Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Середа, 27 травня, 04:00:24

Підведено підсумки роботи прокуратури області в 2011 році

17.01.2012   16:25

Відбулося розширене засідання колегії прокуратури Чернігівської області, в ході якого підведено підсумки роботи органів прокуратури області у 2011 році та затверджено заходи щодо підвищення ефективності їх діяльності та основні завдання на наступний період.

В засіданні взяв участь начальник Головного управління нагляду за додержанням законів при провадженні ОРД, дізнання та досудового слідства Генеральної прокуратури України Роман Андрєєв.

Як було зазначено виступаючими, вжитими організаційними і практичними заходами досягнуто позитивної динаміки у зниженні рівня злочинності, насамперед – тяжких та особливо тяжких злочинів.

Результатом узгоджених дій правоохоронних органів регіону у протидії організованій злочинності стало викриття 9 злочинних угруповань, у тому числі 2 – з корумпованими зв’язками. Більшість членів організованих злочинних груп засуджено до реальної міри покарання (84,2%).

Правозахисна діяльність прокуратури спрямовувалася на забезпечення законності у найбільш важливих соціально-економічних сферах, реагування на факти бездіяльності органів державного контролю.

За актами прокурорського реагування виплачено 47 млн. грн. заборгованої заробітної плати. Ще понад 2 млн. грн. сплачено за результатами вжиття заходів представницького характеру. Поновлено права більше 3 тисяч дітей, відшкодовано на захист їх матеріальних інтересів майже 1 млн. грн. Проведено результативні перевірки у бюджетній сфері.

Активізовано представницьку діяльність. Судами стягнуто 96,5 млн. грн. за позовами, заявленими прокурорами. Відшкодовано за судовими рішеннями 54,8 млн. грн., з них в інтересах держави – 47,5 млн. грн.

У державну і комунальну власність повернуто (або попереджено незаконне відчуження) понад 500 гектарів земель.

Вживалися заходи прокурорського реагування на порушення міжнародних стандартів умов тримання затриманих та засуджених.

Впровадження нових вимог до організації розгляду звернень сприяло реальному відходу від підміни органів влади та контролю. Натомість, значну увагу приділено посиленню нагляду за дієвістю реалізації владних повноважень органами державного контролю

У заключному слові Роман Андрєєв зазначив, що серед інших пріоритетних напрямків у роботі органів прокуратури на наступний рік особливу увагу слід звернути на дотримання конституційних прав громадян при обмеженні та позбавленні волі; додержання вимог законодавства під час проведення футбольного чемпіонату Євро-2012; захист прав громадян при проведенні виборів до Верховної Ради.
 

Останні новини Чернігівщини

Чернігівські поліцейські за годину розкрили вбивство місцевого мешканця

Чернігівські поліцейські за годину розкрили вбивство місцевого мешканця 15:48

Поліція затримала чоловіка, що підозрюється у вбивстві 37-річного чернігівця.

Патрульні виявили автомобіль, який вночі невідомі викрали у власника з-під будинку

Патрульні виявили автомобіль, який вночі невідомі викрали у власника з-під будинку 13:23

Сьогодні о 8-й ранку на спецлінію 102 звернувся чернігівець із повідомленням про те, що зник його автомобілем марки Volvo, який він залишив ввечері біля будинку на вулиці Текстильників.

У Чернігові розпочинається прийом дітей до 1-х класів

У Чернігові розпочинається прийом дітей до 1-х класів 13:09

У школах Чернігова з 27.05.2020 до 26.06.2020 включно триватиме прийом документів для зарахування дітей до 1-х класів у 2020-2021 навчальний рік.

На Чернігівщині вже 136 лабораторно підтверджених випадків COVID-19

На Чернігівщині вже 136 лабораторно підтверджених випадків COVID-19 13:06

За даними моніторингу, за минулу добу в області зафіксовано 2 нові випадки інфікування коронавірусом у м. Чернігів.

Незабаром у Чернігові відкриється перша станція сортування сміття

Незабаром у Чернігові відкриється перша станція сортування сміття 12:45

Вже у червні у Чернігові запрацює перша в місті станція сортування сміття. Над її створенням працює громадська організація “Еко Місто”.