Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Четвер, 20 лютого, 07:19:20

Третину заповідного фонду Чернігівщини складають водно-болотні угіддя

03.02.2015   11:31Агенцiя

2 лютого 1971 року в м. Рамсар (Іран), за сприяння ЮНЕСКО підписана Конвенція про водно-болотні угіддя, що мають міжнародне значення, головним чином як середовище існування водоплавних птахів. Україна приєдналась до Конвенції у жовтні 1996 року.

За пропозицією Рамсарської конвенції Всесвітній день водно-болотних угідь у 2015 році відзначається під девізом «Водно-болотні угіддя для нашого майбутнього». Станом водно-болотних угідь у глобальному масштабі вже кілька десятків років опікується міжнародна організація «Wetlands International».

На сьогодні, більшість цінних водно-болотних угідь Чернігівської області входить до складу природно-заповідного фонду. Переважна більшість гідрологічних заказників та пам’яток природи (264 заказники та 31 пам’яток природи) створена з метою збереження унікальних та типових водно-болотних масивів. Їх площа, понад 60 тис. га, складає близько 30 % від загальної площі природно-заповідного фонду області.

Також в долині р.Десни в межах Чернігівської області наразі нараховується дві території, що входять до переліку воно-болотних угідь міжнародного значення. Вони носять назву «рамсарських угідь».

Угіддя №1 «Заплава Десни». Розташоване в долині р.Десна, поблизу кордону України з Росією. Висота над рівнем моря: середня - 120 м, максимальна - 130 м. Площа: 4270 га.

Угіддя №2 «Заплава Десни між м. Остер та с. Смолин». Обгрунтовано до включення до рамсарських списків групою науковців НАН України у 2005 році. Угіддя розташоване в заплаві р.Десни Чернігівській області між м. Остер на півдні та селами Надинівка і Смолин на півночі. Довжина ВБУ становить 38,4 км. Висота над рівнем моря: мінімальна - 98 м, середня - 105 м, максимальна - 120 м. Ширина заплави - близько 6 км. Русло звивисте, є багато заток і стариць. Площа: 23650 га.

Останні новини Чернігівщини

12 мільйонів гривень аліментів повернуто у січні дітям на Чернігівщині

12 мільйонів гривень аліментів повернуто у січні дітям на Чернігівщині 17:18

Коли байдужість батьків до власних дітей перетинаємежу дозволенного, на захист економічних прав молодого покоління приходять фахівці юстиції.

"Реквієм Небесній Сотні". У бібліотеці ім. М. Коцюбинського пройшов вечір патріотичної поезії 16:57

Пам’ять Героїв Небесної Сотні у бібліотеці ім. М. Коцюбинського вшанували читанням віршів патріотичної тематики.

Системні перевірки заправок в області тривають

Системні перевірки заправок в області тривають 13:53

Чергове засідання робочої групи з ліквідації нелегального обігу нафтопродуктами провів сьогодні заступник голови Чернігівської ОДА Андрій Подорван.

Про роботу КП

Про роботу КП "Чернігівводоканал" у 2019 році 13:47

Комунальному підприємству «Чернігівводоканал» у 2019 році завдяки збалансуванню обсягів подачі та реалізації води вдалося утримати її втрати на досить низькому рівні - 13,3%. Для порівняння: нормативно дозволений рівень втрат для врахування у водних балансах на сьогоднішній день для ліцензіатів НКРЕКП становить 30%. Про це повідомив начальник КП «Чернігівводоканал» Сергій Малявко на розширеній нараді 18 лютого.

Головним управлінням Держпродспоживслужби в Чернігівській області проводиться санітарно-просвітницька робота в районах

Головним управлінням Держпродспоживслужби в Чернігівській області проводиться санітарно-просвітницька робота в районах 13:30

Представники Бобровицького районного управління Держпродспоживслужби провели роз’яснювальну роботу з реалізаторами харчових продуктів, зокрема молочної продукції, стосовно недопущення до обігу фальсифікату.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини