Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Понеділок, 3 жовтня, 01:12:21

Всесвітній день прав людини як привід нагадати про численні проблеми працюючих

10.12.2014   11:56

9 грудня Федерація профспілкових організацій Чернігівської області провела засідання «круглого столу» з нагоди Всесвітнього дня прав людини на тему: «Трудові і соціально-економічні права в Україні: стан дотримання, гарантії та захист. Досвід європейських профспілок». На захід були запрошені представники органів держаної влади, на які покладений контроль за дотриманням прав працюючої людини, а також лідери галузевих профспілок, організацій роботодавців та науковці.

Відкрив засідання і розпочав дискусію Петро Чорнорот – заступник голови Федерації профспілкових організацій Чернігівської області, який зупинився на типових порушеннях трудових прав працюючих в області. Серед основних були названі: заборгованість із заробітної плати та вимушені відпустки без збереження зарплати.

Перед учасниками круглого столу у форматі відеоконференції виступив керівник департаменту міжнародної роботи Федерації профспілок України Василь Шилов. Зокрема, він розповів про найкращий досвід європейських профспілок по захисту прав людини, проаналізував виклики глобального світу та кризові явища в Україні, що загрожують звуженням права працюючих. Сказано було і про позицію профспілок щодо недопущення різкого скорочення фінансування бюджетних галузей, які і без того знаходяться на межі виживання.

Далі розпочалися виступи учасників, серед яких були представники органів державної влади: Катерина Тимощенко – заступник директора Департаменту соціального захисту населення ОДА, Вікторія Луцишина – начальник відділу контролю за додержанням законодавства про працю в Північній зоні- державний інспектор праці, Володимир Бобруйко – заступник начальника Головного управління юстиції у Чернігівській області, Олександр Сухоруков — заступник начальника державної інспекції з нагляду за промисловою безпекою та охороною праці територіального управління Держгірпромнагляду у Чернігівській області, Алла Лепеха — регіональний координат по зв'язках з громадськістю Уповноваженого ВРУ з прав людини в Чернігівській області, директор благодійної організації “Чернігівський жіночий правозахисний центр”, Олена Кошмар — начальник відділу з організації сприяння працевлаштування Чернігівського обласного центру зайнятості.

Учасники у своїх виступах наводили конкретні випадки порушень прав людини, з якими вони стикаються у процесі свої діяльності. Підіймалися питання реалізації права на безоплатну правову допомогу, ролі Європейського суду з прав людини в поновленні порушення прав, національного превентивного механізму, дотримання прав людини при розслідуванні нещасних випадків на виробництві, порушення прав працюючих на гідну і своєчасну оплату праці та ін.

З цікавими повідомленнями виступили Олександр Огородник — старший викладач кафедри трудового права та права соціального забезпечення Чернігівського національного технологічного університету, а також представники організацій роботодавців та профспілкові лідери.
 

Останні новини Чернігівщини

Катерина Сахневич презентувала проєкт Регіонального плану управління відходами Чернігівської області на форумі в Івано-Франківську 17:32

Посилити екологічний захист постраждалих територій шляхом ефективної переробки відходів та рекультивації земель – головна мета регіонального форуму з питань управління відходами, організованого Програмою ООН із відновлення та розбудови миру, який проходить в м. Івано-Франківську з 28 вересня 2022 року.

Поліція Чернігівщини розслідує обставини загибелі чотирьох людей внаслідок вибуху 17:28

Ввечері 1 жовтня до поліції надійшло повідомлення про те, що четверо мешканців села Киїнка Чернігівського району поїхали автомобілем у невідомому напрямку і перестали виходити на зв’язок.

2 жовтня - цей день в Україні і світі

2 жовтня - цей день в Україні і світі 17:25

ДЕНЬ 221 РОСІЙСЬКА АГРЕСІЯ - DAY 221 RUSSIAN AGRESSION

Сприяв ворогу у здійсненні збройної агресії проти України 22:18

За процесуального керівництва прокурорів Чернігівської обласної прокуратури 30.09.2022 скеровано до суду обвинувальний акт стосовно мешканця с. Буянки Чернігівського району за фактом державної зради, вчиненої в умовах воєнного стану та незаконного зберігання вибухових речовин без передбаченого законом дозволу (ч. 2 ст. 111, ч. 1 ст. 263 КК України).

Трофейна російська техніка тепер захищатиме чернігівську землю 22:13

Вісімнадцять одиниць ворожої техніки стали трофеями військовослужбовців оперативного командування «Північ» під час активної фази оборони обласного центру.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини