Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Середа, 21 жовтня, 20:02:06

Підведено підсумки роботи прокуратури області в 2011 році

17.01.2012   16:25

Відбулося розширене засідання колегії прокуратури Чернігівської області, в ході якого підведено підсумки роботи органів прокуратури області у 2011 році та затверджено заходи щодо підвищення ефективності їх діяльності та основні завдання на наступний період.

В засіданні взяв участь начальник Головного управління нагляду за додержанням законів при провадженні ОРД, дізнання та досудового слідства Генеральної прокуратури України Роман Андрєєв.

Як було зазначено виступаючими, вжитими організаційними і практичними заходами досягнуто позитивної динаміки у зниженні рівня злочинності, насамперед – тяжких та особливо тяжких злочинів.

Результатом узгоджених дій правоохоронних органів регіону у протидії організованій злочинності стало викриття 9 злочинних угруповань, у тому числі 2 – з корумпованими зв’язками. Більшість членів організованих злочинних груп засуджено до реальної міри покарання (84,2%).

Правозахисна діяльність прокуратури спрямовувалася на забезпечення законності у найбільш важливих соціально-економічних сферах, реагування на факти бездіяльності органів державного контролю.

За актами прокурорського реагування виплачено 47 млн. грн. заборгованої заробітної плати. Ще понад 2 млн. грн. сплачено за результатами вжиття заходів представницького характеру. Поновлено права більше 3 тисяч дітей, відшкодовано на захист їх матеріальних інтересів майже 1 млн. грн. Проведено результативні перевірки у бюджетній сфері.

Активізовано представницьку діяльність. Судами стягнуто 96,5 млн. грн. за позовами, заявленими прокурорами. Відшкодовано за судовими рішеннями 54,8 млн. грн., з них в інтересах держави – 47,5 млн. грн.

У державну і комунальну власність повернуто (або попереджено незаконне відчуження) понад 500 гектарів земель.

Вживалися заходи прокурорського реагування на порушення міжнародних стандартів умов тримання затриманих та засуджених.

Впровадження нових вимог до організації розгляду звернень сприяло реальному відходу від підміни органів влади та контролю. Натомість, значну увагу приділено посиленню нагляду за дієвістю реалізації владних повноважень органами державного контролю

У заключному слові Роман Андрєєв зазначив, що серед інших пріоритетних напрямків у роботі органів прокуратури на наступний рік особливу увагу слід звернути на дотримання конституційних прав громадян при обмеженні та позбавленні волі; додержання вимог законодавства під час проведення футбольного чемпіонату Євро-2012; захист прав громадян при проведенні виборів до Верховної Ради.
 

Останні новини Чернігівщини

Прилуки: відбулося засідання виконавчого комітету

Прилуки: відбулося засідання виконавчого комітету 15:33

20 жовтня у сесійній залі міської ради відбулося чергове засідання виконавчого комітету Прилуцької міської ради під головуванням міського голови Ольги Попенко.

Рівень готовності об’єктів

Рівень готовності об’єктів "Великого будівництва" на Чернігівщині - 93,5% 15:10

20 жовтня перший заступник голови Чернігівської ОДА Віталій Загайний провів онлайн-нараду щодо стану реалізації проєктів у 2020 році в рамках Програми Президента України «Велике будівництво» та проєктів, що фінансуються за кошти ДФРР.

Під час перевірок об'єктів водопостачання Держпродспоживслужба не виявила порушень санітарного законодавства

Під час перевірок об'єктів водопостачання Держпродспоживслужба не виявила порушень санітарного законодавства 14:45

Протягом липня-вересня фахівці відділів державного нагляду за дотриманням санітарного законодавства територіальних підрозділів Головного управління Держпродспоживслужби в Чернігівській області взяли участь у комісійних обстеженнях 17 об’єктів децентралізованого і 39 - централізованого водопостачання. Під час перевірок порушень вимог санітарного законодавства не виявлено.

Берегині молодого лісу

Берегині молодого лісу 14:37

Догляд за молодим лісом – одне із головних завдань у роботі чернігівських лісівників.

Бебі-бум на двійнят та трійнят: скільки з початку року народилося на Чернігівщині

Бебі-бум на двійнят та трійнят: скільки з початку року народилося на Чернігівщині 14:32

З початку 2020 року сім’ї на Чернігівщині поповнилися 4450 дітьми.