Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Неділя, 13 липня, 14:59:30

Найвищий розмір орендної плати за землю у Бобровицькому районі, найнижчий – у Ріпкинському

10.12.2014   11:10Агенцiя

Орендна плата за земельні ділянки та земельні частки (паї) є важливою частиною доходу сільського населення, особливо пенсіонерів. За 10 місяців цього року розмір орендної плати, яку сплачують орендарі селянам області, зріс з 4,3% до 4,7%. У грошовому вимірі це складає 43 мільйони гривень, повідомляє прес-служба облдержадміністрації.

Значно підвищили цей показник у Бахмацькому та Семенівському районах.

Найвищий розмір орендної плати залишається у Бобровицькому районі – 6,4%. Найнижчий – 3% від нормативно визначеної грошової оцінки землі – у Ріпкинському.

За поточний рік 240 тисяч орендодавців Чернігівщини отримають близько 485 мільйонів гривень за оренду своїх паїв.

У середньому зараз за 1 гектар землі агроформування сплачують 613 гривень (на початок року плата становила 551 гривню).

Лідерами по орендній платі за земельний пай є райони зони лісостепу – Варвинський – 4071 гривні та Ічнянський – 3,5 тисяч гривень.

У поліських районах цей показник не перевищує 1,5 тисячі гривень.

За словами в.о. голови обласної державної адміністрації Сергія Журмана, керівники районів мають активізувати роботу з орендарями земельних паїв.
– Питання орендної ставки на землю має важливе соціальне значення. Сільгоспвиробники, що роблять на щедрій чернігівській землі свій бізнес, не повинні забувати про людей і село. Тому робота, спрямована на підвищення доходів селян та збільшення надходжень до місцевих бюджетів, що дасть змогу вирішити чимало проблемних питань, в районах повинна проводитися постійно, - підкреслює Сергій Журман.

Останні новини Чернігівщини

На Чернігівщині поліцейські скерували до суду справу міжрегіональної організованої злочинної групи, яка створила нарколабораторію промислових масштабів 16:42

Слідчі поліції Чернігівщини завершили досудове розслідування та скерували до суду обвинувальний акт щодо членів організованої злочинної групи. Фігуранти створили потужну лабораторію з виготовлення психотропів з подальшим їх збутом оптовими партіями до різних областей України. Злочинний прибуток наркоділків щомісяця сягав понад 25 мільйонів гривень.

Дігтярівський професійний аграрний ліцей здійснює підготовку кадрів для сільського господарства 16:10

Наразі в закладі освіти триває вступна кампанія, а отже кожен випускник дев'ятого або одинадцятого класу може стати учнем цього профтеху.

У Чернігові демонтують ще понад 30 незаконних тимчасових споруд 15:47

На засіданні виконавчого комітету Чернігівської міської ради 9 липня 2025 року погодили рішення комісії з демонтажу тимчасових споруд. Йдеться про 32 об'єкти, які були встановлені без дозвільних документів у різних частинах міста.

У Прилуках поліцейські разом із рятувальниками продовжують проводити профілактичні рейди у місцях відпочинку поблизу водойм 15:07

Інспектори служби освітньої безпеки Прилуцького районного відділу поліції спільно з співробітниками ДСНС проводять профілактичну роботу серед населення, яка спрямована на запобігання нещасним випадкам під час літнього відпочинку біля води.

Поширював злочинний вплив та керував вчиненням злочинів – до 9 років за ґратами засуджено жителя Ніжинського району 14:47

За публічного обвинувачення прокурорів Чернігівської обласної прокуратури вироком Ніжинського міськрайонного суду затверджено угоду про визнання винуватості та визнано винним жителя Ніжинського району у встановленні та поширенні злочинного впливу, втягненні неповнолітнього у протиправну діяльність, незаконному придбанні та зберіганні з метою збуту особливо небезпечного наркотичного засобу, незаконному зберіганні наркотичних засобів без мети збуту, крадіжці та вимаганні (ч. 3 ст. 27 ч. 4 ст. 185, ч. 4 ст. 189, ч. 2 ст. 255-1, ч. 1 ст. 304, ч. 2 ст. 307, ч. 1 ст. 309 КК України).