Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Середа, 5 жовтня, 15:20:54

Атмосферне повітря та поверхневі води обласного центру – відносно чисті

19.11.2014   15:00Агенцiя

У рамках Програми охорони навколишнього природного середовища Чернігівської області на 2014 - 2020 роки фахівці Департаменту екології та природних ресурсів облдержадміністрації здійснили перевірку вмісту забруднюючих речовин в атмосферному повітрі та токсичності поверхневих вод річок міста Чернігів.

Визначення вмісту забруднюючих речовин в атмосферному повітрі обласного центру здійснювалося в точках найбільш імовірного забруднення, в першу чергу, викидами автомобільного транспорту на вміст: оксиду вуглецю, діоксиду азоту, діоксиду сірки та пилу.

За результатами досліджень, що були здійснені в період з 14 по 16 жовтня, було зафіксовано підвищений вміст діоксиду сірки на рівні 1–1,7 рівнів гранично допустимих концентрацій на перехресті вул. 1-го Травня і вул. генерала Бєлова, на Красній площі. Найменш забрудненим є повітря по вулицях Елеваторній та ім. генерала Бєлова (поблизу дерев’яного Півня).

В інших досліджуваних місцях, а саме перехрестях: вул. Щорса - Толстого, вул. Рокосовського – Доценка, вул. Шевченка - Рокосовського, вул. Київська – Горького, вул. Войкова – проспект Миру, біля Головпоштамту, біля Красного мосту, біля підніжжя Болдиної гори, вул. Стахановців, вул. Незалежності, перевищень гранично допустимих концентрацій не зафіксовано.

Визначення токсичності поверхневих вод проводилося на річках Десна, Стрижень та Білоус в створах в межах міста за допомогою методики визначення токсичності води на ракоподібних Daphnia magna Straus (церіодафніях).

За результатами досліджень вода річок Десна, Білоус не чинить токсичної дії. Натомість, вода річки Стрижень в одному створі – біля РАЦСу – має слабку токсичну дію.

Департамент екології та природних ресурсів облдержадміністрації нагадує, що стан довкілля міста Чернігова залежить від свідомості усіх його мешканців.


Довідково: Майже половину всіх викидів забруднюючих речовин в повітря становлять викиди від автотранспорту. Вони, на відміну від викидів промисловості, розподіляються по всій території міста. Найбільше викидів здійснюється в місцях накопичення автотранспорту, а саме: на перехрестях, біля світлофорів, в автомобільних пробках. Потужність викидів залежить від класу автомобільного двигуна, виду палива, яке використовується та від манери водіння автомобіля.

 

За інформацією Департаменту екології та природних ресурсів облдержадміністрації

Останні новини Чернігівщини

Судитимуть медпрацівників, які вимагали кошти за надання медичної допомоги

Судитимуть медпрацівників, які вимагали кошти за надання медичної допомоги 08:04

За процесуального керівництва прокурорів Чернігівської обласної прокуратури завершено досудове розслідування у кримінальному провадженні стосовно службових осіб одного з медичних закладів Чернігова, які організували злочинну схему заволодіння коштами онкохворих пацієнтів на користь благодійного фонду.

На газорозподільних мережах Чернігівщини завершуються роботи з підготовки до опалювального сезону

На газорозподільних мережах Чернігівщини завершуються роботи з підготовки до опалювального сезону 08:02

Спеціалісти «Чернігівгазу» провели комплекс заходів із забезпечення роботи критичної інфраструктури та завершують необхідні поточні роботи з підготовки мереж до опалювального сезону.

За працевлаштування переселенців 60 роботодавців отримають компенсацію

За працевлаштування переселенців 60 роботодавців отримають компенсацію 08:00

Компенсацію витрат на оплату праці за працевлаштування 141 внутрішньо переміщеної особи отримають 60 роботодавців області. Відповідні рішення прийняті обласним центром зайнятості станом на 4 жовтня.

Чернігівські швачки шили форму військовим тоді, коли у 2 км від виробництва йшов танковий бій

Чернігівські швачки шили форму військовим тоді, коли у 2 км від виробництва йшов танковий бій 07:54

Відомий бізнесмен і голова групи компаній «Текстиль-Контакт», яка має, зокрема, виробничі потужності в Чернігові, Олександр Соколовський розповів як працювали чернігівські майстрині під час облоги міста.

5 жовтня - цей день в Україні і світі

5 жовтня - цей день в Україні і світі 07:50

ДЕНЬ 224 РОСІЙСЬКА АГРЕСІЯ - DAY 224 RUSSIAN AGRESSION

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини