул. Ак. Павлова.

Слідчим відділом Чернігівського МВ УМВС України та прокуратурою міста у стислі строки зібрано необхідні докази на підтвердження вини останнього та скеровано обвинувальний акт до суду.

В ході судового розгляду прокуратурою міста вину обвинуваченого доведено повністю. Судом постановлено вирок, яким обвинуваченого визнано винним у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого п. 6 ч. 2 ст. 115 КК України (умисне вбивство з корисливих мотивів) та призначено йому покарання у вигляді 14 років 10 місяців позбавлення волі.

Причин вчинення вказаного злочину неповнолітнім багато, в тому числі і неналежна профілактична робота із ним в учбовому закладі та недостатнє виконання батьками батьківських обов’язків стосовно виховання своєї дитини.

У 2014 році прокуратурою міста спільно із слідчим відділом Чернігівського МВ УМВС України закінчено 50 кримінальних проваджень, щодо злочинів, вчинених неповнолітніми, з них до суду направлено: 27 – з обвинувальним актом, 8 – з угодою про примирення, 2 – з клопотанням про звільнення підозрюваного від кримінальної відповідальності.

З метою усунення порушень щодо неналежної профілактичної роботи серед підлітків, схильних до вчинення кримінальних правопорушень у 2014 році керівникам закладів освіти та Чернігівського МВ УМВС України в Чернігівській області прокуратурою міста внесено 5 подань, за результатами розгляду 12 осіб притягнуто до дисциплінарної відповідальності, права 198 дітей поновлено.

Останні новини Чернігівщини

Побрехеньки від різних знаків Зодіаку

Побрехеньки від різних знаків Зодіаку 11:32

Правду говорити легко і приємно. Так нам говорили у дитинстві, так написано в вічних книгах. Але люди досить часто говорять неправду або прикрашають реальність. Хтось - більше, хтось – менше, хтось - заради вигоди, хтось – просто заради того, щоб збрехати.

П’ять книг у допомогу, аби прожити молоді роки на максимум

П’ять книг у допомогу, аби прожити молоді роки на максимум 11:21

Молоді роки – час найкращих моментів життя, радощів, сподівань, помилок, накопичування досвіду. Час, який треба прожити на максимум позитивно, створивши надійну платформу для зрілих років.

Смачні рецепти вихідного дня: 10 рецептів супів 11:10

До міжнародного дня супу пропонуємо приготувати один з десяти рецептів перших страв з кіноа, сочевицею, картоплею, вершками та куркою.

Гороскоп на наступний тиждень 6 - 12 квітня 2020 року

Гороскоп на наступний тиждень 6 - 12 квітня 2020 року 10:45

11 квітня – Меркурій входить у вогняний, кардинальний знак Овна (буде тут до 28 квітня), тому різко активізується спілкування, часом, на зависоких тонах. Люди починають шукати, кому б розповісти про свої ідеї та проблеми, бо в цей час найпріоритетнішими стають особисті теми для розмови.