Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Четвер, 25 квітня, 03:53:51

Профілактика правопорушень та злочинності серед неповнолітніх і молоді

01.10.2014   12:33

Круглий стіл із такою назвою відбувся 30 вересня в Чернігівському міському Центрі соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді. У ньому взяли участь посадові особи органів місцевого самоврядування, представники правоохоронних органів та Чернігівського СІЗО, спеціалісти служб у справах дітей районних у місті Чернігові рад, а також регіональний координатор по зв’язкам із громадськістю Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини Алла Лепеха.

Доповідачі представили статистичні дані щодо кількості неповнолітніх, які скоїли правопорушення, перебувають або звільняються з місць позбавлення волі, а також засуджених до відбування покарань без позбавлення волі. Вони висловили своє бачення щодо покращення роботи з надання соціального патронажу відповідної категорії громадян.

За інформацією директора Центру Тетяни Кузнецової-Молодчої, у відповідності до нормативно-правових актів, що регулюють діяльність ЦСССДМ в організації роботи з дітьми і молодими особами, які перебувають у конфлікті із законом, Центр постійно забезпечує соціальну підтримку неповнолітніх та молодих осіб, які знаходились у виправній колонії, слідчому ізоляторі, поверталися з місць позбавлення волі або були засуджені до покарань без позбавлення волі. У своїй роботі соціальна служба тісно взаємодіє з управлінням Державного департаменту з питань виконання покарань в Чернігівській області та його установами, суб’єктами соціальної роботи. Основні напрямки співпраці: надання соціальних послуг засудженим під час відбування покарань та здійснення соціального супроводу осіб після звільнення з установ виконання покарань, а також залучення до надання соціальної допомоги об’єднань громадян, підприємств, установ, організацій, незалежно від форми власності, в т.ч. благодійних організацій, а також окремих громадян.

З тими особами, які звільняються з установ виконання покарань, соціальні працівники виконують такі функції:
- здійснюють соціальний патронаж шляхом надання соціально-педагогічних, соціально-медичних, соціально-економічних, психологічних, юридичних та інформаційних послуг;
- сприяють у наданні допомоги в оформленні правових документів, відновленні прав на житло, здобутті освіти та працевлаштуванні;
- забезпечують надання психологом допомоги у відновленні соціальних функцій та адаптації до умов життя після звільнення з установ виконання покарань;
- залучають до надання соціальної допомоги засудженим установи, організації, а також окремих громадян;
- формують банки даних клієнтів.

За словами Тетяни Кузнецової-Молодчої, у 2014 році після звільнення звернулися до центру за допомогою 42 особи. Їм надано 190 послуг. Також проводилася робота з особами із числа дітей та молоді, засудженими без позбавлення волі. В поточному році 11 дітей і 119 молодих осіб названої категорії були охоплені послугами Центру. Всього названій категорії клієнтів надано 668 послуг.

273 особам, 100 із яких віком 18-35 років, які перебувають у виправній колонії № 44, надано 641 послугу.

«Але все ж, не зважаючи на широкий перелік органів, організацій і установ, уповноважених державою здійснювати заходи для забезпечення соціальної адаптації осіб, що відбувають покарання у виді обмеження волі або позбавлення волі на певний строк, питання ресоціалізації дітей, які скоїли правопорушення, залишається гострим. Адже розв’язання зазначених проблем потребує, в першу чергу, комплексного та системного підходу», - зазначила директор Центру.

Порядком взаємодії кримінально-виконавчої інспекції і ЦСССДМ щодо забезпечення соціального супроводу і контролю за поведінкою дітей та молоді, які засуджені до покарань, не пов’язаних із позбавленням волі, звільнені від відбування покарання з випробуванням або умовно-достроково передбачено:
- направлення засуджених дітей та молоді до центрів;
- щоквартальне взаємоінформування щодо проведеної роботи;
- ведення обліку центрами дітей та молоді за повідомленнями інспекції;
- спільне визначення та погодження форм і методів соціальної роботи.

Це сприяє соціальній роботі з відповідною категорією клієнтів.

Пріоритетним завданням у сфері організації соціально-реабілітаційної роботи з дітьми та молодими особами, які перебувають у конфлікті із законом, є питання розробки та впровадження ефективних методик роботи з такими категоріями молоді, підвищення ефективності соціальних заходів щодо даної категорії дітей та молоді, поліпшення існуючих та пошук нових форм соціальної допомоги.
 

Останні новини Чернігівщини

365 пожеж в природній екосистемі Чернігівщини з початку року: чому виникають та як запобігти 18:11

«До речі, це майже в два рази більше, ніж за аналогічний період минулого року (186 надзвичайних ситуацій), – повідомив на брифінгу в офіційному медіацентрі ОВА Олександр Бобро, заступник начальника Головного управління із запобігання надзвичайним ситуаціям ГУ ДСНС України в області. – 356 із них – суха трава та сміття на відкритих територіях, а 9 пожеж – це лісові масиви та насадження».

Бізнес, який постраждав під час ракетних ударів 17 квітня, може отримати грант на відновлення від МОМ 18:08

Міжнародна організація з міграції (МОМ) в рамках проєкту «Життєздатність+ Економічна інтеграція внутрішньо переміщених осіб та постраждалих від війни», що фінансується Федеральним міністерством економічного співробітництва та розвитку Німеччини (BMZ) через Банк розвитку KfW, допоможе чернігівським підприємцям.

На Чернігівщині до 11 років позбавлення волі засуджено двох російських військових, які катували та жорстоко поводились з цивільним 18:03

Поліція завершила досудове розслідування та скерували до суду провадження, щодо двох російських військовослужбовців, які 6 березня 2022 року затримали цивільного місцевого мешканця у селі Слобода Чернігівського району. Чоловіка тяжко побили та погрожували спалити живцем.

Майстер–клас для спортивної спільноти Чернігівщини від володаря першої олімпійської медалі на Чернігівщині Олександра Батюка 18:01

Цьогоріч виповнюється сорок років з часу проведення XIV Зимових Олімпійських ігор у місті Сараєво (на той час Соціалістична Федеративна Республіка Югославія). Тоді у далекому 1984 році на цих престижних міжнародних змаганнях наш земляк, відомий український лижник Олександр Батюк виборов срібло у складі команди з лижної естафети 4х10 км.

На Чернігівщині запрацювали одразу дев’ять поліцейських станцій 11:39

Сьогодні в Остерській ТГ та ще у восьми громадах області розпочали роботу нові поліцейські станції. Допомагати, дбати про безпеку і захищати місцевих мешканців відтепер будуть дев’ять поліцейських офіцерів громад.