В Ніжинському міському парку відпочинку імені Тараса Шевченка міліціонери вилучили гранати
25 грудня близько 11-ї години до чергової частини Ніжинського міськвідділу внутрішніх справ надійшла інформація, що працівник парку імені Тараса Шевченка під час обходу та прибирання території знайшов гранату. Черговий міськвідділу негайно доповів начальнику Ніжинської міліції та керівництву УМВС України в Чернігівській області. Сповістив рятувальні та медичні служби міста.
Місце небезпечної знахідки в парку було оточене міліцією та обнесене смугастою стрічкою. На місце події були викликані експерти-вибухотехніки науково-дослідного експертно-криміналістичного центру при УМВС в області.
Під час огляду знахідки вибухотехнік встановив, що предмет зовні дійсно схожий на сучасну бойову гранату РГД-5. До того ж, гранат виявилося дві, вони були скріплені між собою скотчем, а в одну з них був вкручений запал.
Дотримуючись усіх заходів особистої безпеки та безпеки оточуючих, міліціонер-вибухотехнік від'єднав запал від корпусу гранати та розрізав стрічку скотчу. Переконавшись, що знахідки без «сюрпризів», правоохоронець вилучив гранати та помістив до спеціального контейнера для перевезення вибухових речовин.
Після експертизи буде зроблено висновок чи є знайдені предмети дійсно бойовими гранатами чи просто добре виготовлені навчальні муляжі. Наразі відкрите кримінальне провадження за частиною 1 статті 258 Кримінального кодексу України (терористичний акт), що карається позбавленням волі на строк від 5 до 10 років.
Шановні громадяни! В разі виявлення предметів, схожих на вибухонебезпечні, не намагайтесь їх переносити, брати в руки чи розбирати. Зателефонуйте до міліції на номер «102» або служби порятунку «101». Спеціалісти оперативно виїдуть на місце для обстеження та встановлення ступеню небезпеки.
Останні новини Чернігівщини
«Карпатська зміна» триває: начальник ОВА провів один день із дітьми з Чернігівщини в кемпі на Буковині 16:38
Триває президентський проєкт «Карпатська зміна». Уже друга сотня дітей із Чернігівщини відпочиває в кемпі в Чернівецькій області.
Команда з Чернігівщини здобула «бронзу» на чемпіонаті України зі спортивного гірського туризму 16:16
У період з 03 по 07 червня 2026 року на скельному масиві поблизу села Дениші Житомирської області відбулися чемпіонат України зі спортивного туризму - гірський туризм та чемпіонат України серед юніорів, старших і молодших юнаків.
Поліція Чернігівщини викрила головну бухгалтерку лікарні, службова недбалість якої спричинила збитки на понад 340 тисяч гривень 15:44
Слідчі відділення № 1 (с-ще Козелець) Чернігівського райуправління поліції за оперативного супроводу обласного управління стратегічних розслідувань та під процесуальним керівництвом Козелецької окружної прокуратури викрили головну бухгалтерку однієї з лікарень району у службовій недбалості, що призвело до завдання збитків медичній установі на понад 340 тисяч гривень.
Для призначення житлової субсидії з початку неопалювального сезону заяву та документи необхідно подати до 1 липня 15:13
У разі подання заяви про призначення та надання субсидії протягом двох місяців з початку неопалювального (опалювального) сезону, житлова субсидія призначається з початку такого сезону, але не раніше дня виникнення права на її отримання (пункт 75 Положення про порядок призначення житлових субсидій, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 21.10.1995 № 848).