Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Четвер, 25 квітня, 03:17:22

Місія технічної підтримки ВАО АЕС на Чорнобильській АЕС

07.10.2014   07:56Агенцiя

6 жовтня Чорнобильській АЕС розпочала роботу місія технічної підтримки Всесвітньої асоціації організацій, що експлуатують АЕС (ВАО АЕС). Захід відбувається за заявкою ЧАЕС та присвячено питанням визначення та впровадження нових методів дезактивації обладнання, а також новим методам та технологіям очищення радіоактивних вод.

Очолює міжнародну команду радник ВАО АЕС Андрій Носов. У складі групи експертів на Чорнобильську АЕС прибули спеціалісти з компанії Nordisk Sikkerhet AS (Норвегія), Всеросійського науково-дослідного інституту з експлуатації атомних електростанцій (Росія), Ігналінської АЕС (Литва).

Відкриваючи роботу місії, заступник директора технічного по поводженню з РАВ Андрій Поярков окреслив коло основних проблем, що стоять сьогодні перед персоналом ЧАЕС в сфері поводження з РАВ.

Зокрема, він зазначив, що Чорнобильська АЕС розпочинає реалізацію етапу остаточного закриття та консервації блоків (ОЗтаК). В процесі реалізації цього етапу неминуче утворення значної кількості радіоактивних матеріалів (РМ), а саме, демонтованого обладнання та його елементів. При цьому існуюча інфраструктура не повною мірою відповідає новим завданням. Так, при демонтажі технологічного обладнання ЧАЕС на підприємстві відсутня можливість виконувати масштабну дезактивацію демонтованого обладнання з метою подальшого його звільнення від регулюючого контролю.

Наявні системи дезактивації дозволяють виконувати тільки невеликі за обсягом дезактиваційні роботи, переважно для обладнання, що виводиться у ремонт та невелике за своїми габаритами. Потребує перегляду і існуюча система очищення (переробки) радіоактивних вод, що базується на розроблених раніше проектних методах (коли АЕС знаходилась в експлуатації). Всі ці проблемні питання і належить розглянути учасникам місії, а також розробити та надати свої рекомендації.

В рамках місії експерти відвідали Промисловий комплекс по поводженню з твердими радіоактивними відходами, Завод по переробці рідких РАВ та майданчик будівництва НБК.

Робота місії технічної підтримки на Чорнобильській АЕС триватиме до 8 жовтня 2014 року.


Довідково.
На сьогодні всі організації, що експлуатують АЕС, є членами ВАО АЕС, що діє незалежно від державних та регулюючих органів та працює виключно від імені та в інтересах своїх членів – атомних електростанцій. В рамках ВАО АЕС між атомними станціями різних країн здійснюються партнерські перевірки, місії технічної підтримки, обмін інформацією про події та інших спільних програмах. До структури ВАО АЕС входять чотири регіональних центра: Московський, Атлантський, Паризький и Токійський. Московський центр ВАО АЕС об’єднує атомні станціїї Росії, Болгарії, Угорщини, Казахстану, Куби, Литви, Польщі, Словакії, України, Фінляндії, Чехії, Китаю та Ірану. Координаційний центр ВАО АЕС знаходиться у Лондоні.

 

Останні новини Чернігівщини

365 пожеж в природній екосистемі Чернігівщини з початку року: чому виникають та як запобігти 18:11

«До речі, це майже в два рази більше, ніж за аналогічний період минулого року (186 надзвичайних ситуацій), – повідомив на брифінгу в офіційному медіацентрі ОВА Олександр Бобро, заступник начальника Головного управління із запобігання надзвичайним ситуаціям ГУ ДСНС України в області. – 356 із них – суха трава та сміття на відкритих територіях, а 9 пожеж – це лісові масиви та насадження».

Бізнес, який постраждав під час ракетних ударів 17 квітня, може отримати грант на відновлення від МОМ 18:08

Міжнародна організація з міграції (МОМ) в рамках проєкту «Життєздатність+ Економічна інтеграція внутрішньо переміщених осіб та постраждалих від війни», що фінансується Федеральним міністерством економічного співробітництва та розвитку Німеччини (BMZ) через Банк розвитку KfW, допоможе чернігівським підприємцям.

На Чернігівщині до 11 років позбавлення волі засуджено двох російських військових, які катували та жорстоко поводились з цивільним 18:03

Поліція завершила досудове розслідування та скерували до суду провадження, щодо двох російських військовослужбовців, які 6 березня 2022 року затримали цивільного місцевого мешканця у селі Слобода Чернігівського району. Чоловіка тяжко побили та погрожували спалити живцем.

Майстер–клас для спортивної спільноти Чернігівщини від володаря першої олімпійської медалі на Чернігівщині Олександра Батюка 18:01

Цьогоріч виповнюється сорок років з часу проведення XIV Зимових Олімпійських ігор у місті Сараєво (на той час Соціалістична Федеративна Республіка Югославія). Тоді у далекому 1984 році на цих престижних міжнародних змаганнях наш земляк, відомий український лижник Олександр Батюк виборов срібло у складі команди з лижної естафети 4х10 км.

На Чернігівщині запрацювали одразу дев’ять поліцейських станцій 11:39

Сьогодні в Остерській ТГ та ще у восьми громадах області розпочали роботу нові поліцейські станції. Допомагати, дбати про безпеку і захищати місцевих мешканців відтепер будуть дев’ять поліцейських офіцерів громад.