Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Вівторок, 4 жовтня, 02:45:55

Найвищий розмір орендної плати за землю у Бобровицькому районі, найнижчий – у Ріпкинському

10.12.2014   11:10Агенцiя

Орендна плата за земельні ділянки та земельні частки (паї) є важливою частиною доходу сільського населення, особливо пенсіонерів. За 10 місяців цього року розмір орендної плати, яку сплачують орендарі селянам області, зріс з 4,3% до 4,7%. У грошовому вимірі це складає 43 мільйони гривень, повідомляє прес-служба облдержадміністрації.

Значно підвищили цей показник у Бахмацькому та Семенівському районах.

Найвищий розмір орендної плати залишається у Бобровицькому районі – 6,4%. Найнижчий – 3% від нормативно визначеної грошової оцінки землі – у Ріпкинському.

За поточний рік 240 тисяч орендодавців Чернігівщини отримають близько 485 мільйонів гривень за оренду своїх паїв.

У середньому зараз за 1 гектар землі агроформування сплачують 613 гривень (на початок року плата становила 551 гривню).

Лідерами по орендній платі за земельний пай є райони зони лісостепу – Варвинський – 4071 гривні та Ічнянський – 3,5 тисяч гривень.

У поліських районах цей показник не перевищує 1,5 тисячі гривень.

За словами в.о. голови обласної державної адміністрації Сергія Журмана, керівники районів мають активізувати роботу з орендарями земельних паїв.
– Питання орендної ставки на землю має важливе соціальне значення. Сільгоспвиробники, що роблять на щедрій чернігівській землі свій бізнес, не повинні забувати про людей і село. Тому робота, спрямована на підвищення доходів селян та збільшення надходжень до місцевих бюджетів, що дасть змогу вирішити чимало проблемних питань, в районах повинна проводитися постійно, - підкреслює Сергій Журман.

Останні новини Чернігівщини

30-річчя відновлення храму святих князя Михайла Чернігівського та боярина його Федора

30-річчя відновлення храму святих князя Михайла Чернігівського та боярина його Федора 10:46

3 жовтня - 30-річчя відновлення храму святих князя Михайла Чернігівського та боярина його Федора.

Чернівецька подруга найгарнішого полісмена України у соцмережах захейтила Чернігів: «Тут живуть злі російськомовні люди» 10:42

Чернівецька бізнес-леді, подруга найсексуальнішого полісмена України чернігівця Євгена Іващенка та інстаграм-блогерка Леся Антонюк скандально прославилася на всю Україну. «Винним» виявився… Чернігів та його жителі.

Надзвичайні події в Чернігівській області за минулу добу

Надзвичайні події в Чернігівській області за минулу добу 10:36

Інформація про надзвичайні ситуації та основні небезпечні події, які зареєстровані на території області за період з 8:00 02 жовтня по 8:00 03 жовтня 2022 року

3 жовтня - цей день в Україні і світі

3 жовтня - цей день в Україні і світі 10:30

ДЕНЬ 222 РОСІЙСЬКА АГРЕСІЯ - DAY 222 RUSSIAN AGRESSION

Катерина Сахневич презентувала проєкт Регіонального плану управління відходами Чернігівської області на форумі в Івано-Франківську 17:32

Посилити екологічний захист постраждалих територій шляхом ефективної переробки відходів та рекультивації земель – головна мета регіонального форуму з питань управління відходами, організованого Програмою ООН із відновлення та розбудови миру, який проходить в м. Івано-Франківську з 28 вересня 2022 року.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини