Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Неділя, 29 березня, 09:51:31

Суд додав незаконно засудженій 1 млн відшкодування

27.08.2014   14:49Агенцiя

Апеляційний суд Чернігівської області змінив рішення суду першої інстанції, збільшивши суму відшкодування моральної шкоди апелянту у зв’язку з його незаконним засудженням.

У 2001 р. було затримано гр. Є. і пред’явлено їй обвинувачення за фактами вбивства і крадіжки речей. Вироком Деснянського районного суду від 21.04.2003, залишеним без змін судами апеляційної та касаційної інстанцій, жінку визнано винною і засуджено до 10 років позбавлення волі. Умовно-достроково її звільнили у червні 2010 р.

Рішенням Європейського суду з прав людини від 15.11.2012, що стало остаточним 16.02.2013, визнано порушення Україною прав гр. Є. на справедливий розгляд її справи судами всіх інстанцій, після чого вирок скасовано, а справу направлено на нове розслідування. У березні 2014 р. кримінальне провадження закрили у зв’язку з невстановленням достатніх доказів для доведення винуватості.

Звертаючись до суду щодо відшкодування моральної шкоди, жінка вказала, що через незаконне засудження та відбування покарання вона зазнала глибокої моральної травми, і просила стягнути з державного бюджету $1 млн 567 тис. 500 і 132 тис. грн. як відшкодування моральної шкоди.

Рішенням Деснянського районного суду від 25.06.2014 визначено суму відшкодування на рівні 500 тис. грн.

1 серпня колегія суддів Апеляційного суду Чернігівської області змінила рішення суду першої інстанції, збільшивши суму відшкодування до 1 млн 500 тис. грн.

Закон і бізнес

Останні новини Чернігівщини

29 березня створено рецепт найпопулярнішого в світі напою - кока-коли

29 березня створено рецепт найпопулярнішого в світі напою - кока-коли 09:33

У березні 1886 року в Атланті полковник Джон Пембертон, фармацевт за освітою, намагався знайти засіб від головного болю.

Прес-брифінг "Діалог для трансформації конфліктів в громадах". ВІДЕО 17:03

Представники Чернігівського Ресурсного центру з розвитку місцевої демократії та керівництво Новобілоуської ОТГ розкажуть про перебіг, досягнення та виклики під час реалізації реформи місцевого самоврядування та освітньої реформи в громаді.

Поліція забезпечує контроль за дотриманням карантинних заходів в Комарівці на Борзнянщині

Поліція забезпечує контроль за дотриманням карантинних заходів в Комарівці на Борзнянщині 16:58

Поліція Чернігівської області разом з рятувальниками, медиками та органами місцевого самоврядування забезпечуватиме режим карантину в селі Комарівка Борзнянського району.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини