Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Середа, 17 серпня, 13:22:15

У проблемі подолання ракових захворювань не все залежить від медиків

05.02.2015   14:42Агенцiя

4 лютого міжнародна медична спільнота відзначила Всесвітній день боротьби із раком. Його започатковано 8 років тому з метою привернення уваги до проблем виникнення, профілактики та лікування онкологічних захворювань.

На жаль, незважаючи на постійну масово-роз’яснювальну роботу щодо факторів, які впливають на розвиток злоякісних пухлин, з кожним роком медики виявляють все більше і більше ракових захворювань. І Чернігівщина – не виняток, адже лише протягом минулого року онкологи вперше діагностували злоякісні новоутворення у майже 4 тис. жителів області, у Чернігові – 1300 випадків.

«Захворюваність на онкопатологію зростає, – стверджує головний онколог Чернігова, завідувач поліклініки КЛПЗ «Обласний онкологічний диспансер», голова профільної комісії обласної ради Валерій Зуб. – Причина такої незадовільної ситуації відома вже протягом десятків років. Це нездоровий спосіб життя, незадовільна екологічна ситуація, нераціональне харчування, неадекватна реакція на стресові ситуації (до речі, зараз онкологи світу все більше схиляються до думки, що один з основних чинників раку – стрес, який навіть через десятки років здатен «вилитися» у важку хворобу). А ще – пізнє звернення до спеціалістів з приводу передракових хвороб. Тобто, люди самі повинні більше звертати увагу на стан свого здоров’я, адже ми, онкологи, лікуємо вже прояви захворювання. І якби негативні чинники були ліквідовані, то захворюваність була б нижчою щонайменше на 40%.

В онкологічному диспансері існують всі можливості пролікувати рак будь-якої локалізації – жіночих статевих органів, молочної залози, кишківника, легенів тощо. Зазвичай ми можемо дати 95% гарантію того, що при своєчасному зверненні до лікаря людина одужає. Тому ми постійно говоримо, що профілактичні огляди – запорука того, що більшість локалізацій ми можемо вилікувати вчасно».

Також Валерій Зуб повідомив, що враховуючи покращення фінансування медичної галузі загалом і державної та обласної програми боротьби з онкологічними захворюваннями, на придбання хіміопрепаратів з обласного бюджету цього року виділено 1,5 млн. грн.. Окрім того, 2,6 млн. грн. закладено на придбання мамографа нового покоління, близько 200 тис. грн. – на придбання інструментарію для операційних, ще 3-4 млн. грн. буде виділено Чернігівщині за спеціалізованою державною програмою.

«Приємно, що нас почуло керівництво Міністерства охорони здоров’я та профільного комітету Верховної Ради, – зауважує Валерій Зуб. - На комітетських слуханнях у Парламенті я особисто порушив питання проблеми закупівлі препаратів для онкології, для лікування хворих на туберкульоз, діабет тощо. Тобто, щоб їхня закупівля відбувалася на рівні області, а не так, як раніше, на рівні ЮНІСЕФ, ООН та інших організацій та фондів. Задля такої «адресної допомоги» територіям необхідно змінити законодавчу базу, спростити тендерні процедури і тоді медики безпосередньо на місцях зможуть говорити з високо-посадовцями про те, які препарати необхідні і самим визначати, як їх краще використати. Міністр охорони здоров’я України Олександр Квіташвілі мене підтримав і наголосив, що це найкращий шлях для покращення надання спеціалізованої медичної допомоги на місцях».

Останні новини Чернігівщини

Юрист з Чернігівщини боронить кордони на Сході країни

Юрист з Чернігівщини боронить кордони на Сході країни 08:59

Сергій родом із Чернігівщини, але все своє свідоме життя прожив у столиці. За освітою - юрист.

На Чернігівщині роздають безкоштовний хліб

На Чернігівщині роздають безкоштовний хліб 08:53

На Чернігівщині випікають та безоплатно роздають хліб для гуманітарних потреб жителів. Для цього за координації і підтримки Чернігівської ОВА область отримала 90 тонн борошна

«Золото» та «бронза»: збірна армрестлінгу із Прилук вдало виступила на Чемпіонаті України

«Золото» та «бронза»: збірна армрестлінгу із Прилук вдало виступила на Чемпіонаті України 08:47

Прилуцькі спортсмени збірної команди ГО «Чернігівська федерація армспорту» вдало виступили на Чемпіонаті України із армрестлінгу – вибороли «золото» та «бронзу».

16 кілограмів незаконно виловленої риби обійдуться порушникам з Менщини майже у 150 тис. грн

16 кілограмів незаконно виловленої риби обійдуться порушникам з Менщини майже у 150 тис. грн 08:41

16 серпня 2022 року Чернігівським рибоохоронним патрулем в ході спільного рибоохоронного рейду з працівниками ГУНП у Чернігівській області на водоймах Корюківського району викрито грубе порушення Правил рибальства.

У Старобілоуській школі облаштовують укриття, щоб вчасно почати навчальний рік

У Старобілоуській школі облаштовують укриття, щоб вчасно почати навчальний рік 08:27

Школа у Старому Білоусі, як і чимало інших навчальних закладів Чернігівщини, суттєво постраждала під час російських обстрілів.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини