Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Понеділок, 3 жовтня, 00:33:15

З початку року спрощенці Чернігова поповнили бюджет на 67,5 млн. грн.

10.12.2014   08:15Агенцiя

Саме стільки єдиного податку надійшло до місцевого бюджету за 11 місяців поточного року від суб’єктів господарювання, які обрали спрощену систему оподаткування.

Порівняно з відповідним періодом минулого року надходження зросли на 9,7 млн. грн. Про це повідомив голова комісії з реорганізації ДПІ у м. Чернігові ГУ Міндоходів у Чернігівській області Володимир Мехед.

При чому 72 % відсотки надходжень даного платежу сплатили фізичні особи – підприємці, а це – 48,8 млн.грн. Порівняно з аналогічним періодом минулого року надходження збільшилися на 7,0 млн.грн.
Юридичними особами – платниками єдиного податку у поточному році поповнено бюджет майже на 18,7 млн.грн. Це на 2,7 млн. грн. більше аналогічного періоду минулого року.

Варто зазначити, що на спрощеній системі оподаткування у м. Чернігові перебуває 1565 суб’єктів господарювання – юридичних осіб та 9776 фізичних осіб-підприємців.

Позитивна тенденція щодо зростання надходжень єдиного податку зберігається тривалий час. Адже, застосування спрощеної системи оподаткування, обліку та звітності дає підприємцям низку переваг: спрощення процедури і порядку реєстрації платника податку, значне спрощення процедури обчислення для визначення сум єдиного податку, звільнення від сплати низки податків і зборів. Окрім того, спрощується ведення бухгалтерського обліку та форм фінансової звітності, а також надається право вибору щодо сплати ПДВ.

Звертаємо увагу на те, що платники єдиного податку зобов'язані перейти на сплату інших податків і зборів за таких обставин:
- у разі перевищення протягом календарного року встановленого обсягу доходу для такої категорії платників;
- у разі застосування платником єдиного податку іншого способу розрахунків, ніж зазначені у пункті 291.6 статті 291 Кодексу;
- у разі здійснення видів діяльності, які не дають права застосовувати спрощену систему оподаткування, або невідповідності вимогам організаційно-правових форм господарювання;
- у разі перевищення чисельності фізичних осіб, які перебувають у трудових відносинах з платником єдиного податку;
- у разі здійснення видів діяльності, не зазначених у реєстрі платників єдиного податку;
-у разі наявності податкового боргу на кожне перше число місяця протягом двох послідовних кварталів.

«У випадку недотримання платником вимоги законодавства щодо самостійного переходу на сплату інших податків і зборів у терміни визначені Податковим кодексом України, інспекція самостійно виключає платника з реєстру платників єдиного податку у випадках встановлення однієї з вищезазначених обставин»,- зазначив Володимир Мехед.

Останні новини Чернігівщини

Катерина Сахневич презентувала проєкт Регіонального плану управління відходами Чернігівської області на форумі в Івано-Франківську 17:32

Посилити екологічний захист постраждалих територій шляхом ефективної переробки відходів та рекультивації земель – головна мета регіонального форуму з питань управління відходами, організованого Програмою ООН із відновлення та розбудови миру, який проходить в м. Івано-Франківську з 28 вересня 2022 року.

Поліція Чернігівщини розслідує обставини загибелі чотирьох людей внаслідок вибуху 17:28

Ввечері 1 жовтня до поліції надійшло повідомлення про те, що четверо мешканців села Киїнка Чернігівського району поїхали автомобілем у невідомому напрямку і перестали виходити на зв’язок.

2 жовтня - цей день в Україні і світі

2 жовтня - цей день в Україні і світі 17:25

ДЕНЬ 221 РОСІЙСЬКА АГРЕСІЯ - DAY 221 RUSSIAN AGRESSION

Сприяв ворогу у здійсненні збройної агресії проти України 22:18

За процесуального керівництва прокурорів Чернігівської обласної прокуратури 30.09.2022 скеровано до суду обвинувальний акт стосовно мешканця с. Буянки Чернігівського району за фактом державної зради, вчиненої в умовах воєнного стану та незаконного зберігання вибухових речовин без передбаченого законом дозволу (ч. 2 ст. 111, ч. 1 ст. 263 КК України).

Трофейна російська техніка тепер захищатиме чернігівську землю 22:13

Вісімнадцять одиниць ворожої техніки стали трофеями військовослужбовців оперативного командування «Північ» під час активної фази оборони обласного центру.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини