Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Середа, 4 лютого, 10:21:34

Мер сам себе преміював

15.08.2014   07:26

Співробітники Управління по боротьбі з організованою злочинністю УМВС в Чернігівській області склали протокол про корупцію на міського голову одного з міст обласного підпорядкування.

Як повідомив начальник УБОЗ УМВС України в Чернігівській області підполковник міліції Вадим Філашкін, працівниками спецпідрозділу відповідно до частини 1 статті 172-7 Кодексу України про адміністративні правопорушення складений протокол про адміністративне корупційне правопорушення відносно міського голови одного з міст обласного підпорядкування, посадової особи органу місцевого самоврядування 3 категорії, 7 рангу.

Мер підписав розпорядження, згідно якого встановив собі надбавку за виконання особливо важливої роботи у розмірі 70% від посадового окладу із урахуванням надбавки за ранг і вислугу років.

Зважаючи на те, що щомісячне преміювання здійснюється на підставі розпоряджень міського голови, це спричинило виникнення конфлікту інтересів в службовій діяльності, про наявність якого мер не повідомив у письмовій формі сесію міської ради.

Дане розпорядження ґрунтувалося на рішенні сесії міської ради «Про встановлення надбавок та преміювання міського голови, секретаря ради, заступників міського голови та керуючого справами виконавчого комітету» і приймалося у відповідності статті 42 Закону України «Про місцеве самоврядування» на період повноважень колишнього міського голови, а тому не могло слугувати підставою для нарахування, виплати премій та надбавок нинішньому міському голові, відносно якого депутати міської ради не приймали ніяких рішень про преміювання та встановлення надбавок.

Невжиття заходів міським головою щодо повідомлення про конфлікт інтересів відповідної ради призвело до порушень вимог постанови Кабінету Міністрів України «Про упорядкування структури та умов оплати праці працівників апарату органів виконавчої влади, органів прокуратури, судів та інших органів», Закону України «Про засади запобігання і протидії корупції» та до незаконного нарахування посадовцю 5 тисяч 773 гривень доплат до заробітної плати у вигляді премій та надбавок за виконання особливо важливої роботи.

Таким чином міський голова порушив вимоги Закону України «Про засади запобігання і протидії корупції» та Закону України «Про службу в органах місцевого самоврядування», чим скоїв адміністративне корупційне правопорушення.

Протокол направлено на розгляд до одного з міськрайонних судів Чернігівської області.


Примітка:
Телефон довіри з питань боротьби з корупцією Головного управління по боротьбі з організованою злочинністю МВС України – 097-220-31-16; електронна сторінка довіри – www.guboz.gov.ua/corrupt.html

 

Останні новини Чернігівщини

Ветеран поліції Чернігівщини виборов «бронзу» на змаганнях «Звитяга Нескорених» 10:01

Днями у столиці відбулися перші в новому році змагання для ветеранів та ветеранок «Звитяга Нескорених». Серед учасників - помічник начальника поліції Чернігівщини з питань ветеранської політики Вадим Довгошей.

«Легкий заробіток в Інтернеті»: поліція Чернігівщини застерігає громадян від шахрайських схем

«Легкий заробіток в Інтернеті»: поліція Чернігівщини застерігає громадян від шахрайських схем 09:59

Поліція закликає громадян не довіряти заманливим оголошенням в інтернеті про «легкий заробіток».

Національна програма Скринінг здоров’я 40+: як вона працює та де на Чернігівщині можна пройти обстеження 09:23

Цього року в Україні стартував Скринінг здоров’я 40+ – національна програма із раннього виявлення серцево-судинних захворювань, цукрового діабету і проблем ментального здоровʼя. Вона дозволяє людям від 40 років і старше пройти базові медичні обстеження, а відтак вчасно виявити ризики хронічних хвороб.

4 лютого: цей день в Україні і світі 09:11

День 1442 Російська агресія - Day 1442 Russian aggression

Коефіцієнт індексації НГО земель: що врахувати аграріям у декларації 18:25

Для розрахунку податкових зобов’язань у 2026 році застосовуватиметься коефіцієнт індексації нормативної грошової оцінки земель за 2025 рік – 1,08. Він є єдиним для всіх категорій земель і видів угідь, зокрема й сільськогосподарських.