Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Середа, 29 листопада, 06:45:25

Протидія корупції – пріоритет в роботі органів прокуратури

05.02.2015   07:59Агенцiя

Організація роботи з питань запобігання і протидії корупції залишається пріоритетним напрямом діяльності органів прокуратури.

Як результат проведеної у минулому році прокуратурою області у взаємодії з іншими правоохоронними органами роботи до суду направлено 33 обвинувальні акти про злочини з ознаками корупції. Майже усі (30) – за фактом одержання неправомірної вигоди. Крім того, 1 – щодо заволодіння майном шляхом зловживання службовим становищем, 2 – про зловживання владою.

До кримінальної відповідальності притягнуто 34 особи, серед яких 8 державних службовців, по 1 працівнику податкової міліції та Державної пенітенціарної служби України. Корупційні злочини викрито у агропромисловому комплексі, бюджетній системі, сфері земельних відносин, охорони здоров’я.

Розмір одержаної посадовцями неправомірної вигоди становив від 2 тис. грн. до 120 тис. грн., отримання яких інкриміновано колишньому керівникові структурного підрозділу облдержадміністрації за участь у вирішенні майнового спору на користь заявника.

Уперше за останні роки викрито організовану злочинну групу з корупційними зв’язками. Так, за матеріалами УБОЗ УМВС розслідувано кримінальне провадження щодо трьох лікарів, які у складі організованої злочинної групи одержали понад 16 тис. грн. неправомірної вигоди від громадян за встановлення їм групи інвалідності.

До реального покарання у вигляді 5 років позбавлення волі засуджено колишнього суддю одного з районних судів області, який спільно з адвокатом одержав 30 тис. грн. за ухвалення виправдувального вироку.

Що ж до адміністративної корупції, то протягом минулого року складено 66 протоколів про корупційні правопорушення, з яких 24 – працівниками прокуратури, 23 – УМВС, 19 – УСБУ.

За результатами їх судового розгляду 51 особу притягнуто до відповідальності з накладенням штрафу на загальну суму більше 14 тис. грн.
     
Серед притягнутих 7 державних службовців, стільки ж співробітників контролюючих та правоохоронних органів (митниці, пенітенціарної служби, державної служби з надзвичайних ситуацій, санепідемстанції, ветеринарної медицини), а також депутати і посадові особи органів місцевого самоврядування.

Останні новини Чернігівщини

Вчинив дебош у магазині та втік ховатися у чужу квартиру: поліцейські вгамували агресивного чоловіка і передали його медикам 10:24

Співробітники Чернігівського райуправління поліції за силової підтримки роти поліції особливого призначення зупинили агресивну поведінку чоловіка, який влаштував погром в пивному магазині, а потім вдерся до чужої квартири в сусідній п’ятиповерхівці та зачинився там.

В області перевірятимуть готовність роботи автотранспорту в зимовий період 10:22

Комплекс заходів на автомобільному транспорті «Перевізник зима» буде відбуватися з 01 по 21 грудня 2023 року. Про це інформує Відділ державного нагляду (контролю) у Чернігівській області.

Діє програма безкоштовної професійно-технічної освіти для учасників бойових дій та осіб з інвалідністю внаслідок війни 10:20

Навчання здійснюється за кошти Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття у Центрах професійно-технічної освіти Державної служби зайнятості, які на сьогодні діють у 8 областях України. Там можна пройти як первинну професійну підготовку, так і перепідготовку чи підвищення кваліфікації.

Надзвичайні ситуації в області за минулу добу

Надзвичайні ситуації в області за минулу добу 10:17

Протягом минулої доби зареєстровано 8 небезпечних подій, а саме: 1 аварійну ситуацію на мережах життєзабезпечення та 7 пожеж.

28 листопада - цей день в Україні та в світі

28 листопада - цей день в Україні та в світі 09:15

ДЕНЬ 643 РОСІЙСЬКА АГРЕСІЯ - DAY 643 RUSSIAN AGRESSION

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини