Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Середа, 8 квітня, 22:23:15

Обговорено питання соціального захисту дітей-сиріт та багатодітних родин

03.09.2014   07:47

2 вересня під керівництвом заступника голови - керівника апарату обласної державної адміністрації Сергія Журмана відбулось засідання координаційної ради у справах дітей при облдержадміністрації.

У роботі ради взяли участь керівники відповідних структурних підрозділів облдержадміністрації, представники центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, Обласного центру зайнятості, УМВС України в Чернігівській області, Територіальної державної інспекції з питань праці, благодійних та громадських організацій.

Учасники засідання обговорили питання дотримання законодавства про працю неповнолітніх, забезпечення першим робочим випускників ПНТЗ з числа дітей-сиріт, соціального захисту прийомних сімей, дитячих будинків сімейного типу та багатодітних сімей.

Як зазначалось, в області проводиться системна робота з допомоги дітям сиротам у підвищенні їх соціальної активності та підготовки до самостійного життя. Так, у 2013-2014 учбовому році із професійно-технічних училищ випущено 184 дитини-сироти, 118 з яких було працевлаштовано на перше робоче місце.

На даний час в області проживає 6179 багатодітних родин, в яких виховується 20705 дітей. 478 сімей має 5 і більше дітей. Упродовж цього року 30 багатодітних родин отримали допомогу у вигляді меблів, побутової техніки та матеріалів на ремонт житла на сумупонад 32 тисячі гривень. 102 родини отримали фінансову допомогу у розмірі 22,5 тисячі гривень.

З метою створення умов всебічного розвитку дітей з багатодітних родин щороку проводиться обласний етап Всеукраїнського конкурсу-фестивалю «Таланти багатодітної родини». Цьогоріч 7-ми його переможцям надано безкоштовні путівки до УДЦ «Молода гвардія» в м.Одеса.

Зараз на Чернігівщині державну соціальну допомогу отримує 4,6 тисяч малозабезпечених сімей, в яких виховується 9,6 тисяч дітей віком до 18 років. Середній розмір державної допомоги багатодітній сім’ї складає 2762 гривні.

На завершення засідання Сергій Журман заявив про необхідність докласти максимум зусиль для того, щоб кожна дитина почувала себе безпечно в сім’ї чи на робочому місці.

- Ми маємо скоординувати свої дії у забезпеченні зайнятості молодих осіб, здійсненні контролю за умовами праці, наданні соціального захисту багатодітним сім’ям. Нам необхідно потурбуватись про кожну дитину, щоб забезпечити їй соціальний захист та створити гідні умови життя в суспільстві, - зазначив заступник голови.

За підсумками координаційної ради були прийняті відповідні протокольні доручення. Результати їх виконання будуть обговорені на наступному засіданні.
 

Останні новини Чернігівщини

Роз’яснення щодо обмежень на період карантину для людей від 60 років

Роз’яснення щодо обмежень на період карантину для людей від 60 років 14:20

Великий резонанс викликали нещодавно прийняті постановою №211 норми щодо обмежень стосовно громадян, яким більше 60 років. Тому детально відповідаємо на питання, які найбільше турбують людей цієї вікової групи.

До суду скеровано обвинувальний акт щодо грабежу у ювелірному магазині

До суду скеровано обвинувальний акт щодо грабежу у ювелірному магазині 12:44

Під процесуальним керівництвом Чернігівської місцевої прокуратури завершено досудове розслідування у кримінальному провадженні, розпочатому за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 186 КК України (відкрите викрадення чужого майна (грабіж)).

Упродовж минулої доби вогнеборці ліквідували 32 пожежі у природних екосистемах, одна людина загинула у вогні

Упродовж минулої доби вогнеборці ліквідували 32 пожежі у природних екосистемах, одна людина загинула у вогні 12:39

Упродовж минулої доби вогнеборці підрозділів Управління ДСНС України у Чернігівській області ліквідували 32 пожежі, що виникли внаслідок необережності громадян у поводженні з вогнем, а також спалювання сміття і сухої рослинності.

Виклики та досягнення Ріпкинської громади в реалізації реформ . ВІДЕО 12:27

Представники Чернігівського Ресурсного центру з розвитку місцевої демократії та керівництво смт Ріпки про перебіг, досягнення та виклики під час реалізації реформи місцевого самоврядування та освітньої реформи в громаді.

Цього року лісгоспи Чернігівщини охопили лісовідновленням понад 1750 гектарів лісів

Цього року лісгоспи Чернігівщини охопили лісовідновленням понад 1750 гектарів лісів 12:24

Лісові господарства державного та комунального підпорядкування Чернігівської області за час весняної лісокультурної кампанії вже охопили лісовідновленням понад 1750 гектарів площі.