Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Середа, 1 квітня, 08:50:09

Споживання газу на Чернігівщині протягом 2014 року зменшилося на 12%

06.02.2015   14:26Агенцiя

За минулий рік в Чернігівській області було спожито 713,5 мільйонів куб. м природного газу, що майже на 97,7 мільйонів кубометрів або на 12% менше у порівнянні з 2013 роком.

Внаслідок падіння обсягів газоспоживання ПАТ «Чернігівгаз» недоотримав 45,4 мільйонів гривень планової тарифної виручки.
 
Так, побутові споживачі використали менше газу на 36,76 мільйонів куб. м, що становить 8,3%, бюджетна сфера – майже на 6 мільйонів куб. м або на 20%, промисловість – на 31,8 мільйонів куб. м - це 24%, теплопостачальні підприємства – на 23 мільйони кубометрів або 11,13%.
 
Левову частку - 43,2 мільйонів гривень, компанія недоотримала з тарифу на транспортування. Це призвело до зменшення фінансування інвестиційної програми 2014 року на 5,2 мільйонів гривень. Ці гроші мали б піти на розвиток газових мереж - капремонти, заміну обладнання та різні комплексні заходи спрямовані на підвищення безпеки газопостачання.
 
Щороку протяжність газових мереж і кількість споживачів в Чернігівській області збільшується, натомість система газопостачання зношується і потребує більших капіталовкладень. Знецінення гривні та інфляційні процеси призводять до зростання економічної собівартості послуг з обслуговування газових мереж. Ціни на матеріали та обладнання, які необхідно закуповувати для виконання робіт, в середньому підвищилися в 2 рази. Нестача коштів може призвести до проблем з газопостачанням споживачів, адже тарифна виручка є основним і єдиним джерелом фінансування програм з модернізації газопроводів та оплати праці робітників облгазу.
 
«Аби газ безперебійно надійшов від магістрального газопроводу до кожного споживача, щоб послуги надавалися якісно і своєчасно, газопостачальнику треба мати рентабельний тариф, – акцентує голова правління ПАТ «Чернігівгаз» Алла Ярова. – Але реалії такі, що нині на модернізацію мереж та виконання поточних робіт «Чернігівгазу» потрібно витратити значно більшу суму аніж закладено в тарифах, тому тарифна система потребує реформування».
 
Незважаючи на складне фінансове становище, ПАТ «Чернігівгаз» продовжує виконувати свої зобов`язання перед споживачами, а також реалізовувати інвестиційну програму на 2015 рік в межах коштів, які надходять з діючих тарифів.
 
Востаннє тариф на транспортування для ПАТ «Чернігівгаз» НКРЕКП переглядала в квітні 2014 року. Тоді тариф підвищився на 14,7% і на сьогодні становить 319,4 грн. без ПДВ за 1000 кубометрів, в той час коли газ для побутових споживачів в середньому подорожчав на 35%.

Останні новини Чернігівщини

Підрозділи Держпродспоживслужби у районах Чернігівщини активізують діяльність в умовах карантину

Підрозділи Держпродспоживслужби у районах Чернігівщини активізують діяльність в умовах карантину 08:22

Спеціалісти Куликівського районного управління Держпродспоживслужби щоденно контролюють виконання Плану протиепідемічних заходів щодо запобігання занесенню і поширенню гострої респіраторної інфекції, спричиненої коронавірусом COVID-19 на території району.

Сьогодні повинен запрацювати електронний лікарняний

Сьогодні повинен запрацювати електронний лікарняний 08:05

З 1 квітня в Україні повинен запрацювати електронний лікарняний. Про це в січні заявив заступник Міністра соціальної політики Олег Коваль.

Телефонні шахраї вимагають у підприємців гроші

Телефонні шахраї вимагають у підприємців гроші 07:52

Головне управління ДПС у Чернігівській області попереджає: в області вкотре активізувалися телефонні шахраї, які представляються податківцями.

Опалювальний сезон у Чернігові завершиться 6 квітня для всіх категорій споживачів

Опалювальний сезон у Чернігові завершиться 6 квітня для всіх категорій споживачів 07:44

Опалювальний сезон у Чернігові цього року закінчується для всіх категорій споживачів 6 квітня з 9 години ранку. Про таке рішення повідомив чернігівський міський голова Владислав Атрошенко під час щотижневої розширеної наради в міській раді.

Система БПД розпочала онлайн-консультування у приватних чатах у Вайбері і Телеграм

Система БПД розпочала онлайн-консультування у приватних чатах у Вайбері і Телеграм 07:31

Відтепер отримати відповідь на юридичне запитання можливо в інтерактивному режимі через приватні чати у популярних месенджерах Телеграм та Вайбер.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини