Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Середа, 25 травня, 19:46:08

Чи законне відчуження державного майна?

24.10.2014   13:09

Органи прокуратури Чернігівської області відстоюють у Верховному Суді України інтереси держави, порушені незаконним відчуженням державного майна профспілковими організаціями

Верховною Радою України майно підприємств, установ та організацій колишнього СРСР, серед якого і майно професійних спілок, визначено державною власністю. Однак, профспілкові організації, користуючись тим, що зазначене майно перебувало в їхньому володінні, привласнили його та відчужували на користь комерційних структур.

Про те, що робиться для поновлення прав держави і суспільства в таких випадках, на прикладі одного з них розповідає начальник профільного управління прокуратури області Лілія Федорченко:

— З метою відновлення порушених державних інтересів прокуратурою області ще у 2011 році пред’явлено позов в інтересах держави в особі Фонду державного майна України до виконкому Чернігівської міської ради, Федерації профспілкових організацій Чернігівської області, ПАТ «СТ «Гарантія» про визнання недійсним договору купівлі-продажу та визнання права державної власності на спірний об’єкт по вул. Шевченка, 5 у м. Чернігові.

Рішенням господарського суду Чернігівської області позов прокурора задоволено, однак суди апеляційної та касаційної інстанції дійшли висновку про те, що Рада Федерації профспілкових організацій Чернігівської області правомірно набула права власності на майно загальносоюзної громадської організації Союзу PCP.

Відстоюючи інтереси держави, прокуратура області перед Генеральною прокуратурою України ініціювала клопотання про перегляд Верховним Судом України постанови Вищого господарського суду України від 20.08.2014.
Верховний Суд України в аналогічній справі 16.09.2014 висловив правову позицію щодо правового режиму майна, що перебувало у віданні профспілкових організацій колишнього СРСР. Зокрема, з посиланням на Указ Президії Верховної Ради України від 30.08.1991 «Про передачу підприємств, установ та організацій союзного підпорядкування, розташованих на території України, у власність держави» та Закон України від 10.09.1991 «Про підприємства, установи та організації союзного підпорядкування, розташовані на території України», судом зазначено, що майно та фінансові ресурси підприємств, установ, організацій та інших об’єктів союзного підпорядкування, розташованих на території України, є державною власністю України.

Правова позиція Верховного Суду України, з огляду на її обов’язковість для всіх судів, органів влади та місцевого самоврядування, буде мати важливе значення для відновлення порушених майнових інтересів держави.

Останні новини Чернігівщини

У Чернігові всього планують перейменувати 148 вулиць

У Чернігові всього планують перейменувати 148 вулиць 17:05

Повномасштабний воєнний напад росії на суверенну територію України спонукає нас усіх визнати важливі життєві реалії з якими ми мирилися довгі роки.

У Чернігові розпочинається підготовка до опалювального сезону. Графік перевірки будинкових тепломереж протягом 1-10 червня

У Чернігові розпочинається підготовка до опалювального сезону. Графік перевірки будинкових тепломереж протягом 1-10 червня 17:01

У червні починаються перевірки готовності внутрішньобудинкових систем централізованого теплопостачання до опалювального сезону.

За умисне зберігання дитячої порнографії засуджено мешканця Прилуччини

За умисне зберігання дитячої порнографії засуджено мешканця Прилуччини 16:56

За підтримання публічного обвинувачення прокурорами Прилуцької окружної прокуратури Прилуцький міськрайонний суд Чернігівської області визнав винним мешканця м. Прилуки в умисному зберіганні дитячої порнографії без мети збуту чи розповсюдження (ч. 1 ст. 301-1 КК України).

На Чернігівщині під час пожежі житлового будинку загинуло двоє дітей 16:46

25 травня о 04:29 до Служби порятунку "101" надійшло повідомлення про пожежу приватного житлового будинку в с. Іржавець Ічнянської територіальної громади Прилуцького району.

Ваучер на навчання для громадян 45+

Ваучер на навчання для громадян 45+ 16:40

Війна змінює людей, їх долі, професії. Нерідко у зрілому віці знову доводиться сідати за парти, аби бути конкурентоспроможними на ринку праці. Державна служба зайнятості пропонує громадянам старше 45 років отримати ваучер на навчання.