У селі Южне спалах вірусного гепатиту А
Визначено 180 контактних осіб, за якими встановлено медичне спостереження. У сільському дитсадку введено карантин
У селі на Чернігівщині зафіксовано спалах вірусного гепатиту А. Про це повідомили в Управлінні Держсанепідемслужби в області.
Станом на 29 січня серед мешканців с. Южне Ічнянського району зареєстровано спалах вірусного гепатиту А у побуті – захворіло 7 осіб, з них 4 хворих було виявлено при обстеженні осередку захворювання. Визначено 180 контактних осіб, за якими встановлено медичне спостереження. У сільському дитсадку введено карантин.
Тривають лабораторні дослідження та протиепідемічні заходи, спрямовані на упередження поширення інфекції. Ситуація з цього питання знаходиться на контролі Головного управління Держсанепідслужби України в Чернігівській області.
Довідка. Гепатит А – гостре інфекційне захворювання печінки, викликане вірусом гепатиту. Найчастіше причиною захворювання є недотримання правил гігієни, оскільки вірус може поширюватися через їжу та воду. Навіть у солоній воді він не гине місяцями.
Останні новини Чернігівщини
Про ефективну комунікацію у сфері ветеранської політики – на нараді в ОВА 14:31
Як надалі збільшити на рівні області ефективність міжвідомчої взаємодії у сфері ветеранської політики – обговорювали на нараді, яку провів заступник голови Чернігівської ОДА Іван Ващенко.
Старт роботи над Стратегією розвитку Чернігівської громади: аналітика та опитування мешканців 14:16
Перше засідання робочої групи з розроблення проєкту Стратегії розвитку Чернігівської міської територіальної громади на період до 2027 року (з перспективою до 2034 року) та Плану заходів з її реалізації на 2026–2027 роки під головуванням заступника міського голови Віктора Геращенка відбулося 26 лютого.
“Симфонія тривалістю в життя” — оркестр “Філармонія” продовжує проєкт 14:13
І знову сцена Чернігівського обласного філармонійного центру належала Моцарту! Академічний симфонічний оркестр “Філармонія” (художній керівник та головний диригент — заслужений діяч мистецтв України Микола Сукач) продовжує реалізацію мистецького проєкту “Симфонія тривалістю в життя”, який передбачає виконання всіх симфоній великого австрійського композитора у хронологічній послідовності.
Чернігівські важкоатлети вибороли медалі на Кубку України 10:20
У Луцьку з 23 до 28 лютого відбувається Кубок України з важкої атлетики, де чернігівські важкоатлети вдало виступили та здобули нагороди різного гатунку:
На Чернігівщині засуджено двох військовослужбовців за порушення правил поводження із боєприпасами, внаслідок чого травмовано чотирьох малолітніх дітей 10:19
За публічного обвинувачення прокурорів Чернігівської спеціалізованої прокуратури у сфері оборони Центрального регіону двох військовослужбовців визнано винними у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 414 КК України (порушення правил поводження із боєприпасами, що заподіяло тілесні ушкодження кільком особам).