Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Неділя, 2 жовтня, 03:18:11

Декларуємо доходи з врахуванням змін до Податкового кодексу України

24.01.2015   12:31Агенцiя

Законодавчі зміни покликані для створення передумов економічного зростання та реформування податкової системи країни, кількість податків зменшено вдвічі.

Новації оподаткування доходів громадян затверджені прийнятим Верховною Радою України 28 грудня 2014 року за № 71 Законом України «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо податкової реформи» (далі - Закон №71), який набрав чинності з 01 січня 2015 року. Цим законом, зокрема, внесено зміни щодо порядку оподаткування податком на доходи фізичних осіб пасивних доходів, виграшів та призів, пенсій, додаткового блага, а також підвищено рівень прогресивної шкали оподаткування. Зміни застосовуються до доходів фізичних осіб, нарахованих або виплачених після 01 січня 2015 року.

З 01 січня 2015 року розпочато кампанію декларування доходів громадян. Відповідно до п.п. 168.2.1 п. 168.2 ст. 168 та п. 179.1 ст. 179 Податкового кодексу України (далі - Кодекс) платник податку, що отримує доходи від особи, яка не є податковим агентом, та іноземні доходи, зобов'язаний включити суму таких доходів до загального річного оподатковуваного доходу та подати податкову декларацію за наслідками звітного податкового року, а також сплатити податок з таких доходів. Граничний термін подання податкової декларації - до 1 травня року, що настає за звітним, крім випадків, передбачених розділом IV Кодексу (п.п. 49.18.4 п. 49.1 ст. 49 Кодексу).
Отже, фізичні особи до 1 травня 2015 року подають податкову декларацію щодо доходів, отриманих у 2014 році.

Враховуючи вищевикладене, громадяни при декларуванні доходів у 2015 році застосовують норми та ставки податку на доходи фізичних осіб, які діяли на останній день звітного податкового періоду, тобто на 31 грудня 2014 року.

Як повідомила заступник начальника управління доходів і зборів з фізичних осіб ГУ ДФС у Чернігівській області Наталя Кузнецова, під час заповнення податкових декларацій щодо доходів, отриманих у 2014 році, слід враховувати наступні ставки податку:
15 відсотків бази оподаткування щодо доходів, нарахованих (виплачених, наданих), у тому числі, але не виключно у формі заробітної плати, інших заохочувальних та компенсаційних виплат або інших виплат і винагород, які нараховуються (виплачуються, надаються) платнику у зв'язку з трудовими відносинами та за цивільно-правовими договорами; виграшу в державну та недержавну грошову лотерею, виграшу гравця (учасника), отриманого від організатора азартної гри;
17 відсотків, якщо база оподаткування, визначена з урахуванням норм п.п. 164.6 ст. 164 Кодексу, в календарному місяці перевищує десятикратний розмір мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня звітного податкового року;
30 відсотків бази оподаткування щодо доходів, нарахованих як виграш чи приз (крім виграшу у державній та недержавній грошовій лотереї та виграшу гравця (учасника), отриманого від організатора азартної гри) на користь резидентів або нерезидентів;
5 відсотків бази оподаткування у випадках, прямо визначених розділом IV Кодексу.

Крім того, граничний розмір доходу, отриманого у 2014 році, з суми перевищення якого застосовується ставка податку 17 відсотків, відповідно до абзацу одинадцятого п. 167.1 ст. 167 Кодексу обчислюється виходячи з розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня звітного податкового року, тобто 12 180 грн.

Для громадян, яким у 2014 році доходи нараховувалися (виплачувалися, надавалися) у зв'язку з трудовими відносинами та за цивільно-правовими договорами одночасно двома або більше податковими агентами, граничний розмір річної суми оподатковуваних доходів, що підлягає перерахунку за ставкою 17 відсотків, становить 146 160 грн.

З метою отримання податкової знижки фізичні особи мають право подавати декларацію в термін до 31 грудня 2015 року. При застосуванні платниками податків права на податкову знижку слід враховувати, що граничний розмір витрат, дозволених для включення до податкової знижки для компенсації вартості здобуття середньої професійної або вищої освіти та при страхуванні, розраховується з урахуванням місячного доходу, який дає право на отримання податкової соціальної пільги, тобто 1710 грн.

Крім того, норма п.п. 166.3.4 п. 166.3 ст. 166 Кодексу щодо права на податкову знижку за витратами, понесеними для компенсації вартості платних послуг з лікування, відповідно до п. 1 р. XIX Прикінцевих положень Кодексу набирає чинності з 1 січня року, наступного за роком, у якому набере чинності закон про загальнообов'язкове державне соціальне медичне страхування. На сьогодні такий закон не прийнято, а, отже, платники податків не мають право на отримання знижки відповідно до п.п. 166.3.4 п. 166.3 ст. 166 Кодексу.

Податкова декларація щодо доходів, отриманих за 2014 рік, подається за формою, встановленою наказом Міністерства доходів і зборів України від 11.12.2013 №793.

Останні новини Чернігівщини

Сприяв ворогу у здійсненні збройної агресії проти України 22:18

За процесуального керівництва прокурорів Чернігівської обласної прокуратури 30.09.2022 скеровано до суду обвинувальний акт стосовно мешканця с. Буянки Чернігівського району за фактом державної зради, вчиненої в умовах воєнного стану та незаконного зберігання вибухових речовин без передбаченого законом дозволу (ч. 2 ст. 111, ч. 1 ст. 263 КК України).

Трофейна російська техніка тепер захищатиме чернігівську землю 22:13

Вісімнадцять одиниць ворожої техніки стали трофеями військовослужбовців оперативного командування «Північ» під час активної фази оборони обласного центру.

Нарубали лісу на 3 мільйони 22:01

Завдали державі збитків на понад 3 мільйони гривень: поліція Чернігівщини скерувала до суду справу щодо незаконної порубки лісу організованою злочинною групою

Чернігівські атлети вибороли дві бронзові медалі на командному чемпіонаті України з легкої атлетики 21:46

Чернігівські атлети вибороли дві бронзові медалі на командному чемпіонаті України з легкої атлетики серед дорослих та найближчих вікових груп, що проходив у Львові з 24 по 26 вересня 2022 року

У Ніжинській громаді стартує проєкт з розвитку мобільності 21:41

Ніжинська громада зустрічала гостей - експертів з питань планування, проєктування та організації велосипедної інфраструктури від Bike City consulting.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини