Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

П`ятниця, 28 лютого, 12:12:42

Правозахисники допомагають вимушеним переселенцям та учасникам АТО

10.11.2014   11:03Агенцiя

З листопада 2014 року в Україні впроваджується масштабний проект, спрямований на сприяння правовому захисту громадян, які вимушені залишити окуповані та небезпечні території, а також учасникам АТО й членам їх сімей.

Програма впроваджується в 10 областях нашої держави, в тому числі й на Чернігівщині. В рамках проекту вимушених переселенців з окупованих територій та зони бойових дій, учасників АТО та членів їх родин інформують через ЗМІ про їхні законні права, засоби правового захисту і доступність юридичних послуг. Кваліфіковані юристи надають безоплатну первинну і вторинну правову допомогу: консультують, зокрема, через Інтернет, готують необхідні процесуальні документи та, за необхідності, представляють інтереси людей у судах.
«Трагічні події на сході країни та зовнішня окупація призвели до широкого поширення випадків порушення прав людини, – розповідає керівник Чернігівського громадського комітету захисту прав людини Віктор Тарасов. – Багато наших співгромадян з Криму та Донбасу, які постраждали внаслідок збройного конфлікту, або через загрозу  насильства і переслідувань, змушені покинути свої оселі і шукати притулку в інших регіонах України, зокрема на Чернігівщині. На жаль, більшість внутрішньо переміщених осіб в Україні досі не мають можливості реалізувати свої права. Багато з них втратили все, включаючи домівки, документи, засоби існування та навіть зв’язки з членами своїх сімей. Деякі громадяни втратили робочі місця, інші були позбавлені законних пільг та послуг, зазнали майнових збитків. Найтрагічнішими є випадки, коли люди були поранені та втратили життя. Тому одним із завдань проекту є всебічна правова підтримка постраждалих осіб.

Іншим важливим компонентом програми є надання юридичної та інформаційної підтримки учасникам АТО та членам їх сімей. На фоні бойових дій на сході та героїзму наших військових, держава законодавчо гарантувала їм цілий ряд виплат та пільг. Але на практиці учасники АТО та їх рідні стикаються з цілим масивом правових проблем, зокрема по отриманню самого статусу «учасника бойових дій», компенсацій у випадку поранення або загибелі бійця, питання отримання земельних ділянок та звільнення від сплати за послуги ЖКГ.

«Нашим завданням є мінімізувати правові проблеми наших громадян та допомогти людям захистити їхні законні права й інтереси. Через це наша організація долучається до активної реалізації цієї програми в Чернігівській області» - зазначає Віктор Тарасов.

Для отримання безоплатної правової допомоги та іншої інформації щодо свого статусу, учасники АТО та члени їх сімей, а також вимушені переселенці, які перебувають на території Чернігівської області, можуть звертатися до Чернігівського громадського комітету захисту прав людини за адресою: вул.Горького 57/1, м.Чернігів, 14000, телефон «гарячої лінії»: 612-532.
 
Віктор Тарасов

Останні новини Чернігівщини

Чернігівські аудитори виявили порушень на суму 747,4 тис. грн  у Відділі освіти, культури, молоді та спорту Корюківської міськради

Чернігівські аудитори виявили порушень на суму 747,4 тис. грн у Відділі освіти, культури, молоді та спорту Корюківської міськради 11:15

Фахівці Управління Північного офісу Держаудитслужби в Чернігівській області під час ревізії фінансово - господарської діяльності Відділу освіти, культури, молоді та спорту Корюківської міської ради (далі – Відділ освіти) за період з 01.02.2017 по 30.11.2019 виявили порушень, що призвели до втрат фінансових і матеріальних ресурсів, на суму 747,4 тис. грн.

Протягом тижня Чернігівським рибоохоронним патрулем зафіксовано 63 порушення Правил рибальства

Протягом тижня Чернігівським рибоохоронним патрулем зафіксовано 63 порушення Правил рибальства 11:01

З 20 по 27 лютого Чернігівським рибоохоронним патрулем вилучено 96 кг незаконно добутих водних біоресурсів та 92 од. заборонених знарядь лову

"Математика важлива" - всеукраїнська конференція освітян у Чернігові 10:35

Педагоги з одинадцяти областей України зібралися в Чернігові для участі у науково-практичній STEM-конференції «Математика важлива».

Звіт про виконання міського бюджету Чернігова за 2019 рік прийнятий на сесії

Звіт про виконання міського бюджету Чернігова за 2019 рік прийнятий на сесії 10:15

27 лютого на черговій 52 сесії Чернігівської міської ради 7 скликання депутати прийняли звіт про виконання міського бюджету Чернігова за 2019 рік.