Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Субота, 28 травня, 04:57:58

Органи прокуратури області на захисті трудових прав мобілізованих

08.01.2015   07:53

Прокуратурою Городнянського району встановлено грубе порушення прав на оплату праці мобілізованих працівників одним із роботодавців області.

У відповідності до вимог Конституції України, КЗпП України, Законів України «Про військовий обов'язок і військову службу», «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію» за працівниками, призваними на військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період – до одного року, зберігаються місце роботи, посада і компенсується із бюджету середній заробіток на підприємстві, в установі, організації, в яких вони працювали на час призову, незалежно від підпорядкування та форми власності.

Установлено, що в період проходження військової служби працівниками підприємство упродовж 10 місяців відмовлялося нараховувати їм заробітну плату, чим порушено гарантоване Конституцією України право на отримання винагороди за працю.

На усунення виявлених порушень органами прокуратури області пред’явлено до суду 3 позови про зобов’язання роботодавця нарахувати та виплатити середній заробіток працівникам, мобілізованим до збройних сил України.


Довідково:
Протягом 2014 року на Чернігівщині за результатами розгляду подань прокурорів поновлено трудові права (на збереження робочого місця, виплати заробітної плати) 74 мобілізованих на військову службу осіб.

Останні новини Чернігівщини

З 30 травня Укрзалізниця додає ще 6 рейсів за маршрутом Чернігів-Ніжин

З 30 травня Укрзалізниця додає ще 6 рейсів за маршрутом Чернігів-Ніжин 16:25

В Укрзалізниці повідомили про покращення сполучення деблокованими регіонами, а тому додає ще 6 рейсів Чернігів - Ніжин та зворотно, з 30 травня

У Ніжині проводять екскурсії для вимушених переселенців

У Ніжині проводять екскурсії для вимушених переселенців 16:21

На сьогодні в Ніжині налічується 2500 внутрішньо переміщених осіб.

“Якщо ворог смішний, то він вже не страшний". Виставка карикатур у Чернігові. ФОТОРЕПОРТАЖ 16:16

"Якщо ворог смішний, то він вже не страшний". 27 травня у Туристичному інформаційному центрі відкрилася Міжнародна виставка політичних та антивоєнних карикатур у межах міжнародного конкурсу під гаслом "Русскій воєнний корабель, іди на …!".

   На Чернігівщині не вистачає «робочих рук»: які професії найбільше затребувані роботодавцями

На Чернігівщині не вистачає «робочих рук»: які професії найбільше затребувані роботодавцями 16:13

На сьогодні у базі даних Чернігівської обласної служби зайнятості налічується 337 вакансій.

ГО «КРИМSOS» та агентство ООН у справах біженців в Україні шукає активних переселенців

ГО «КРИМSOS» та агентство ООН у справах біженців в Україні шукає активних переселенців 11:35

Громадська організація «КРИМSOS» та агентство ООН у справах біженців в Україні шукає проактивних переселенців та прагне допомогти внутрішньо переміщеним особам (ВПО) у розв'язанні задач і викликів, з якими вони стикаються самі чи в громадах, де проживають.