Голова Управління ДСНС в області перевірив, як живуть вимушені переселенці
На початку тижня директор Департаменту реагування на надзвичайні ситуації ДСНС України Григорій Марченко перевірив на Чернігівщині діяльність регіонального штабу стосовно соціального забезпечення в осінньо-зимовий період громадян України, які переміщуються з тимчасово окупованої території та районів проведення антитерористичної операції.
ід час робочої поїздки Григорій Марченко зустрівся із заступником голови облдержадміністрації Костянтином Лубенцовим, який є першим заступником голови регіонального штабу та ознайомився з роботою відповідних служб області. Також він побував у санаторії "Десна" Чернігівського району, де проживає 123 людини зі Сходу, серед яких 83 дитини, та санаторії "Остреч" у м. Мена, де проживає 62 людини, з них 8 пенсіонерів та 32 дитини. Григорій Марченко поспілкувався з керівництвом санаторіїв та його мешканцями, обговорив соціальні питання, з'ясував стан забезпечення продуктами харчування, одягом, медикаментами та речами першої необхідності, оглянув житлові кімнати та ознайомився з побутовими умовами.
"Ми вдячні Чернігівчанам за гостинність і не очікували такого чуйного відношення. Волонтери привезли нам теплий одяг, іграшки, речі першої необхідності. Діти ходять у садочок та школу. Створені гарні умови для проживання. Є гаряча вода, душ, в кімнатах тепло, гарне харчування, яке, до речі, дуже подобається дітям. З Чернігова кілька раз приїздили психологи обласного Управління ДСНС, проводили бесіди з нами та дітьми", - розповіла мати 2-х дітей Тетяна, переселенка з Донеччини.
"Условия здесь нормальные, есть возможность жить и питаться. Местные люди оказали помощь, одели, обули, поскольку из Луганска мы сюда приехали в одних тапочках. Большое спасибо руководству, что оно нас обеспечивает всем необходимым. В комнатах тепло, всегда есть горячая вода. Если откровенно, то жаловаться не на что" - розповів Володимир Мілованов, переселенець із Луганська.
За підсумками робочої поїздки Григорій Марченко зазначив: "У закладах, створені належні умови для проживання вимушених переселенців, працюють системи опалення, люди забезпечені харчуванням. Побутові проблеми практично відсутні. Вирішуються питання щодо працевлаштування переселенців, відновлення і оформлення їхніх документів, продовження навчання студентів за кошти держбюджету, які перевелись із вишів Донецької та Луганської областей. Питання соціального забезпечення вирішуються регіональним штабом на належному рівні".
Останні новини Чернігівщини

4 липня цей день в Україні і світі 07:48
ДЕНЬ 1227 РОСІЙСЬКА АГРЕСІЯ - DAY 1227 RUSSIAN AGRESSION

Судитимуть браконьєра, який незаконно вполював лося на Прилуччині 16:39
Прокурорами Прилуцької окружної прокуратури скеровано до суду обвинувальний акт стосовно жителя міста Прилуки за фактом вчинення незаконного полювання на звірів, які занесені до Червоної книги України (ч. 1 ст. 248 КК України).

ТОП-10 найзатребуваніших вакансій від місцевих роботодавців 16:36
Робота є. Зокрема, й на Чернігівщині. Наразі у базі даних обласної служби зайнятості налічується 1924 вакансії.

Правоохоронці підвели підсумки роботи 1 півріччя 2025 року протидії злочинності у бюджетній сфері Чернігівщини 16:33
Сьогодні в Чернігівській обласній прокуратурі відбулась робоча нарада з керівниками правоохоронних органів регіону. На нараді були присутні керівник Чернігівської обласної прокуратури Станіслав Гущесов, начальник Головного управління Національної поліції в Чернігівській області Іван Іщенко та начальник Управління Північного офісу Держаудитслужби в Чернігівській області Олександр Кондрашов.

Олена Шуляк: Антикорупція, цифровізація, ринок землі – головні реформи протягом останніх років 16:31
У нещодавньому інтерв’ю "Вокс Україна" очільниця "Слуги Народу" та народна депутатка Олена Шуляк зазначила, що, на її переконання, найбільш відчутні результати команда влади, зокрема й партія "Слуга Народу", демонструє в трьох напрямах реформування держави: розвитку антикорупційної інфраструктури, цифровій трансформації та впровадженні земельної реформи.