Інститут національної пам’яті розпочав спільний проект з Чернігівським обласним військовим комісаріатом
14 серпня представник Українського інституту національної пам’яті у Чернігівській області Сергій Бутко прочитав лекцію на військово-історичну тематику на збірному пункті Чернігівського обласного військового комісаріату.
Лекції для військових будуть відбуватися у рамках пілотного проекту УІНП та Чернігівського обласного військкомату. Окрім того, науковці вже передали історичні матеріали, зокрема книги і фільми, для підвищення бойового духу вояків.
Як розповів Сергій Бутко, основне завдання – військово-історична мотивація військових, яких мобілізували для участі в АТО на сході України.
«Дуже важливо історичними фактами показати те, що відомо фахівцям – українські військовослужбовці є одними із кращих. Захист нашої Вітчизни під час цієї неоголошеної агресії Російської Федерації проти України вперше за сторіччя відбувається за сприятливих умов. Ми маємо власну державу, армію повністю підтримує народ, світова спільнота підтримує Україну. — розповідає історик. — Я наводжу історичну і сучасну інформацію про мету та якісні характеристики держави-агресора, військовослужбовці та найманці якої вже порушили практично всі відомі нам типи воєнних злочинів і злочинів проти людяності, які здійснювалися в Україні під час Другої світової війни нацистською Німеччиною та сталінським режимом».
Він наголосив воякам: «Наша мета — вільна незалежна демократична заможна Україна».
На закінчення лекції Сергій Бутко від імені керівників і колективу Українського інституту національної пам’яті побажав військовим, щоб всі повернулися додому живі і здорові, переможцями.
Останні новини Чернігівщини
Як зберегти своє ментальне здоров’я тим, хто щодня дбає про інших: медикам Чернігівської ЦРЛ презентували обласну галерею сили теплих дій «Дотики підтримки» 10:35
Днями, з нагоди Всесвітнього дня ментального здоров’я, для фахівців Чернігівської центральної районної лікарні відбувся тематичний захід – нетворкінг з презентацією обласної галереї сили теплих дій «Дотики підтримки».
У Прилуках поліцейські затримали підозрювану у наркоторгівлі 10:21
Співробітники відділу кримінальної поліції та слідчі Прилуцького районного відділу поліції під процесуальним керівництвом Прилуцької окружної прокуратури задокументували низку фактів збуту психотропної речовини, до яких причетна 39-річна місцева мешканка.
«Дотики підтримки»: нетворкінг для фахівців з супроводу ветеранів до Всесвітнього дня ментального здоров'я 09:57
Підтримати тих, хто допомагає іншим – у Чернігові до Всесвітнього дня ментального здоров’я організували зустріч для фахівців, які надають всебічну підтримку ветеранам і демобілізованим особам.
Остерська громада: як цифровізація містобудівної документації змінює підхід до планування територій 09:15
Остерська громада на Чернігівщині стала однією з перших в Україні, яка повністю оцифрувала свою містобудівну документацію та інтегрувала її до Містобудівного кадастру на державному рівні.
Інформаційно-консультаційна підтримка підприємців під час війни: у Коропі відбулася зустріч «Діалог влади та бізнесу» 08:32
Днями у Коропі відбулася чергова зустріч «Діалог влади та бізнесу». Цього разу у фокусі обговорення – інформаційно-консультаційна підтримка підприємців під час війни, адже для того, щоб ефективно пристосовуватись до змін і розвиватись важливим є отримання необхідних знань та консультацій.