Протягом вихідних рятувальники ліквідували 10 пожеж на відкритих територіях та у лісових масивах
У зв'язку із теплою та сухою погодою, що встановилась на території Чернігівської області, у екологічних системах склався високий 4 клас пожежної небезпеки.
Незважаючи на це, громадяни на присадибних ділянках, сільгоспугіддях, відкритих територіях продовжують спалювати опале листя, суху траву або сміття.
Лише протягом вихідних зареєстровано 10 пожеж підстилки у лісі, сухої трави та сміття на загальній площі понад 45 га. Завдяки оперативному реагуванню підрозділів служби "101" не допущено розповсюдження вогню на значні території, лісові масиви, об’єкти різних форм власності.
Слід зазначити, що з початку року саме нехтування елементарних правил пожежної безпеки громадянами призвело до виникнення 350 пожеж у екосистемах, під час яких вогнем пройдено 22 га настилу в лісі, 6 га торфовищ, 8,5 га сільгоспугідь та 990 га сухої рослинності на відкритій території.
11 жовтня до Служби порятунку «101» у Прилуцькому районі надійшло повідомлення про пожежу кукурудзи на полі сільгосптовариства біля с. Високе. Вогнеборці локалізували горіння на площі близько 4,5 га. Ймовірною причиною пожежі послужила необережність у поводженні з вогнем особи, що встановлюється.
Наступного дня необережне поводження з вогнем відвідувачів лісу призвело до загоряння 3 га сухої підстилки в лісовому масиві поблизу с. Бондарівка Сосницького району.
У зв’язку з цим рятувальники Управління ДСНС у Чернігівській області закликають громадян не спалювати опале листя‚ суху траву та інші рослинні залишки. Це завдає не лише суттєвої шкоди довкіллю, а й призводить до інших негативних наслідків, несучи загрозу життю та здоров’ю людей. Пам’ятайте, що за умов сухої погоди розпалене багаття, кинутий непогашений сірник або недопалок можуть стати причиною великого лиха.
Останні новини Чернігівщини
Отримано чергову партію генераторів для посилення енергетичної стійкості 16:14
Чернігівська територіальна громада отримала партію генераторів для посилення енергетичної стійкості міста. 17 генераторів потужністю від 50 до 200 кВт будуть розподілені між підприємствами критичної інфраструктури та соціальними об’єктами громади.
Поліцейські Чернігівщини нагадують громадянам правила безпечного відпочинку біля водойм 15:33
Інспектори ювенальної превенції спільно з поліцейськими водної поліції Чернігівщини провели профілактичний захід поблизу водойм у Чернігові.
Від 100 тисяч на старті до 2,5 мільйона гривень на розвиток: програма «Власна справа» оновлює можливості для підприємців 15:12
Про нові умови отримання грантів, зміни в законодавстві та практичні питання участі у програмі «Власна справа» говорили під час чергової зустрічі в межах платформи «Діалог влади та бізнесу».
У Чернігові завершено заміну ділянки тепломережі на вул. М. Загривного 14:28
Випробування на міцність тепломережі по цій вулиці цьогоріч не пройшли — щорічна перевірка тиском виявила витік.
Інформація про надзвичайні ситуації та основні небезпечні події, які зареєстровані на території області за добу 13:58
Протягом минулої доби зареєстровано 8 небезпечних подій, а саме: 8 пожеж.