Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Понеділок, 17 лютого, 15:36:58

Радіаційна безпека Чернігівщини

10.10.2014   12:21Агенцiя

В офіційних джерелах, друкованих та електронних ЗМІ розміщаються показники радіаційного фону. А що ж означають ці цифри?

Моніторинг рівня радіаційної безпеки в Чернігівській області здійснюється Чернігівським обласним центром з гідрометеорології на 7 стаціонарних постах: в містах Ніжин, Остер, Прилуки, Семенівка, Чернігів, Щорс та с. Покошичі (всього в Україні - 155 стаціонарних постів).

Департаментом екології та природних ресурсів облдержадміністрації здійснюється аналіз середньомісячної потужності експозиційної дози гамма-випромінювання у повітрі Чернігівської області.

По результатах обробки даних, що надходять до Департаменту, відмічено, що перевищень мінімального рівня дії, який складає 30 мкР/год, не спостерігається. Потужність експозиційної дози гамма-випромінювання по області становить в середньому 9 -12 мкР/год. По декілька днів на місяць фіксуються максимальні разові рівні 13,0 - 14,0 мкР/год на постах м.м. Остер та Семенівка. Коливання вказаних показників залежить від температурного режиму, вітру, кількості опадів.

В порівнянні з іншими областями України середньомісячне значення гамма-фону Чернігівської області знаходиться на середньому рівні, наші показники схожі з показниками Полтавської області.

Щомісячний аналіз потужності експозиційної дози гамма-випромінювання в області надається в інформаційно-аналітичному огляді «Стан довкілля Чернігівської області», який розміщується на офіційному сайті Чернігівської обласної державної адміністрації і на сайті Департаменту екології та природних ресурсів.

Довідково: Потужність експозиційної дози (рівень радіації) — це інтенсивність випромінювання, що утворюється за одиницю часу і характеризує швидкість накопичення дози. Відносну ступінь радіаційної безпеки населення характеризують показники ефективних доз від природних джерел випромінювання. Радіаційний рівень, який відповідає природному фону, складає 0,10 – 0,20 мкЗв/год і вважається нормальним. Це є еквівалентом середньої дози у менш ніж 2 мЗв на рік або 0,23 мкЗв на годину (23 мкР на годину).


Департамент екології та природних ресурсів Чернігівської облдержадміністрації
 

Останні новини Чернігівщини

150 спортсменів області боролись за першість у змаганнях з вільної боротьби

150 спортсменів області боролись за першість у змаганнях з вільної боротьби 14:21

15 лютого в Мені проходили змагання обласного турніру з вільної боротьби серед юнаків та дівчат 2006-2011 року народження, присвячені 31 річниці виводу військ з Афганістану та пам’яті загиблих воїнів в локальних конфліктах.

Децентралізаційні здобутки громад Чернігівщини

Децентралізаційні здобутки громад Чернігівщини 14:15

Успішні проекти та ініціативи, які вдалося реалізувати громадам Чернігівської області, за підтримки Програми «U-LEAD з Європою» стали однією з тем обговорення в День відкритих дверей у Чернігівському регіональному офісі Програми.

У музеї М.Коцюбинського відкрилася виставка мистецьких робіт ГО

У музеї М.Коцюбинського відкрилася виставка мистецьких робіт ГО "Алея майстрів Чернігова" 13:51

П’ята ювілейна виставка мистецьких робіт учасників ГО «Алея майстрів Чернігова» відкрилася у Чернігівському літературно-меморіальному музеї-заповіднику М.Коцюбинського.

Ніжин: щотижнева оперативна нарада при міському голові

Ніжин: щотижнева оперативна нарада при міському голові 13:32

Відбулася щотижнева оперативна нарада під головуванням міського голови Анатолія Лінника.

Погоджувальна рада затвердила питання 52 сесії Чернігівської міської ради

Погоджувальна рада затвердила питання 52 сесії Чернігівської міської ради 13:24

Засідання Погоджувальної ради перед проведенням 52 сесії Чернігівської міської ради сьомого скликання відбулося 17 лютого. Головував на засіданні чернігівський міський голова Владислав Атрошенко.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини