Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Неділя, 25 січня, 17:01:13

Мера Ніжина визнано винним у корупційному правопорушенні

27.12.2014   08:58

Апеляційним судом міста Чернігова скасовано рішення суду першої інстанції і визнано винним Анатолія Лінника у корупційному правопорушенні, повідомили Уездные новости.

Незадовго після того, як Анатолій Лінник приступив до обов’язків міського голови Ніжина, чернігівськими правоохоронцями йому було вручено протокол про корупцію. В ньому йшлося про те, що міський голова нібито сам собі нарахував премію.

Проте, Анатолій Лінник заперечував це твердження тому, що він просто скористався дійсним на той час рішенням сесії міської ради, де встановлюється премія міському голові і заступникам.

Згідно того рішення отримували премії і міський голова Приходько і виконуючий обов’язки Кірсанов, настала черга і Лінника. Але саме його дії були приводом для складання чернігівськими правоохоронцями протоколу.

Суд першої інстанції визнав той протокол не законним і скасував його дію. В п’ятницю, 26 грудня апеляційний суд скасував рішення суду першої інстанції і визнав міського голову Анатолія Лінника винним в порушенні закону і зафіксував факт корупції.

Анатолій Лінник заявив про дивні обставини, що сам він не був повідомлений про засідання апеляційного суду належним чином. А саме, повістка до суду має надходити замовним листом з обов’язковим підписом про отримання документу. Фактично ж, повістка йому чомусь була надіслана звичайним листом.

Анатолій Лінник отримав листа з повідомленням про суд в п’ятницю, 26 грудня о 12 годині, в той час, як саме судове засідання було вже розпочато в цей день о 9.30.

Міський голова вважає, що випадковостей не буває і це порушення процедури було вчинено спеціально, аби він не потрапив на засідання і не зміг себе захистити.

В рішенні суду зазначено, що саме це рішення є остаточним і оскарженню не підлягає. А. Лінник каже, що норми Конституції все ж таки дозволяють звернутися йому в Вищий Касаційний суд і оскаржити апеляцію.

Який можливий найближчий розвиток подій? Саме рішення суду не містить в собі вказівки щодо займаної А. Лінником посади міського голови. Але окрім накладеного штрафу, суд зафіксував корупційну складову злочину.

Це може бути підставою для того, щоб депутати міської ради змогли висловити недовіру міському голові, це як мінімум.

Недовіра, сама по собі, не несе за собою ніяких правових наслідків. Це як чорна мітка, яку отримує мер від депутатів.

Але якщо серед місцевих обранців назбирається необхідна кількість незадоволених діючим міським головою, та ще й ця кількість зможе між собою домовитись, то депутати одразу ініціюють вибори секретаря міської ради, виставлять на голосування узгоджену кандидатуру, після цього двома третинами голосів знімуть А. Лінника з посади і секретар міської ради автоматично стане виконувати обов’язки міського голови.

А вже восени, на запланованих виборах, ніжинці зазвичай неохочі до мислення, щоб не напружувати мізки, як завжди, обируть вже діючого міського голову з великою вірогідністю, як це вже було багато разів.

Із ймовірних кандидатур на посаду секретаря міської ради, найбільш претендують Валерій Салогуб і В’ячеслав Івашин.

Хоча Валерій Салогуб і сам наразі є учасником відкритої кримінальної справи за побиття мера Батурина та його дружини.

Міський голова Анатолій Лінник вважає цю справу ні чим іншим, як прямою помстою. Від кого і за що, про це дізнаємося від нього самого в найближчий час. Анатолій Лінник пообіцяв надати свій коментар по цій справі.

Останні новини Чернігівщини

З 26 січня у Чернігові змінюється рух тролейбусів №3 та №7А

З 26 січня у Чернігові змінюється рух тролейбусів №3 та №7А 15:01

З понеділка, 26 січня, у Чернігові тимчасово змінюється схема руху тролейбусних маршрутів №3 та №7А.

Вікімарафон – 2026 у Чернігові: 25 років вільних знань та внесок нашої бібліотеки 14:56

22 січня Чернігівська ОУНБ імені Софії та Олександра Русових учергове стала осередком творення цифрової історії.

Громади Чернігівської області отримають фінансування на 9 проєктів відновлення за підтримки ЄІБ 14:54

Українські громади отримають 740,3 млн грн, для реалізації 119 проєктів відновлення громад, за підтримки Європейського інвестиційного банку.

Внаслідок атаки росіян по Ніжинському району є постраждалі: поліція документує наслідки 14:52

Сьогодні вдень ворожа армія вдарила безпілотниками по території агропідприємства у Вертіївській громаді Ніжинського району.

Коли професія не має статі: історія жінок, які обрали «чоловічу» справу

Коли професія не має статі: історія жінок, які обрали «чоловічу» справу 14:51

У сучасному світі все більше жінок доводять: професія не має статі, а новий старт можливий у будь-якому віці. Яскравий приклад — історія трьох жінок, які наважилися опанувати так звану «чоловічу» професію машиніста-кочегара котельні.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини