Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

П`ятниця, 25 вересня, 19:13:40

Представники Держекоінспекції у Чернігівськй області взяли участь у ХІІ Республіканському екологічному форумі

02.10.2014   13:13Агенцiя

Представниками Держекоінспекції у Чернігівській області в межах транскордонного співробітництва, у вересні 2014 року прийнято участь у фінальному етапі ХІІ Республіканського екологічного форуму, який присвячувався Року Гостинності Республіки Білорусь.

Форум відбувався в одному із прадавніх міст Білорусії  - м. Мозирі,  чистому і красивому, який часто називають «маленькою Швейцарією» за пагорбисту місцевість і приголомшливі пейзажі.

За інформацією наших сусідів, для збалансованого розвитку Гомельської області та мінімізації при цьому негативного впливу на навколишнє середовище, злагоджено працюють як органи влади і територіальні органи Мінприроди, так і суб’єкти господарювання.

Для зниження впливу на атмосферне повітря за останні три роки в Гомельській області реалізовано 55 значних природоохоронних заходів, які дозволили зменшити шкідливі викиди більш чим на 5 тисяч тонн.
Актуальним залишається питання підвищення ефективності роботи очисних споруд, будівництво нових і реконструкція діючих систем очистки, щорічне зменшення об’єму скидів стічних вод у водні об’єкти. Одним із заходів, завершення якого заплановано найближчим часом, є введення на одному з великих молочних підприємств комплексу локальних очисних споруд, які виключать наявність сироватки в стоках, а отриманий біогаз буде використовуватися теплоенергетичним підприємством.

Проблемним питанням Гомельської області залишається переробка твердих побутових відходів. Ростуть об’єми використаних деревних відходів і відходів пластмаси, об’єми збору і переробки основних видів вторинних ресурсів за останні 5 років збільшилися в 2,5 рази. 

Ці проблемні питання присутні і на території нашої Чернігівської області. Головними причинами виникнення таких проблем є низька екологічна культура громадян, нераціональне використання природних ресурсів суб’єктами господарювання та їх негативний вплив на навколишнє середовище під час здійснення господарської діяльності.

Під час підведення підсумків форуму було наголошено на необхідності приділення постійної та послідовної уваги питанням екологічної освіти і просвіти населення. Ми, і тільки ми відповідаємо перед майбутніми нашими поколіннями, наскільки екологічно грамотним стане наше суспільство, наскільки ми збережемо і примножимо красу і чистоту нашої природи.

Результатом участі в форумі став обмін позитивним досвідом з охорони навколишнього природного середовища.

Бережіть природу – це джерело здоров’я та основа життя!!!

Головний спеціаліст зв’язку
з громадськістю та ЗМІ
Насінник К.В.

Останні новини Чернігівщини

Статистика COVID-19 на Чернігівщині: захворіли 127, одужали 45, померли четверо

Статистика COVID-19 на Чернігівщині: захворіли 127, одужали 45, померли четверо 16:16

За даними Управління охорони здоров’я Чернігівської ОДА станом на 25 вересня в області зафіксовано 127 нових випадків COVID-19.

У Чернігівській ОДА обговорили проєкт Регіонального плану управління відходами

У Чернігівській ОДА обговорили проєкт Регіонального плану управління відходами 12:41

У четвер, 24 вересня відбулося засідання робочої групи щодо розробки проєкту Регіонального плану управління відходами у Чернігівській області, яке провів заступник голови Чернігівської ОДА Олександр Савченко.

Прилуки: нагороджено переможців літературного конкурсу

Прилуки: нагороджено переможців літературного конкурсу "Місто моє" 12:33

З нагоди відзначення 935-ї річниці міста Прилуки відділом культури і туризму міської ради спільно з Прилуцькою центральною бібліотекою імені Любові Забашти запроваджено літературний конкурс «Місто моє».

З 28 вересня Ніжин переходить до

З 28 вересня Ніжин переходить до "помаранчевої" зони 12:25

У четвер, 24 вересня Держкомісія з ТЕБ і НС встановила нове епідемічне зонування з 28 вересня, Ніжин та Носівський район перейшли у "помаранчеву" зону, в області не залишилося "червоних" зон.

Щоб навчання довше тривало в звичайному режимі, в Чернігові посилять запобіжні заходи в навчальних закладах

Щоб навчання довше тривало в звичайному режимі, в Чернігові посилять запобіжні заходи в навчальних закладах 12:22

З огляду на те, що з початком осені збільшується інтенсивність обміну інфекціями, до яких тепер додався і небезпечний ковід, у Чернігові посилять застережні заходи у школах і дитячих садочках. Таке розпорядження керівнику управління освіти дав чернігівський міський голова Владислав Атрошенко на щотижневій розширеній нараді в Чернігівській міській раді 24 вересня.