Причиною більшості надзвичайних ситуацій є людський фактор
Протягом грудня на території області було зареєстровано 178 небезпечних подій, внаслідок яких загинуло 36 осіб та постраждала — 41. Повідомляє Департамент з питань цивільного захисту та оборонної роботи облдержадміністрації.
Порівнюючи з цим періодом минулого року, кількість небезпечних подій зменшилася на 8,7%. Із загальної кількості небезпечних подій понад 90% припадає на дорожньо-транспортні пригоди та побутові пожежі.
Зокрема, на шляхах області за звітний період сталося 46 дорожньо-транспортних пригод. У них загинуло 12 осіб, а 40 — отримали травми. Через значний транспортний рух найбільше ДТП зареєстровано в м. Чернігові. Основною причиною аварій залишається порушення правил дорожнього руху.
Недотримання правил пожежної безпеки призвели до загибелі 22 осіб. Загалом, виникало 115 побутових пожеж. Це на дві більше, ніж минулоріч. Здебільшого, червоний півень спалахував у Чернігівському та Козелецькому районах. Ці небезпечні ситуації були спричинені необережним використанням пічного опалення, електричних і газових приладів та неуважністю у поводженні з вогнем.
У грудні мав місце один нещасний випадок. Сталолося це неподалік від станції "Черемушки" Бахмацького району. Там електропотягом № 6455 сполученням "Конотоп-Ніжин" смертельно травмовано одну особу.
На мережах електро- та водопостачання виникло вдвічі менше аварійних ситуацій, ніж у 2013 році, а саме — 8. Проте, через перепад напруги в мережі електропостачання вийшов з ладу глибинний насос на водонапірній вежі. Протягом майже 7 діб без централізованого водопостачання залишалися 2500 осіб та об'єкти інфраструктури.
Не без допомоги людей, в області за місяць тричі загорялася суха трава та торф. До небезпечних подій природного характеру можна віднести й два випадки захворювання диких кабанів на "Африканську чуму свиней".
Останні новини Чернігівщини
Пільгова іпотека для військових на Чернігівщині: як працює програма «єОселя» у 2025-2026 році 11:36
У 2025 році військовослужбовці з Чернігівщини можуть скористатися державною програмою доступного житла «єОселя» на оновлених умовах.
На Чернігівщині судитимуть підприємця за несплату понад 4,6 мільйона гривень податків 10:39
Слідчі поліції Чернігівщини під процесуальним керівництвом Чернігівської обласної прокуратури завершили досудове розслідування та скерували до суду обвинувальний акт щодо підприємця, який організував протиправну схему, що дозволила йому ухилитися від сплати податків на суму в понад 4,6 мільйона гривень.
Надзвичайні ситуації в області за минулу добу 10:37
Протягом минулої доби зареєстровано 7 небезпечних подій, а саме: 3 дорожньо-транспортні пригоди та 4 пожежі. Внаслідок цих подій 6 осіб постраждали.
17 грудня: цей день в Україні і світі 08:56
День 1393 Російська агресія - Day 1393 Russian aggression
Місцеві бюджети Чернігівщини у січні-листопаді поточного року поповнились на 10 мільярдів гривень податків та зборів 12:37
Головне управління ДПС у Чернігівській області інформує, що до місцевих бюджетів усіх рівнів Чернігівської області за січень-листопад 2025 року надійшло 10 млрд грн від сплати податків і зборів. Із загальної суми до обласного бюджету спрямовано 1,4 млрд грн, решту коштів отримали бюджети територіальних громад.