Всесвітній тиждень гармонійних міжконфесійних відносин
"Перша Всесвітній тиждень гармонійних міжконфесійних відносин дає можливість привернути увагу всього світу до зусиль, які вживають релігійні лідери, міжконфесійні руху і окремі люди у всьому світі з метою сприяти взаємоповазі та взаєморозумінню між послідовниками різних віросповідань і конфесій ". Генеральний секретар ООН Пан Гі Мун
Всесвітню тиждень гармонійних міжконфесійних відносин (World Interfaith Harmony Week) світове співтовариство вперше провело з 1 по 7 лютого 2011 року. Надалі було вирішено відзначати її в перший тиждень лютого кожного року.
20 жовтня 2010 року на своєму 34-му пленарному засіданні Генеральна асамблея ООН визнала необхідність розвитку діалогу між різними конфесіями й релігіями в справі зміцнення взаєморозуміння, злагоди і співпраці між людьми. На підтвердження цього була видана резолюція, яка проголосила перший тиждень лютого Всесвітнім тижнем гармонійних стосунків між всіма релігіями, віросповіданнями і конфесіями. У документі також підкреслюється, що моральний обов'язок проповідників будь-яких релігій та переконань — спонукання людей до миру, терпимості і взаєморозуміння.
Кроки до міжконфесійної гармонії вже робляться по всьому світу. ООН високо оцінює значимість глобальних, регіональних і субрегіональних ініціатив, спрямованих на досягнення взаєморозуміння між представниками різних віросповідань. В їх число входять, наприклад, Тристоронній форум по міжконфесійній співпраці в ім'я миру і проект «Спільна справа». У 2011 році в програму Всесвітнього тижня були включені кілька заходів подібної спрямованості; центральним з них стала дискусія «Роль релігійних організацій та міжконфесійних ініціатив в області розвитку, примирення і миростроительства».
Організація об'єднаних націй закликає всі держави в Протягом цього тижня підтримувати на добровільній основі поширення ідей міжконфесійної гармонії та доброї волі. Центрами подій повинні стати церкви, мечеті, синагоги та інші молитовні будинки у всьому світі.
— Я розраховую на продовження спільної роботи з представниками всіх віросповідань, щоб встати вище терть і помилок, які настільки часто розділяють нас, і знайти шлях гармонії і гідності для всіх, — сказав генеральний секретар ООН Пан Гі Мун з нагоди першої Всесвітньої тижні гармонійних міжконфесійних відносин.
Останні новини Чернігівщини
На Чернігівщині викрито схему викрадення та збуту пального, призначеного для потреб оборони 17:27
Спеціалізованою прокуратурою у сфері оборони Центрального регіону спільно з Територіальним управлінням Державного бюро розслідувань, розташованим у місті Києві за оперативного супроводу УСР в Чернігівській області та ГВЗВВБ «Центр» ДПС України викрито схему незаконного викрадення палива, яке належало одному з прикордонних підрозділів Чернігівської області.
Сонячна енергетика для медичних закладів: Чернігів і Rotary Club продовжують співпрацю 16:49
5 лютого Чернігів відвідали представники Rotary Club «Kyiv–Capital» — партнери Чернігівської міської територіальної громади, за підтримки яких уже реалізовано важливий соціальний проєкт та триває підготовка до впровадження наступної ініціативи.
Чернігівщина реалізує Резолюцію Ради Безпеки ООН 1325 «Жінки, мир, безпека»: підбито підсумки моніторингу за 2025 рік 14:47
Відбулося чергове засідання Коаліції «Чернігівщина 1325», ключовою темою якого став моніторинг виконання Плану дій з виконання резолюції Ради Безпеки ООН 1325 «Жінки, мир, безпека» на період до 2025 року в Чернігівській області у 2025 році.
6 проєктів Чернігівщини відібрано для фінансування в межах Програми відновлення України III (транш В) 09:43
Заступник Міністра розвитку громад та територій України Олексій Рябикін провів засідання Експертної робочої групи з питань ініціювання, підготовки, супроводження та реалізації спільних з Європейським інвестиційним банком проєктів в рамках
Генеральний секретар НАТО ознайомився з роботою об’єкту енергетики та пункта незламності в Чернігові 09:42
Генеральний секретар НАТО Марк Рютте з офіційним візитом на Чернігівщині. Він оглянув один з енергооб’єктів у регіоні, який зазнав ворожих ударів. Також ознайомився з роботою пункта незламності.