Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Четвер, 2 квітня, 02:08:13

Кому дістанеться відрізана "скибка"?

06.01.2015   12:32

На Чернігівщині є легенда про брата і сестру — Дніпро і Десну, котрі колись давно домовилися вранці бігти до моря. Дніпро прокинувся раніше і побіг, не чекаючи сонну Десну…

Така вона, найголовніша річка України, й понині — прудка і з норовом. От як вирішила біля селища Любеч Ріпкинського району, навпроти якого робить петлю, спрямити свій шлях, то це і вчинила.

Звісно, всі бачили, що діється з річкою, але, як це у нас нерідко буває, доки грім не гримнув... Та чим більше минало часу, тим більшою ставала халепа. Поступово, з року в рік, Дніпро розмивав перемичку кількох місцевих озер, а потім таки прорвався і змінив русло. Аж коли до паїв та сіножатей на новоутвореному острові стало можливим добратися лише на човні, всі навколо почали не просто нарікати, а пробі кричати на повен голос. І не без підстав. Адже на другому березі — Білорусь, яку розмежовує з Україною середина Дніпра. Де річка — там і міждержавний кордон. І відрізана «скибка» площею в 660 гектарів землі місцевої території може відійти до сусідів.

Отоді вже почали вживати заходів. Приборкати місцями дуже бурхливу річку непросто. Слід було ліквідувати розмив і укріпити береги.

Наша газета розповідала про роботи, які покращили ситуацію. Розпочалися вони у 2009 році, коли Кабінет Міністрів виділив на цю справу понад 11 мільйонів гривень, а Деснянським басейновим управлінням водних ресурсів було розроблено робочий проект укріплення лівого берега Дніпра.

Справу ускладнювало те, що вода у Дніпрі восени і навесні стоїть дуже високо. Для активних робіт лишалися тільки літні місяці. Та все ж було здійснено першу, а у 2011 році розпочато і другу чергу невідкладних берегоукріплювальних робіт. Залізобетонні балки, каміння і пісок повинні були зупинити агресивну дію хвиль. Та зробленого виявилося замало.

Річ у тім, що протягом двох наступних років не було фінансування, а значить і робіт. А вода тим часом не припиняла свою руйнівну дію, вимиваючи з-під старанно викладеного каміння пісок і «з’їдаючи» берегову смугу.

Що ми маємо на сьогодні? Практично ту ж саму ситуацію, котра була на самому початку. Дніпро активно підтверджує прислів’я, що апетит приходить під час трапези. Слід негайно закінчити другу чергу берегоукріплення і перейти до третьої. Та ця справа стане можливою лише за умови включення до державної програми.

Є ще один нюанс цієї проблеми. Кажучи мовою медиків, будь-яке захворювання слід починати лікувати з ліквідації його причини. А в історії з норовливим Дніпром поки що всі намагаються прибрати симптоми.

«Близько двох десятків років фарватер Дніпра не підтримувався в належному стані, от вода й почала рухатися в бік України», — зауважив заступник начальника Деснянського БУВР Вадим Потапенко.

Чистити русла річок — значить робити їх глибокими і спокійними. А ще придатними до курсування такого дешевого виду перевезень, як баржі. Та поки дійде справа до справжнього лікування річок, вони нароблять немало збитків.


http://ukurier.gov.ua/uk/news/komu-distanetsya-vidrizana-skibka/

Останні новини Чернігівщини

Карантин: Кабмін опублікував список нових заборон

Карантин: Кабмін опублікував список нових заборон 16:39

Кабінет міністрів на засіданні 1 квітня запровадив більш жорсткі заходи безпеки на період карантину до 24 квітня 2020 року.

Патрульні швидко повернули додому літню жінку, яка заблукала

Патрульні швидко повернули додому літню жінку, яка заблукала 14:26

Вчора близько шостої вечора до поліції надійшло повідомлення про зникнення людини. 69-річна жінка, яка приїхала до родичів із Сумської області, кілька годин тому вийшла на вулицю і до цього часу не повернулася.

Впродовж минулої доби рятувальники ліквідували 6 пожеж у природних екосистемах

Впродовж минулої доби рятувальники ліквідували 6 пожеж у природних екосистемах 14:14

Загальна площа, пройдена вогнем склала майже 30 га.

Рівень заробітної плати в області: статистичні дані

Рівень заробітної плати в області: статистичні дані 11:14

Середньомісячна заробітна плата в області за січень-лютий цього року склала 8509 гривен. Темп зростання до аналогічного періоду попереднього року – 17,6%. Всеукраїнський показник – 10787 гривень із зростанням на 15,7%.

Ніжин: позачергове засідання виконавчого комітету

Ніжин: позачергове засідання виконавчого комітету 11:00

31 березня, під головуванням міського голови Анатолія Лінника відбулося позачергове засідання виконавчого комітету Ніжинської міської ради.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини