Правозахисники допомагають вимушеним переселенцям та учасникам АТО
З листопада 2014 року в Україні впроваджується масштабний проект, спрямований на сприяння правовому захисту громадян, які вимушені залишити окуповані та небезпечні території, а також учасникам АТО й членам їх сімей.
Програма впроваджується в 10 областях нашої держави, в тому числі й на Чернігівщині. В рамках проекту вимушених переселенців з окупованих територій та зони бойових дій, учасників АТО та членів їх родин інформують через ЗМІ про їхні законні права, засоби правового захисту і доступність юридичних послуг. Кваліфіковані юристи надають безоплатну первинну і вторинну правову допомогу: консультують, зокрема, через Інтернет, готують необхідні процесуальні документи та, за необхідності, представляють інтереси людей у судах.
«Трагічні події на сході країни та зовнішня окупація призвели до широкого поширення випадків порушення прав людини, – розповідає керівник Чернігівського громадського комітету захисту прав людини Віктор Тарасов. – Багато наших співгромадян з Криму та Донбасу, які постраждали внаслідок збройного конфлікту, або через загрозу насильства і переслідувань, змушені покинути свої оселі і шукати притулку в інших регіонах України, зокрема на Чернігівщині. На жаль, більшість внутрішньо переміщених осіб в Україні досі не мають можливості реалізувати свої права. Багато з них втратили все, включаючи домівки, документи, засоби існування та навіть зв’язки з членами своїх сімей. Деякі громадяни втратили робочі місця, інші були позбавлені законних пільг та послуг, зазнали майнових збитків. Найтрагічнішими є випадки, коли люди були поранені та втратили життя. Тому одним із завдань проекту є всебічна правова підтримка постраждалих осіб.
Іншим важливим компонентом програми є надання юридичної та інформаційної підтримки учасникам АТО та членам їх сімей. На фоні бойових дій на сході та героїзму наших військових, держава законодавчо гарантувала їм цілий ряд виплат та пільг. Але на практиці учасники АТО та їх рідні стикаються з цілим масивом правових проблем, зокрема по отриманню самого статусу «учасника бойових дій», компенсацій у випадку поранення або загибелі бійця, питання отримання земельних ділянок та звільнення від сплати за послуги ЖКГ.
«Нашим завданням є мінімізувати правові проблеми наших громадян та допомогти людям захистити їхні законні права й інтереси. Через це наша організація долучається до активної реалізації цієї програми в Чернігівській області» - зазначає Віктор Тарасов.
Для отримання безоплатної правової допомоги та іншої інформації щодо свого статусу, учасники АТО та члени їх сімей, а також вимушені переселенці, які перебувають на території Чернігівської області, можуть звертатися до Чернігівського громадського комітету захисту прав людини за адресою: вул.Горького 57/1, м.Чернігів, 14000, телефон «гарячої лінії»: 612-532.
Віктор Тарасов
Останні новини Чернігівщини
На Чернігівщині поліцейські скерували до суду справу міжрегіональної організованої злочинної групи, яка створила нарколабораторію промислових масштабів 16:42
Слідчі поліції Чернігівщини завершили досудове розслідування та скерували до суду обвинувальний акт щодо членів організованої злочинної групи. Фігуранти створили потужну лабораторію з виготовлення психотропів з подальшим їх збутом оптовими партіями до різних областей України. Злочинний прибуток наркоділків щомісяця сягав понад 25 мільйонів гривень.
Дігтярівський професійний аграрний ліцей здійснює підготовку кадрів для сільського господарства 16:10
Наразі в закладі освіти триває вступна кампанія, а отже кожен випускник дев'ятого або одинадцятого класу може стати учнем цього профтеху.
У Чернігові демонтують ще понад 30 незаконних тимчасових споруд 15:47
На засіданні виконавчого комітету Чернігівської міської ради 9 липня 2025 року погодили рішення комісії з демонтажу тимчасових споруд. Йдеться про 32 об'єкти, які були встановлені без дозвільних документів у різних частинах міста.
У Прилуках поліцейські разом із рятувальниками продовжують проводити профілактичні рейди у місцях відпочинку поблизу водойм 15:07
Інспектори служби освітньої безпеки Прилуцького районного відділу поліції спільно з співробітниками ДСНС проводять профілактичну роботу серед населення, яка спрямована на запобігання нещасним випадкам під час літнього відпочинку біля води.
Поширював злочинний вплив та керував вчиненням злочинів – до 9 років за ґратами засуджено жителя Ніжинського району 14:47
За публічного обвинувачення прокурорів Чернігівської обласної прокуратури вироком Ніжинського міськрайонного суду затверджено угоду про визнання винуватості та визнано винним жителя Ніжинського району у встановленні та поширенні злочинного впливу, втягненні неповнолітнього у протиправну діяльність, незаконному придбанні та зберіганні з метою збуту особливо небезпечного наркотичного засобу, незаконному зберіганні наркотичних засобів без мети збуту, крадіжці та вимаганні (ч. 3 ст. 27 ч. 4 ст. 185, ч. 4 ст. 189, ч. 2 ст. 255-1, ч. 1 ст. 304, ч. 2 ст. 307, ч. 1 ст. 309 КК України).