Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Вівторок, 18 листопада, 16:44:18

Чернігівська область: рятувальники за добу ліквідували 4 пожежі, причиною яких послужило порушення правил пожежної безпеки при експлуатації пічного опалення

27.11.2014   14:56

26 листопада о 08:30 у Чернігові до Управління ДСНС у Чернігівській області надійшло повідомлення про пожежу приватного гаража по вул. Воровського.

На місце події за декілька хвилин прибуло 2 пожежно-рятувальні підрозділи міста. Рятувальники о 8:35 локалізували пожежу, а о 9:22 остаточно ліквідували її. Вогнем знищено перекриття по всій площі та речі домашнього вжитку. Ймовірною причиною пожежі стала власна необережність господаря, який залишив біля розжареної печі легкозаймисті матеріали та рідини.

Того ж дня о 13:45 до Служби порятунку «101» у Менському районі надійшло повідомлення про пожежу житлового будинку в смт Березне. За 10 хвилин за викликом прибув пожежно-рятувальний підрозділ з райцентру. Ліквідація пожежі тривала близько години. В результаті пожежі вогнем пошкоджено стіни та домашні речі. Ймовірною причиною пожежі стало надмірне перегрівання печі.

Інша пожежа сталась о 19:30 в одному з нежитлових будинків в смт Варва. Через 5 хвилин на місце події прибув пожежно-рятувальний підрозділ. На момент прибуття рятувальників вогнем був охоплений дах будівлі. О 19:50 рятувальники локалізували, а о 22:00 повністю ліквідували пожежу. Вогнеборцями не допущено розповсюдження вогню на поруч розташовані житлові будинки. В ході розслідування з’ясувалося, що 70-річна господарка тривалий час не використовувала будинок як житловий через його аварійний стан. Того дня вона працювала по господарству та вирішила протопити піч. Ймовірніше за все причиною загоряння послужили чисельні тріщини в печі та димарі, через які іскри потрапили на горючі матеріали та призвели до пожежі.

Цього ж вечора у Щорському районі о 22:05 надійшло повідомлення про пожежу господарчої будівлі в с. Рогізки. Подолавши відстань майже у 45 км за викликом прибули рятувальники з м. Мена. Їм знадобились майже дві години, щоб ліквідувати розбурхану пожежу. Вогнем знищено дах по всій площі, перекриття, пошкоджені стіни та господарські речі. Причиною пожежі стало порушення правил пожежної безпеки при експлуатації пічного опалення, а саме те, що господар до початку експлуатації опалювального приладу не прочистив димар від сажі.

У зв’язку з цим Управління ДСНС у Чернігівській області звертається до громадян з проханням дотримуватись вимог правил пожежної безпеки під час експлуатації приладів пічного опалення. Ще до початку їх використання слід почистити димарі від сажі, зашпарувати тріщини та побілити печі. Не залишайте печі без нагляду та не доручайте нагляд за ними дітям. Не розміщуйте впритул до печей та камінів легкозаймисті речі, меблі або запас дров. Пам’ятайте! Виконання цих простих, але вкрай необхідних правил, допоможе зберегти від пожеж ваше житло, майно та, найголовніше, життя!

Останні новини Чернігівщини

Бібліотеки Чернігівщини розвивають цифрову грамотність: відбулися онлайн-тренінги для координаторів Хабів цифрової освіти 11:13

У Чернігівській області триває системна робота з розвитку цифрової грамотності населення. Протягом двох тижнів відбулися два п’ятиденні онлайн-тренінги для координаторів Хабів цифрової освіти – бібліотекарів, які щодня допомагають мешканцям громад опановувати цифрові навички, користуватися сервісами та впевненіше почуватися в інформаційному суспільстві.

Троє вчителів із Чернігівщини потрапили до короткого списку національної премії «Вчитель року 2025» 11:11

Троє педагогів із Чернігівщини стали фіналістами національної премії Goncharenko Centre’s Teachers Award, за результатами якої буде обрано «Вчителя року 2025». До короткого списку увійшли Світлана Петренко із Чернігова, Оксана Махлай із села Шатура, Ніжинського району та Яна Сташенко із Ніжина.

Народовладдя в дії: громади мають затвердити Статути до кінця 2026 року – підсумки вебінару від “Спілки Ініціатив Чернігівщини” 11:07

13 листопада відбувся вебінар "Статути територіальних громад: впровадження форм участі в контексті законодавства про народовладдя", організований об'єднання «Спілка Ініціатив Чернігівщини» спільно з Чернігівською ОВА.

Чернігівські поліцейські затримали двох підозрюваних у наркоторгівлі з партією «закладок» 11:04

Оперативники Чернігівського районного управління поліції затримали двох 33-річних місцевих мешканок, які підозрюються у розповсюдженні особливо небезпечних психотропних речовин шляхом «закладок».

На Чернігівщині внаслідок російських атак загинули дві жінки: поліція документує злочин росії 10:49

Сьогодні вночі російська армія завдала низку ударів безпілотниками по місту Городня Чернігівського району.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини