Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Неділя, 12 липня, 22:02:25

Золота осінь у ніжинських лісах

13.10.2014   13:46Агенцiя

Виїзна колегія Чернігівського ОУЛМГ, яка відбулася 9 жовтня, пройшла на базі ДП «Ніжинське лісове господарство».

Її учасники зібралися на пленарне засідання у актовому залі Бобровицького нижнього складу. Начальник облуправління Андрій Пивовар розпочав захід з приємної події. Він вручив Почесну грамоту Кабінету Міністрів України заслуженому працівнику лісового господарства України, депутату Чернігівської обласної ради, директору Добрянського держлісгоспу Івану Горохівському.

Подяку Дерржлісагенства України одержав директор Остерського держлісгоспу Юрій Кравчук. Колеги привітали нагороджених оплесками і букетами осінніх квітів.

З доповіддю, в якій аналізувалася робота по кадровому забезпеченню підприємств лісового господарства Чернігівщини, виступив Сергій Мехед, головний спеціаліст з кадрової роботи обласного управління лісового та мисливського господарства.

Він зазначив, що в лісовій галузі України в зону АТО було мобілізовано 623 працівники, з них 561 продовжують служити. З нашого Сіверського краю мобілізовано 74 лісівники, а в зоні АТО перебуває 28. За незалежність нашої держави віддали свої життя 5 лісівників. На жаль, біда не обминула і нашу область. У бойових діях на Донбасі загинув тракторист Корюківського держлісгоспу Микола Лущик.

Учасники колегії вшанували пам’ять полеглих захисників Вітчизни хвилиною мовчання.

У доповіді підкреслювалося, що нині в лісогосподарських підприємствах Сіверського краю фактично трудиться 2 791 працівник. (З них 804 належать до державної лісової охорони).

Найбільша кількість працюючих у Корюківському (343), Н.-Сіверському (318), Добрянському (293), Холминському (285) та Семенівському (274) держлісгоспах.

Відмічалося, що найвагомішу частку працівників державної лісової охорони становлять майстри і старші майстри лісу — 580 осіб (72%). А лісничі і помічники лісничих — 143 особи (18%); відповідно головні лісничі — 12 осіб (1%) та керівники і спеціалісти лісгоспів — 69 осіб (9%).

Варто додати, що з 804 працівників державної лісової охорони 508 мають фахову освіту. Так, серед лісничих —70,3% , а їх помічників — 97,1%.

Наболілим питанням вважається освіта майстрів лісу. В цілому по управлінню — 580 майстрів і старших майстрів лісу. На жаль, лише 288 (49,7%) з них мають фахову освіту.

Але сьогодні є позитивні зрушення в цій проблемі . Семенівський, Чернігівський та Остерський держлісгоспи заочно навчають своїх майстрів лісу і оплачують їх навчання.

Віковий склад директорського корпусу рівномірно збалансований: 46,2% — у віці від 41 до 55 років; 38,5% — до 40 років; 15,3% — понад 56 років. Всі керівники мають вищу профільну освіту. Сегментом Галузевої програми кадрового забезпечення є підвищення кваліфікації працівників лісового господарства, яке здійснюється на базі Укрцентркадриліс.

У 2014 році до вищих навчальних закладів І-ІІ рівнів акредитації за спеціальністю «лісове господарство» вступило 6 наших абітурієнтів ( троє — за цільовими направленнями). Відповідально попрацювали під час вступної кампанії Н.-Сіверський, Прилуцький, Чернігівський та Остерський військовий держлісгоспи. У ВНЗ ІІІ-ІУ рівнів акредитації студентами стали 7 чернігівців ( шестеро — за квотою цільового прийому). Без відриву від виробництва здобувають освіту 72 працівники Чернігівського ОУЛМГ у вищих навчальних закладах ІІІ-ІУ рівнів акредитації.

Керівникам лісогосподарських підприємств потрібно наполегливіше проводити роботу із залучення на навчання до «лісових» ВНЗ молодих працівників, вихованців учнівських лісництв та випускників сільських шкіл.

Слід додати, що близько сорока студентів з Чернігівщини навчаються в галузевих технікумах та вищих навчальних закладах.

Тема виступу начальника відділу лісового господарства Анатолія Курганова — формування деревостанів при здійсненні рубок формування і оздоровлення лісів на підприємствах облуправління.

Протягом 9 місяців поточного року було заготовлено 240,5 тис.м3 ліквідної деревини. А рубками догляду та санітарними рубками пройдено 9,0 тис. га лісу.

Виконаний план рубок по догляду в молодняках на 107,9%, прорідженню — на 107%, прохідних рубках — на 101%, по суцільних рубках — на 149% ( в основному, це розробка всихаючи ялинників та деревостанів, пошкоджених травневим буревієм).

Вікова структура лісового фонду за групами зросла: відсоток стиглих і перестиглих хвойних насаджень — з 5,8% до 15,1%; твердолистих — з 9,8% до 13,4%.

У 2012 році було проведено базове лісовпорядкування у всіх держлісгоспах, розроблені проекти організації і розвитку лісового господарства підприємств на ревізійний період, затверджені розрахункові лісосіки на період 2012-2021 р.р.

Отож щорічні завдання щодо обсягів формування і оздоровлення лісів встановлюються за матеріалами лісовпорядкування та уточнюються за результатами обстеження стану деревостанів.

Начальник відділу економіки та фінансів Володимир Полубень проінформував присутніх про зміни в колективних угодах. ЦК профспілок України найближчим часом розгляне питання матеріальної підтримки сімей загиблих захисників та родин мобілізованих в АТО і рекомендуватиме внести зміни до колективних угод.

Після цього повідомлення слово взяв Андрій Пивовар. Він сказав, що вже наближається зима — і чернігівським лісівникам треба закупити нашим бійцям на Донбасі теплі речі і вчасно їх відправити.

Андрій Олексійович додав, що кожен директор підприємства повинен контролювати, як живеться сім’ям тих воїнів-лісівників, які зараз перебувають у зоні збройного конфлікту. Присутні схвально підтримали ці пропозиції.

Після пленарного засідання були відвідини нижнього складу. Робітники, які обслуговують верстат-дроворуб, розповіли нам, що зараз працюють у дві зміни. Осінь — продуктивна пора, йде заготівля дров для населення. Дрова сільські жителі, готуючись до зими, називають найпопулярнішим видом палива і охоче їх закуповують.

Змістовною виявилася й поїздка до Коляжинського лісництва. Тут ми побували в садибі, теплиці, шкільному відділенні та розсаднику. Учасники колегії оглянули також огородження лісових культур від потрав дикими тваринами та лісові культури, створені восени 2012 року на зрубах суцільної санітарної рубки і оброблені репелентом «Цервакол Екстра» ( теж від потрав диких тварин).

Далі наш маршрут пролягав у Кобижчанське лісництво. Хороше враження на гостей справили лісові розсадники, огороджені вольєрою сіткою, що захищає рослини від потрави дикими тваринами. Проїхали учасники колегії новозбудованою лісовою дорогою. Шлях для вивезення деревини до нижнього складу став коротшим. У Кобижчанському лісництві ми ознайомилися з механізованою хімічною обробкою зрубу проти памолоді молодої акації з попередньою підготовкою грунту.

За графіком попрямували в Іржавське лісництво. Золота осінь супроводжувала лісівників на його садибі і в міні-дендропарку. Із задоволенням колеги оглянули експериментальні лісові культури, створені із сіянців дуба звичайного та ялини європейської; генетичний резерват, постійну ділянку дуба північного (бореального) віком до 106 років; плантацію фундука; лісовий розсадник; постійну лісонасіннєву ділянку модрини європейської (вік до 107 років) та лісові культури дуба звичайного 2006 року створення.

Супроводжували учасників виїзного засідання і гідами були директор Ніжинського держлісгоспу Юрій Болоховець, головний інженер Олександр Баргамін та головний лісничий Володимир Костирко.

Підбивалися підсумки колегії у Іржавському лісництві. Начальник облуправління Андрій Пивовар подякував ніжинським лісівникам і молодому енергійному директору підприємства за злагоджену роботу і вміло організований маршрут відвідин лісництв.


Чернігівське ОУЛМГ

Останні новини Чернігівщини

Смачні рецепти вихідного дня: тріо шоколадних тортів

Смачні рецепти вихідного дня: тріо шоколадних тортів 16:56

Шоколадні торти - це насолода, це шоколадний смак, неперевершений аромат і ... бажання куштувати ще і ще. Отже, для всіх поціновувачів шоколадного мистецтва пропонуємо тріо смачних десертів - торт "Їжа диявола", Брауні та Захер.

5 кавових коктейлів для спекотного літа 16:38

Жоден пристойний кавоман не зможе обійтися без улюбленого напою навіть у найспекотніші дні літа. Але варити звичайну кави необов’язково — можна зробити кавовий коктейль!

Солодке життя - знамениті шоколадні торти й тістечка 16:33

Нумо зізнаймось собі у тому, що старий добрий шоколадний торт допомагає людям жити; мені він точно допомагає" Одрі Хепберн

25 цікавих фактів про зуби 15:49

Наши зубы помогают нам наслаждаться вкусной едой. Но что мы знаем о зубах, кроме того, что их нужно чистить?

Гороскоп на наступний тиждень 13-19 липня 2020 року

Гороскоп на наступний тиждень 13-19 липня 2020 року 15:42

13 липня Меркурій зупинився, ця планета характеризує – мислення і комунікації. Меркурій готується перейти в фазу прямолінійного руху, після періоду ретроградності. Якості і характеристики цієї планети спрямовуються винятково на реалізацію індивідуальності. Протягом цього тижня люди не схильні відволікатися і розпорошуватися на сторонні моменти. Більшості легше сконцентруватися на справі і досягти швидких результатів, що позитивно впливає на ділову сферу, здатність до комунікації, вирішення питань купівлі-продажу.