Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Четвер, 24 вересня, 20:10:12

У Прилуках музей іде до людей

07.11.2014   10:03Агенцiя

Нещодавно працівники Прилуцького краєзнавчого музею ім. В. І. Маслова презентували новий проект «Музей іде до людей». В рамках цього проекту буде реалізовуватися програма «Музейний майданчик».

Мета даного проекту наблизити аудиторію відвідувачів до музею, змінити ставлення громади міста та і взагалі суспільства до музеїв, як нудних і нікому не цікавих закладів.  І якщо в багатьох жителів містечка немає часу або бажання прийти до музею, музей вирішив сам піти в гості до жителів міста Прилуки.Отож 30 жовтня 2014 р. у фойє сесійної зали Прилуцької міської ради була представлена виставка «Обличчя пращурів». Цього дня у міській раді проходила чергова сесія. І оскільки депутати є обранцями прилуцької громади,  вони повинні бути обізнані в сфері життєдіяльності місцевого музею.

На виставці було представлено всього дев’ять портретів відомих постатей з колекції музею. Серед яких Юрій Хмельницький, Іван Мазепа, Андрій Безбородько, Кирило Розумовський, Данило Апостол та інші. Роботи кін. ХІХ ст. невідомих авторів. Роботи унікальні і в плані мистецтва, і в плані історії. Один недолік цих робіт, вони не мають належного обрамлення. Тому працівники і вирішили представити таку виставку на якій обличчя пращурів з картин звертаються до народних обранців з проханням допомогти у  придбанні рам. Адже за експонуванням даної виставки криється велика проблема мистецького відділу прилуцького музею. На сьогодні у музеї налічується близько 3 тис. творів мистецтва, але преважна більшість із них немає рам, скла.  На виставці музейники встановили спеціальну скриньку для збору коштів на придбання рам. Активність народних обранців була слабенька. Виявляється легше говорити про проблему, аніж її вирішувати. Але музейники народ тихенький, а проте сильний духом. І як говорить народна мудрість «Тиха вода греблю рве». Так і прилуцькі музейники тихенькими кроками намагаються зруйнувати людську байдужість до музеїв, аде це наша історія, наша культура, наше майбутнє.

В рамках проекту «Музей іде до людей» прилуцькі музейники  плануються інші не менш цікаві і важливі виставки, зустрічі, акції поза стінами музею.

Директор Прилуцького краєзнавчого музею
ім. В.І.Маслова  Тетяна Зоць

Останні новини Чернігівщини

Рятувальники за минулу добу ліквідували 11 пожеж

Рятувальники за минулу добу ліквідували 11 пожеж 16:40

Упродовж минулої доби вогнеборці Чернігівщини ліквідували 11 пожеж, 5 з них виникли у житловому секторі громадян, 6 у природних екосистемах.

Держпродспоживслужба попереджає: сире молоко може бути шкідливим для людського організму

Держпродспоживслужба попереджає: сире молоко може бути шкідливим для людського організму 16:27

Молоко - це найперша їжа, яку починає вживати людина у своєму житті. Воно зустрічається скрізь: у соусах, цукерках, печиві, морозиві, ковбасах. Це такий продукт, який має на своїй кухні кожна господиня у будь-якому куточку земної кулі. Втім іноді коров’яче молоко може стати дуже небезпечним.

У Чернігівській області виявлено 114 нових випадків COVID-19

У Чернігівській області виявлено 114 нових випадків COVID-19 16:20

За даними Управління охорони здоров’я Чернігівської ОДА станом на 24 вересня в області зафіксовано 114 нових випадків COVID-19.

Дошкілля Чернігівщини. ДОВІДКА

Дошкілля Чернігівщини. ДОВІДКА 14:49

Дошкільна освіта Чернігівщини – це 223 дитячі садочки, 146 ясел-садків та63 інші заклади майже на 27 тис. місць,в яких на кінець 2019 року виховувалися 29 тис. маленьких мешканців області (дівчаток на 5% менше, ніж хлопчиків). Ще 485 дітей охоплено соціально-педагогічним патронатом.

Підсумки цьогорічного купального сезону в Чернігові

Підсумки цьогорічного купального сезону в Чернігові 14:44

Офіційний купальний сезон цього року в Чернігові розпочався, відповідно до розпорядження міського голови від 25.05.20 №71-р «Про підготовку та відкриття купального сезону 2020 року», з 15 червня і тривав до 15 вересня.